Logo MV Agusta MV Agusta

Informace o značce

Legenda se jménem MV Agusta vznikla na základě fenomenálních závodních úspěchů. První motocykl byl vyroben v továrně hraběte Domenica Agusty "Meccanica Verghera" roku 1946. O rok později přišla firma na trh se strojem Bicilindrica 125 - exkluzivním cestovním modelem. Poté následovaly první pokusy o úspěch v motosportu a tím o zviditelnění značky.

Historie značky

Od svých počátků v roce 1950 do roku 1976, kdy již byl nápor japonských dvoudobých motorů přespříliš mocný, získala MV Agusta 37 světových titulů a 273 vítězství v závodech Grand Prix. V letech 1958, 1959 a 1960 vyhrála všechny objemové třídy mistrovství světa. Poslední světový titul získala v roce 1974 a titul vítěze Grand Prix v Německu během sezony v roce 1976.
Hlavní náplní činnosti byla a stále je výroba letadel. Výroba motocyklů začala teprve po druhé světové válce, trvala však třicet let. Vyráběla stroje od skůtrů až po supermotocykly, včetně slavných závodních strojů. V roce 1980 skončila, byla pohlcena koncernem a emblém MV se z motocyklových nádrží vytratil úplně.
Až v roce 1997 jej opět použil Claudio Castiglioni při představení nového motocyklu s označením F4. Tento muž se tak zasloužil o vyzvednutí značky z popele. Znovuoživení značky nemohlo vzbudit větší rozruch. Když byl tento skvostný motocykl v roce 1998 představen veřejnosti, okamžitě se postaral o bouřlivé nadšení. Firma se prezentovala skutečným uměleckým dílem na dvou kolech. A tato rudá kráska razantně oznámila na prahu nového tisíciletí celému světu, že MV Agusta žije!

Pokud Vám v článku chybí některá data z historie, budeme rádi, když nám pošlete doplnění.


TOPlist