Tipovačka

Každý z čtenářů, který se bude chtít v průběhu sezony zúčastnit tipovací soutěže v kategoriích MotoGP nebo WSBK se musí nejdřív zaregistrovat, pokud už registraci má, tak přihlásit ve své administraci do jednotlivých soutěží, viz. obrázky níže.

     

Jak na to?

Pro účast v tipovačce je nutná registrace na Motorkáři.cz. Následně po přihlášení máte možnost ve své administraci tipovat výsledky na pořadí jednotlivých jezdců v cíli daných závodů. V případě MotoGP 2016 je možnost tipovat na jeden závod dané Grand Prix. Můžete tedy nastavit, a pozor, tady je změna, až pět tipů na pořadí a nemusí to být zákonitě jen pořadí 1-2-3-4-5.místo.

Jak probíhá vyhodnocení zavodů?

Vyhodnocení probíhá tak, že za shodu jsou 3 body, chyba o jednu pozici je za 2 body a chyba o dvě pozice je za 1 bod.

Příklad:

Tip na výsledek závodu: 1. Jorge Lorenzo; 2. Valentino Rossi; 3. Marc Márquez; 10. Pol Espargaró; 12. Stefan Bradl

Výsledek závodu: 1. Valentino Rossi; 3. Marc Márquez; 5. Jorge Lorenzo; 10. Pol Espargaró; 11.Stefan Bradl

Bodový zisk za tip je vypočten následovně - 0+2+3+3+2= 10 bodů

Do kdy se musí nejpozději tipovat, aby byl tip zařazen?

Tipovat na výsledky dané Grand Prix lze přesně do času startu závodu. Jakmile závod odstartuje, možnost vložit (změnit) tip už není. Informace ohledně aktuálních závodů můžete vidět v seznamu tipovačky

Aktuální pořadí

Najdete jej v administraci nebo v podzáložce Tipovačka v sekci Sport. Po jejím otevření můžeme vidět jako první partnery tipovací soutěže, kteří pro nejlepší tři tipaře (MotoGP-WSBK) roku připraví zajímavé ceny.

Následuje aktuální seznam jednotlivých podniků obou šampionátů, kde jsou konkrétní závody seřazeny dle data jejich pořádání s možností přímého vložení (odkazu do administrace) vašich tipů. Součástí jsou dvě tabulky průběžného pořadí, kde můžete vidět jak úspěšní tipaři jste v danou chvíli. Vyhodnocení výsledků u jednotlivých závodů probíhá vždy druhý den po jejich pořádání.

     

Vyhodnocení celé soutěže

Po skončení posledního závodu Mistrovství světa silničních motocyklů, dojde k finálnímu vyhodnocení a oslovení čtenářů, kteří obsadili v obou soutěžích první tři místa. První v soutěži MotoGP a WSBK vyhrávají pohár pro nejlepšího Tipaře plus věcné ceny. Čtenáři na druhém a třetím místě získávají věcné ceny. Co přesně to bude Vás budeme průběžně informovat, některé ceny ale zůstanou překvapením až do samotného vyhodnocení.

Pomohla vám tato informace?