Pravidla pro vkládaní cestopisů

Rádi bychom udrželi kvalitu zveřejňovaných cestopisů samotnými uživateli na webu Motorkáři.cz, proto je nutné před jejím zveřejněním dodržet následující pravidla.
  1. Čeština. Článek musí být napsaný správně česky. Pokud máte pochybnosti o svém slohu a nejste úplně kovaní v pravidelech českého pravopisu nevadí, ale je nutné dodržet alespoň základní pravidla Y/I, háčky / čárky apod. V opačném případě si vyhrazujeme právo váš cestopis nezveřejnit nebo vám doporučíme zaplatit si korektora. Není v silách redakce všechny uživatelské cestopisy kontrolovat a opravovat.
  2. Slušné vyjadřování. Nikdo není zvědav na vulgární výrazy v každé druhé větě. Nejsme sice v mateřské školce a občas se v článku vyplatí napsat něco pěkně od plic, ale vyloženě neustále vulgární výrazy nebudou tolerovány a cestopis nebude zveřejněn.
  3. Urážky a nadávky. Nebudeme zveřejňovat cestopisy, kde urážíte druhé osoby. Hlavně pokud jde o rasový nebo národnostní podtext.
  4. Žádost o peníze na cestu. Všichni, kteří vkládají na server Motorkáři.cz svoje cestopisy souhlasí s tím, že nebudou vkládat čísla účtů a žádat o další finance na cesty. Všechny čísla účtů a žádosti budou smazány a cestopis nebude zveřejněn.

  5. Není dovoleno vkládat jen odkazy na sociální sítě bez obsahu. Video musí být podpořeno textem.

 

Termíny publikace

Cestopisy jsou zveřejňovány v pevně stanovených dnech - úterý a čtvrtek. Každý cestopis získává svůj pevný termín po celkovém dokončení a potvrzení emailem od nás. Maximální doba zveřejnění jsou 2 měsíce od vložení. Pokud počet cestopisů obsadí všechny dny po dobu 2 měsíců, pak jsou cestopisy řazeny na publikační dny zpětně na každý den.
  • Pokud máte cestopis rozepsaný a nedokončený, pak je předbíhán těmi, které jsou dokončené.
  • Jestliže jsou obsazeny všechny úterky a čtvrtky v následujících 2 měsícíh, pak každý nový cestopis obsazuje nejbližší volný den zpětně od konce.
  • Když je cestopis více jak měsíc nedokončený a nereagujete na naše výzvy, pak je cestopis smazaný.
  • Pokud je cestopis ve velmi malém textovém rozsahu a současně už je zajímavý, pak je zveřejněn jako druhý cestopis dne.
  • Jestliže máte nějaké rozumné důvody proč cestopis zveřejnit dříve, pak není problém se domluvit - například když začínají olympyjské hry za týden a vy dokončíte z této oblasti cestopis, pak není problém jej na zahájení publikovat....

Jsou týdny, kdy dorazí třeba i 15 cestopisů a pak měsíc kdy nedojde vůbec nic. Proto se cestopisy zveřejňují v předem určených dnech postupně jak k nám dorazí - zveřejnění je vždy v pondělí a čtvrtek. Je jasné že nikdo nechce na zveřejnění čekat půl roku, proto byl zaveden maximální limit 2 měsíce, který zabezpečuje dostatečně dlouhou rezervu, aby nedošlo k prodlevě v publikaci a současně je to ještě snesitelná doba. Úvodní termín který dostanete ihned po vložení cestopisu je automatický termín, který k posledně vloženému cestopisu automaticky přičte 3 dny. bývá celkem přesný ačkoli se může stát že se liší i o měsíc. To v případě, že se někdo opakovaně pokouší založit nový cestopis a za odpoledne vloží i 10 pokusů což termín posune. Je to ale spíše vyjímka.
Jakmile cestopis zběžně zkontrolujeme, tak jej vložíme na konec fronty hotových cestopisů na odpovídající den. Když je plno, najdeme nejbližší volný termín od konce, takže takto se postupně zaplňují ostatní dny v týdnu.

Těmito kroky pak nedojde k situaci, že v jeden den zveřejníme 10 cestopisů, které by měly minimální čtenost a současně že měsíc nevisí poslední cestopis a nemáte co číst. Není třeba mít obavy že v zimě cestopis nebude nikoho zajímat - je to právě naopak, tyto měsíce mají největší čtenost protože se už nedá jezdit :)

Vložit cestopis můžete ve své administraci: Admin > Cestování > Přidej cestopis

 

 

Celý proces se skládá z 6ti kroků. Prosím přečtěte si pozorně celý popis jak postupovat, jinak se může stát že se vložení cestopisu nepodaří. Všechny fotky, které hodláte v cestopisu použít dopředu zmenšete například na 900px na delší straně a úroveň komprese 6-7 z 10ti.

    Úvodní informace
        Název cestopisu
        Popis
        Úvodní fotka
        Hlavní země - každý cestopis musí mít hlavní zemi kvůli zařazení ve výpisu cestopisů
        Začátek cesty
        Konec cesty
        Najeto kilometrů
        Náklady na osobu v Kč
        Jen asfalt - ano/ne

    Významné body při průjezdu
        Klikáním do mapy vyznačit kde byla například udělána přestávka, nebo kde jste viděli neco zajímavého. Ke každému bodu se musí vyplnit název a popis. Je také možne doplnit jednu fotku. Počet bodů není omezen, ale doporučujeme dávat maximálně 100 bodů.
        Fotky pro body je velmi vhodné dopředu si zmenšit na velikost cca 100Kb na jednu fotku. Když totiž zadáte 30 bodů a každý bude obsahovat 2MB fotku pak 60MB přes formulář neprojde a zbytečně se proces vkládání cestopisu nezdaří.
        Je nutné zadat alespoň jeden bod. Nejlepší je, když v každé projeté zemi nějaký bod zadáte. Díky tomu se vygeneruje seznam projetých zemí do následujícího kroku. Ve vašem profilu je pak plánováno zobrazení seznamu zemí které jste projeli.

    Informace o projetých zemích
        Díky předchozímu kroku je k dispozici kompletní seznam zemí. Ke každé zemi je možno zadat nějakou poznámku a cenu ubytování + benzínu

    Účastníci
        Do vstupního pole stačí zadat seznam nicků uživatelů kteří jeli s vámi. Po odeslání se zobrazí formulář kde můžete ke každému uživateli zapsat poznámku a jestliže má aktivní motorku v profilu, na které se cesty zůčastnil, pak tuto zaškrtnout.

    Doplnění fotek
        Tady je nutné mít připravené fotky dopředu, tj. fotky zmenšit ideálně na velikost 1000px X 830px a komprimaci nechat na co nejnižším stupni, aby byly fotky co nejkvalitnější (toto je maximálni velikost kterou je možné v článku zobrazit) a postupně odeslat. Je také možné fotky zabalit do ZIPu a odeslat najednou. Vložte minimálně 10 fotek. Při nahrávání fotek dojde k mírnému zhoršení kvality o cca 10% což je téměř neznatelné, ale na celkovou velikost souboru to má podstatný vliv. Formát 1000x830 jen říká maximum v každé ose, takže u fotky na výšku zmenšovat delší stranu na 830 a u širokých delší stranu na 1000.

    Psaní jednotlivých kapitol
        Tady napíšete text jednotlivých kapitol cestopisu. Pokud je váš cestopis hodně dlouhý, pak je členění velmi vhodné. Jestliže by ale kapitola obsahovala jen málo odstavců, pak je vhodnější napsat vše do jedné kapitoly. Každá kapitola musí mít svů název. Je rozhodně lepší mít cestopis přes 5 obrazovek, než 10 kapitol a v každé 6 řádků. Členění jedna kapitola=jeden den je možné jen v prípadě, že do každé kapitoly dáte dostatek textu. Dostatek je například 50 řádků + fotky. Není možné délku stránky natahovat pomocí fotek. Od toho se automaticky linkuje ke každému cestopisu galrie ze všech vložených fotek.

V jednom kroku byste se neměli zdržet více jak 50minut, proto doporučuji připravit si texty dopředu a při zadávání do systému vyřešit jen formátování.
Celý proce je třeba udělat najednou (všechny kroky), ale je možné se k jednotlivým krokům později vrátit. Cestopis bude předán na schválení a korekci jakmile ve výpisu cestopisů nastavíte, že cestopis je hotový - do té doby jej nebude nikdo řešit, resp. když bude delší dobu nedokončený, tak se vám ozve redaktor s dotazem co bude dál.

Pomohla vám tato informace?