Spory

Byl jsem podveden prodejcem v Bazaru na vašem webu, jak mám dále postupovat?

Podejte na něj trestní oznámení. To lze podat písemně či ústně na kterémkoli oddělení Policie ČR. Ta má následně povinnost oznámení přijmout a bez různých průtahů věc vyšetřit. V trestném oznámení popište co se přesně stalo (kdy, kde a kdo se trestného činu dopustil). Přiložte kopii inzerátu, vytisknutou e-mailovou korespondenci a doklad o zaplacení.

Na stránkách Motorkáři.cz potom veďte s uživatelem spor - ten založíte na jeho profilu, kde prosím popište co se přesně stalo. Můžete informovat o vašich problémech s prodejcem také v diskusním fóru.

Případně nám napište: Kontakty a pošlete nám odkaz na inzerát, kterého se podvod týkal. Zkusíme prodejci napsat, aby sjednal nápravu. Nejsme ale schopni řešit všechny případy a věnovat se každému osobně.

Motocykl neodpovídá popisovanému stavu

Byl jsem se podívat na motorku a ta neodpovídá popisovanému stavu - opěž můžete s uživatelem zahájit spor. Nemůžeme lidem mazat inzerci na základě e-mailu, a taky nemůžeme jezdit za prodejci a motorky kontrolovat. Zahájením sporu se objeví u uživatele a každý si jej bude moci přečíst a současně se prodejce může ke sporu vyjádřit.

 

Na úvodní stránce bazaru najdete také odkazy na články, které se týkají fiktivních zájemců na váš motocykl. Platí pravidlo, nikdy neposílat finance předem!

Seznam článků:

Přečtěte si zásady bezpečného nákupu

Na této stránce naleznete několik rad, jak si prověřit uživatele, než něco koupíte na Internetu. 

Pomohla vám tato informace?