Pravidla diskuse

Pro používání diskusního fóra platí také pravidla registrace na serveru www.motorkari.cz, které jsou uvedeny na  stránce: Podmínky použití serveru.

Diskutující musí dodržovat tyto pravidla:

1) Pouze slušné příspěvky
a) Ve fórech prosím nenapadejte ostatní diskutující ani jiné osoby mimo diskuse. Na portálu Motorkáři.cz je cílem přátelská atmosféra a ostatní nejsou na jakékoli osobní útoky zvědaví. Veškeré osobní spory prosím řešte mimo veřejné diskuse (icq, email, případně osobně).

b) Fórum není chat. Nemáte-li k příspěvku konstruktivní odpověď, prosím neodpovídejte.

c) Veškeré vulgární příspěvky budou ihned mazány a uživateli zablokován přístup do diskuse. Jestli chcete vyjádřit svůj negativní postoj, udělejte to, ale slušně!

d) Nevkládejte také do diskuse cizí e-maily, telefonní čísla, adresy, případně jakékoli jiné osobní údaje bez jejich souhlasu. Tyto příspěvky budeme mazat. Od toho jsou tu "Soukromé zprávy".

e) Nezakládejte témata za účelem tapetování, ze zištných úmyslů někoho poškodit (pověst apod.) nebo se snažit hromadně zakládat nesmyslná témata.

f) Texty se snažte psát česky a nepište vše velkými písmeny.

g) Nevkládejte inzerci čehokoli - veškerý prodej a nákup se uskutečňuje v sekci bazar.

e) Vícenásobným (duplicitním) registracím na jeden účet bude zakázáno přispívat do fóra a do komentářů.

2) Držte se tématu
a) Je ve vašem zájmu vybrat správnou diskusi pro zadání svého příspěvku. Nesprávně umístěné příspěvky budou přesunuty.
b) Používejte výstižné nadpisy témat. Nadpisy jako "prosím poraďte", "všichni sem" nebo "jakou vybrat" jsou špatně zvolené. Vždy buďte konkrétnější a výstižnější, např. "Jakou vybrat: CBR600 nebo ZX6R?".
c) Při moderování neskrývejte příspěvky ostatních uživatelů s úmyslem zesměšnění uživatele nebo kvůli ovlivnění obsahu tématu pro zištné účely.

3) Zákaz propagace
a) Fórum není místo pro bezplatnou reklamu. Navštěvované diskuse jsou pochopitelně lákadlem pro řadu firem. Pro ty jsme vytvořili sekci "sponzoři" ve většině rubrik, kde mají možnost své prezentace. Ceník inzerce naleznete zde.
b) Příspěvky s komerčním podtextem v tématech od firem či obchodníků budou odstraněny nebo redukovány bez upozornění.
c) Témata nabádající k zaslání peněz k soukromým účelům budou smazány.
d) Čehokoli ze zištných účelů.
e) Avatar, Nick ani podpis nesmí mít reklamní charakter vedoucí mimo forum Motorkari.cz. Nesmí být propagována konkureční stránka ani firemní web bez předchozí souhlasu provozovatele webu Motorkari.cz
f) Jestliže posíláte reklamu pomocí PM (soukromých zpráv), můžeme vám vaši schránku dočasně uzavřít.

Kompletní prezentaci reklamy na webu Motorkáři.cz naleznete zde.

4) Dodržujte platné zákony
a) Tato diskuse neslouží ke sdílení informací a odkazů o warezu nebo o jiných ilegálních aktivitách. Takovéto příspěvky budou mazány a autoři v rámci možností vyloučeni.

b) Příspěvky porušující zákony ČR (např. xenofobie, rasová diskriminace, schvalování válečných zločinů, propagace nacismu) budou vymazány. Údaje o pisateli mohou být v případě vyžádání předány orgánům činným v trestním řízení.

c) Je zakázáno, aby se obchodník nebo firma jakkoliv vyjadřovala k jiné firmě z důvodů např. pomlouvání konkurence. Fórum je prioritně určeno pro soukromé osoby. Nikoliv na hádky firma vs firma.

d) Vyhněte se v našem diskusím fóru možným pomluvám. Všechny texty, fotografie a odkazy, které nejsou právnicky a úředně podložené jako přímá fakta mohou být odstraněny. Není v silách serveru Motorkáři.cz, aby každý případ sám prověřoval.

Pokud máte pochybnosti, že někdo porušuje zákony ČR a podniká "neférovým způsobem", obraťte se prosím na orgány činné v trestním řízení, ČOI nebo jiné média (tisk, televize), které se tímto zabývají. Rádi posléze právně a úředně doložené výsledky na našem serveru zveřejníme. My nejsme soudci, abychom řešili každý případ samostatně a zjišťovali, kdo má pravdu a kdo ne.

Zároveň ale nebudeme "na každé písknutí" mazat vlákna, která byla založena uživatelem za účelem zjištění zkušeností a referencí s danou firmou nebo obchodníkem. Ten se může k těmto referencím (pozitivním / negativním) sám vyjádřit ve fóru.

Jak tedy mažeme příspěvky?
Jako provozovatelé serveru, kde uživatelé mohou svobodně vyjadřovat osobní názory máme povinnost odstraňovat prokazatelně protiprávní obsah. Jak ale v některých případech takovéto jednání rozpoznat? Jednoznačně protiprávní je například šíření rasové nesnášenlivosti nebo pornografie. Nemůžeme ale posuzovat například pravdivost některých tvrzení a v takovýchto případech je namístě, aby o odstranění rozhodl soud.

Nemusíme tedy automaticky odstraňovat kritiku firem nebo osob, protože jednoduše nemůžeme vědět která strana má pravdu. Co je ale jednoznačně špatně, je použití vulgarismů. Takže kritizovat ano, ale slušně.

Pokud na našich webech narazíte na závadný obsah a divíte se proč tam ještě je, tak vězte, že o něm nemusíme vědět. Obsahu je opravdu hodně a proto doporučujeme, abyste nás na problematické věci upozornili emailem: Kontakty

Více k této problematice zde: Mazání příspěvků

5) Zakladatel tématu může vložené příspěvky skrývat za účelem udržení úrovně diskuze.

6) Mazání témat a příspěvků založených uživateli
Založená témata se nemažou, tím spíše když máte nějaký problém a ten se podařilo vyřešit. Odpovědi můžou sloužit dalším

7) Používání nahraných fotografií na web Motorkáři.cz
Nahráním fotky na server Motorkáři.cz dáváte provozovateli serveru souhlas k umístění vodoznaku Motorkáři.cz a Vašeho nicku do této fotky. Zároveň také souhlasíte s možností bezplatného použití této fotky pro účely serveru (např. v článcích) bez předchozího souhlasu. Vždy bude uveden zdroj těchto dat, tedy NICK autora.

Snahou provozovatelů a tvůrců Motorkáři.cz je přátelská atmosféra. Stačí k tomu jen velmi málo - chovat se slušně a ohleduplně vůči ostatním.

V případě porušení těchto pravidel může provozovatel diskusního fóra uživateli zamezit přístup na stránky Motorkáři.cz a vložení nových příspěvků do fóra.

Děkujeme, že používáte naše fórum.

Provozovatel portálu Motorkáři.cz nezodpovídá za obsah komentářů a příspěvků, umístěných v diskusním fóru, taktéž nezodpovídá za porušování práv duševního vlastnictví ani jiných práv uživatele.

Pokud potřebujete kontaktovat některého z moderátorů, pak jejich seznam se nachází na nástěnce fóra.

Pomohla vám tato informace?