Spory

Byl jsem podveden prodejcem v Bazaru na vašem webu, jak mám dále postupovat?

Podejte na něj trestní oznámení. To lze podat písemně či ústně na kterémkoli oddělení Policie ČR. Ta má následně povinnost oznámení přijmout a bez různých průtahů věc vyšetřit. V trestném oznámení popište co se přesně stalo (kdy, kde a kdo se trestného činu dopustil). Přiložte kopii inzerátu, vytisknutou e-mailovou korespondenci a doklad o zaplacení.

Na stránkách Motorkáři.cz potom veďte s uživatelem spor - ten založíte na jeho profilu, kde prosím popište co se přesně stalo. Můžete informovat o vašich problémech s prodejcem také v diskusním fóru.

Případně nám napište: Kontakty a pošlete nám odkaz na inzerát, kterého se podvod týkal. Zkusíme prodejci napsat, aby sjednal nápravu. Nejsme ale schopni řešit všechny případy a věnovat se každému osobně.

Motocykl neodpovídá popisovanému stavu

Byl jsem se podívat na motorku a ta neodpovídá popisovanému stavu - opěž můžete s uživatelem zahájit spor. Nemůžeme lidem mazat inzerci na základě e-mailu, a taky nemůžeme jezdit za prodejci a motorky kontrolovat. Zahájením sporu se objeví u uživatele a každý si jej bude moci přečíst a současně se prodejce může ke sporu vyjádřit.

 

Byl jsem podveden

Konkrétně se mi jedná o to, že jsem byl velmi ošklivě podveden prodejcem, který inzeruje na Vašich stránkách a evidentně se živí dovozem, opravami a prodejem motorek. Bohužel jsem o tomto prodejci nikde nenašel žádné recenze, které by mě předem varovali před obchodem s tímto člověkem. Rád bych prostřednictvím Vašich stránek varoval ostatní důvěřivé motorkáře aby si na tohoto prodejce dali veliký pozor a nenaletěli stejně jako já.

Na úvodní stránce bazaru najdete také odkazy na články, které se týkají fiktivních zájemců na váš motocykl. Platí pravidlo, nikdy neposílat finance předem!

Seznam článků:

Přečtěte si zásady bezpečného nákupu

Na této stránce naleznete několik rad, jak si prověřit uživatele, než něco koupíte na Internetu. 

Pomohla vám tato informace?