Bannery na Motorkáři.cz

Bannery by měly splňovat následující podmínky:

  1. Musí mít správné rozměry na požadovanou pozici, viz. nabídka reklamy.
  2. Nesmí obsahovat vulgarismy ani jiné neetické či protizákonné prvky.
  3. Bannery nesmí obsahovat zvuky (například po najetí myší, kdy se spustí zvuk), reklama nesmí být nepřiměřeně agresivní, ve smyslu chvění a blikání, agresivní změny barev či další prvky, které mohou uživatele vyrušovat při práci se stránkou.
  4. Nesmí zahrnovat ovládací prvky operačních systémů a nesmí vypadat jako systémové hlášky.
  5. U reklamních kampaní, kde si klient vybral zastupování přes agenturu není naší povinností vkládat tzv. "tracing kódy", které sbírají data z našich stránek a zasílají je třetím stranám. Pokud chcete vložit tento kód je nutné ho implementovat do vašeho HTML 5 banneru, který vkládáme přes iframe a je nutné mu nastavit odkaz na cílovou stránku přímo v HTML.  Nikoliv zaslat .txt nebo xls soubor, kde jsou kódy a odkazy.
  6. Bannery ve formátu Flash a HTML 5 nesmí extrémně zatěžovat CPU, například několika vrstvami obrázků a animací. V zájmu rychlé načtení banneru je doporučený datový limit 500 kB.
  7. Pokud chcete zobrazit váš banner také na zařízeních firmy Apple, připravte si také alternativu ve formátu JPG nebo GIF. Flash banner není na zařízeních Apple s operačním systémem iOS podporován. Místo něj se zobrazí JPG nebo GIF banner. GIF je navíc nejlepší formát pro reklamu, který se zobrazí na všech zařízeních i mobilech.
  8. Banner ve formátu Flash (SWF), musí obsahovat definici prokliku (clickthru), abychom vám počítali statistiky (kliknutí a zobrazení). SWF soubory neupravujeme a nenastavujeme odkazy, ty musí buď obsahovat definici prokliku nebo mít v sobě napevno URL adresu, kam budou směřovat. Flash bannery již nejsou ale některými prohlížeči podporovány (Chrome, Safari). Uživatel musí mít nainstalovaný v PC flash player. Tento formát nedporují ani zařízení od firmy Apple.
  9. Pro dynamické bannery je možné použít HTML 5 bannery nebo video bannery - viz. tabulka níže.

Možné reklamní formáty na Motorkáři.cz

Formát JPG

GIF / PNG

doporučujeme

webm, mp4, ogg Flash (SWF) HTML 5
Popis Jednoduchý statický obrázek s jedním slidem do kterého lze vložit obrázek a texty. Banner není animovaný.

GIF je nejpoužívanější formát a umožňuje jednoduché animace, které se skládají z několika slidů. Do těch je možné vložit obrázky a texty. Viz. ukázka.

PNG využivá bezztrátovou kompresi obrázků. Je vhodný pro statický obrázek.

Nový reklamní video formát, který zobrazí složitejší animace. Jeden z prvních formátů, který zobrazil složitejší animace.  Bohužel flash již není některými prohlížeči podporován a ustupuje se od něj. Nový formát, který zobrazí složitější animace na více slidech. Bohužel s sebou nese vyšší nároky na procesor uživatele. Je pracnější na tvorbu, chybovější a neexistují přesné specifikace.
Ukázka Odkaz na ukázku Odkaz na ukázku Odkaz na ukázku Odkaz na ukázku Odkaz na ukázku
Plusy Vhodný na větší statické (neměnící se) reklamy Přehrávání animace není náročné na výkon počítače Formát, který zobrazí složitější animace a video. Vhodný pro složitější animace Nový formát, který zobrazí složitější animace.
Zobrazení na všech zařízeních (web, mobil, tablet, Apple) Zobrazení na všech zařízeních (web, mobil, tablet, Apple) Doporučujeme formát mp4, který přehrají všechny prohlížeče.   Zobrazí se na PC i na Macu (iOS)
Uživatele neobtěžuje jako formát Flash nebo HTML 5 Pro většinu reklamních sdělení vhodný formát      
Mínusy Banner nemůže být v tomto formátu animovaný Zobrazuje pouze 256 barev webm je produkt Googlu, takže podpora (hlavně ta zpětná) u Exploreru a Applu není.  Prohlížeč občas hlásí, že zablokoval spouštění skriptu. Vyžaduje nainstalovaný Flash Player v prohlížeči v PC a nedporují ho některé prohlížeče (Chrome, Safari) Někdý vyšší zátěž procesoru počítače
  Delší animace může znamenat velký soubor (limit 500 kB) a není vhodný pro složitější grafiku. Formát ogg funguje jen v Chromu a Firefoxu. Složitější animace zatěžují procesor počítače Nutné vložení přes iframe na Motorkáři.cz a stažení knihoven (Swiffy, JQuery)
      Nezobrazí se na mobilech a systémech Apple iOS = je nutné mít druhý - alternativní formát - například JPG nebo GIF Není možné u nás počítat statistiky banneru = počet kliknutí a zobrazení
Datový limit 200 kB 500 kB 500 kB 500 kB 500 kB (stahuje do počítače navíc i knihovny a další soubory, takže má soubor více jak 1000 kB)
  Chrome ANO ANO ANO NE ANO
Firefox ANO ANO ANO ANO ANO
Internet Explorer ANO ANO ANO / NE ANO ANO
Opera ANO ANO ANO / NE NE ANO
Safari ANO ANO ANO / NE NE ANO
Mobil, tablet ANO ANO ANO / NE NE (nutné dodat JPG nebo GIF) ANO
Apple iOS ANO ANO ANO / NE NE (nutné dodat JPG nebo GIF) ANO

Nejčastější dotazy a doporučení pro reklamní formáty

Jaký typ bannerů byste pro reklamní kampaň doporučili?

Nejúčinnější jsou statické JPG nebo animované GIF bannery. Do bannerů můžete vložit obrázky a texty a ty potom mohou v jednotlivých slidech rotovat. Důležité je přijít se srozumitelnou nabídkou vašeho produktu nebo služby, která nebude uživatele obtěžovat a zaujme ho. Kompletní ceník bannerů naleznete zde.

Využíváte také systému Google AdWords?

Ne. Na webu Motorkáři.cz používáme vlastní reklamní systém, kde si zadavatel reklamy vybere dle vhodné sekce reklamní formát a pozici na časové období (obvykle 1 měsíc). Je možné využít také textového reklamního systému Motoklik, kde platíte pouze za kliknutí na vaši reklamu.

Dokážete zobrazit banner také v mobilech a tabletech?

Ano. Pokud nám dodáte banner ve formátu JPG nebo GIF, dokážeme ho zobrazit na mobilních zařízeních (mobily, tablety). Celý web Motorkáři.cz je v responzivním layoutu = přizpůsobuje se tedy velikosti displeje daného zařízení. Váš formát se tedy velikostně přizpůsobí = zvětší, zmenší, aby se vešel přesně na dispej a zobrazil se celý. Neumíme zobrazit jen pozici "S", která je vedle layoutu stránky.

V případě dynamických bannerů je možné dodat i HTML 5 formát, který musí být ale vytvořen jako responzivní, aby se změnšoval společně se stránkou. Ukázka responzivního HTML 5 banneru je zde.

Statistiky a umisťování tracking kódů

Server Motorkáři.cz má vlastní reklamní systém, kde sledujeme statistiky počtu zobrazení reklamního formátu a počtu kliknutí. Ke každé kampani klientovi potom tyto data předáme (pokud má banner jako JPG, GIF nebo HTML 5), kde jsou po dnech čísla počtu kliknutí a zobrazení banneru. Náhled ke stažení zde.

Pro agentury

U reklamních kampaní, kde si klient vybral zastupování přes agenturu není naší povinností vkládat tzv. "tracking kódy", které sbírají data z našich stránek a zasílají je třetím stranám. Pokud chcete vložit tento kód je nutné ho implementovat do vašeho HTML 5 banneru, který vkládáme přes iframe a je nutné mu nastavit odkaz na cílovou stránku přímo v HTML. Nikoliv zaslat .txt nebo xls soubor, kde jsou kódy a odkazy typu  <IMG SRC="https://ad.doubleclick.net/.... src='http://bs.serving-sys.com..  <IMG SRC="https://gdecz.hit.gemius.pl/ . Tyto samostatné měřící kódy na web nedáváme.

Pomohla vám tato informace?