Zásady bezpečného nákupu

 1. Nespěchejte. Dobře si obchod rozmyslete, zvlášt pokud se jedná o drahý motocykl. Podívejte se do profilu prodávajícího, jak dlouho má u nás registraci a v případě firmy také hodnocení.
 2. Domluvte si s prodejcem takové podmínky, se kterými budete oba souhlasit a nechte si zaslat kupní smlouvu pro nahlédnutí před podpisem na místě.
 3. Ideální je také si v emailu potvrdit podmínky pro případnou reklamaci. Pamatujte, že máte právo odstoupit od smlouvy do 14ti dní u obchodníka v případě koupě zboží přes internet, nikoliv ale u soukromé osoby.
 4. Při komunikaci si ověřte e-mail prodejce na internetu a chtějte také telefonní číslo, které prověříte přes Google.
 5. Pokud se na něčem důležitém domluvíte telefonicky, nechte si to potvrdit e-mailem.
 6. V případě koupě motocyklu od soukromé osoby vždy vyžadujte na místě občanský průkaz, kde si zkontrolujete osobu od které motocykl kupujete. Číslo občanského průkazu napište do smlouvy.
 7. Jestliže máte pochybnosti, zda je prodejce solidní, zkuste na jeho inzerát reagovat z jiného účtu nebo emailu, abyste zjistili více informací nebo zda zboží nenabízí dál.
 8. V případě problému veďte s uživatelem spor a popište ho také uživatelům ve fóru. Dále můžete podat trestní oznámení u Policie ČR. Přiložte kopii inzerátu, vytisknutou e-mailovou korespondenci a doklad o zaplacení zboží. Nezapomeňte uvést, že chcete být informováni o učiněných opatřeních.

Jak poznat podezřelý inzerát:

 • Cena je poloviční nebo velice nízká, než je obvyklé u tohoto zboží a ostatních inzerátů. Stačí se podívat na historický graf cen motocyklů, které jsou dole pod inzerátem.

 

 • Fotografie jsou stažené z internetu. Nechte si proto zaslat nové fotky, kde bude lístek s aktuálním datumem, aby bylo jasné, že zboží vlastní.
 • Většinou není možné osobní předání zboží. Často jsou to tyto výmluvy: služební cesta, v zahraničí, v nemocnice.
 • Prodejce nechce přistoupit na zaslání na dobírku (odůvodněno špatnými zkušenostmi), žádá zálohu předem.

 

Pamatujte, že server Motorkáři.cz pouze zprostředkovává kontakt mezi prodávajícím a kupujícím. Není schopen nést odpovědnost za dodané zboží a v případě vzniku škody neposkytuje náhradu ani nezajišťuje vymáhání.

Pokud máte pochybnosti, nahlašte nám závadný inzerát níže.

Pomohla vám tato informace?