KTM 1190 Adventure (2013)

Vlastník tudydudy
Vloženo 8.3.2018
Aktualizováno 8.6.2021

Deník motorky
Nalezeno 18 záznamů

• Rozloučení - prodej

Čas nastal, doba uzrála. Říkejme si tomu jak chceme, ale Eda šel do světa. Za adekvátní cenu a v myslím, že i slušném stavu. Navíc nešel nikam daleko, jeho novým majitelem je kamarád "odnaproti", takže možnost se občasně

Typ: Prodej
    Vloženo: 08.06.2021
    Uskutečněno: 09.05.2021
  • Cestopis je tady a PF 2021

Valnou část listopadu jsem se s ním lopotil a dnes konečně vyšel! Cestopis na téma mého letošního tripu do aqualandu včetně neslavného (ne)dojezdu zpátky domů. Máš-li proto chvilku času a čtení ti není cizí, rozhodně ne

Typ: Dovolená
    Vloženo: 30.12.2020
    Uskutečněno: 30.12.2020
  • Nešlo odolat

Zastáncem zimních vyjížděk po silnici nejsem. Většinou se totiž děje za mrzkých teplot a po zasolených silnicích. Když ale letos na Štědrý den teploměr hlásil šest stupňů a předcházela mu ještě teplejší, propršená noc, t

Vloženo: 25.12.2020
    Uskutečněno: 24.12.2020
  • Update recenze, inzerát a rychlořazení

Neb nám finišuje už čtvrtá sezona trávená mým zadkem v sedle 1190, uchýlil jsem se k mírně radikální úpravě hlavní uživatelské recenze na tento stroj. Hlavní mustr a vzhled zůstal zachován, tj. stále tu jde o tzv. rozho

Typ: Údržba
    Vloženo: 16.12.2020
    Uskutečněno: 16.12.2020
  • Balíme. Dí ende, šlus, finíto

Co k tomu dodat. Vždycky to dřív nebo později přijde. Loni se dalo nakroutit ještě spousta kilometrů lemovaných parádní podzimní scenérií, letos to díky počasí taková pecka nebyla. Přesto se leccos obrazit podařilo a cel

Vloženo: 10.11.2020
    Uskutečněno: 10.11.2020
  • Můj nový (ne)tempomat

Někteří jej nemají ani v autě, jiní si bez něho nedovedou představit jízdu snad ani na kole. Řeč je o tzv. tempomatu. Pomůcce usnadňující řidiči jízdu konstantní rychlostí, jakási neviditelná ruka/noha, co za tebe podrží

Vloženo: 29.10.2020
    Uskutečněno: 29.10.2020
  • Už se zase práší za kočárem (doslova)!

Katastrofické scénáře konce sezony se naštěstí nenaplňují! Sedřená dlaň sice trochu potíží nadělala, nakonec ale její rekonvalescence proběhla zdárně a svírat levý heft jí už nedělá větší potíže. Na ostré EXC to sice ješ

Typ: Oprava
    Vloženo: 10.09.2020
    Uskutečněno: 07.09.2020
  • Nehoda, konec sezony?

Vypadalo to tak idylicky. Po pár dnech strávených na Moravě návrat přes Vysočinu domů do Krkonoš. Přes nutno dodat epesní Vysočinu. Takhle pěkně jsem se na silnici už dlouho nesvezl (ne nadarmo se tam v těch místech každ

Typ: Havárie
    Vloženo: 02.09.2020
    Uskutečněno: 21.08.2020
  • Setkání po letech

Občasné nostalgické vzpomínky na moji ex, Námahu FZS 600, dostaly před nedávnem zcela konkrétní obrysy. Její nynější majitel Tonda se na mne (a samozřejmě i Edu) přijel až z Žatecka podívat. A samo sebou že to bylo v sed

Vloženo: 31.08.2020
    Uskutečněno: 08.08.2020
  • Pokus o držák/nedržák

Neb mi veškeré držáky na řidítka telefonu či jakéhokoli promítacího zařízení připadají naprosto nedostatečné už svou povahou "na řidítka", občasně takhle dumám, jak tento problém vyřešit. Jinými slovy, jak dostat onen na

Vloženo: 25.08.2020
    Uskutečněno: 22.07.2020
  • Nový topcase

No konečně! Po vcelku výhodném odprodeji obou originálních bočních kufrů přišel na řadu i ten poslední z původně trojčlenné sestavy - topcase. Ten prozatím stále právoplatně patří mně, jen se teď nejspíš bude častěji obj

Vloženo: 25.06.2020
    Uskutečněno: 25.06.2020
  • KTM vs. BMW (2.část)

BMW S 1000 XR Druhá polovina testovací flotily modelů mi hned zkraje pod zadek naservírovala to nejostřejší, co z přítomného bylo vůbec k dostání. Už avizovaný litrový čtyřválec původně ze superbiku S 1000 RR, litrové

Vloženo: 19.06.2020
    Uskutečněno: 19.06.2020
  • KTM vs. BMW (1.část)

Už počtvrté za sebou jsem se i letos účastnil předváděcích jízd nových motocyklů BMW, akce BMW Mottorrad RoadShow. Okusit mi bylo umožněno rovnou čtvero různých modelů. Tady je něco málo dojmů z jejich sedel a především

Vloženo: 19.06.2020
    Uskutečněno: 19.06.2020
  • Gumy, gumy a zase ty gumy

Neb jsem od bratra, pokukujícího v současnosti po něčem obdobném jako 1190 Adv. (ne-li úplně stejném), dostal pojeb za neaktivitu zde v deníčku, věci napravuji a píši další záznam. Gumy, gumy, gumy. Alfa a omega celéh

Typ: Koupě
    Vloženo: 25.05.2020
    Uskutečněno: 24.05.2020
  • Zpátky na silnici aneb ubrousky Unpass v akci

Tekoucí vidle, vyhřátý třmen zadní brzdy, ohnutá pravá stupačka, prasklý kryt výfuku. Tolik asi výčet těch nejvážnějších "vylepšení", které se mi zadařilo přivodit Edovi během ani ne 150 km strávených na offroadových pry

Typ: Údržba
    Vloženo: 12.04.2020
    Uskutečněno: 12.04.2020
  • Spousta bláta a huba od ucha k uchu

Nevím jak u Vás, ale tady u nás pod horami bylo počasí na přelomu února s březnem vážně jalové (sněhu pomalu nejvíc za celou zimu, mlhy, teplota kolem nuly). Navíc mne na pár dní zmohla choroba chřipková, takže než jsem

Vloženo: 14.03.2020
    Uskutečněno: 13.03.2020
  • Sezona 2020 započala!

A je to tady. Po skoro 4 měsíčním půstu se konečně vše co se mělo sejít sešlo a Eda letos poprvé vyrazil vstříc nové sezoně (společně už čtvrté). Co tomu předcházelo? Nemálo věcí. Pominu-li samozřejmosti ve smyslu prav

Vloženo: 23.02.2020
    Uskutečněno: 22.02.2020
  • Quickshifter na 1190, je to potřeba?

Neb za těch několik málo let co vlastním řidičák na velké A jsem stihl zkusit už nemalé množství motocyklů (popravdě, ono to už začalo s A1kou), bylo mi zcela logicky umožněno svézt se i na motkách vybavených quickshifte

Vloženo: 09.01.2020
    Uskutečněno: 15.08.2019