KTM 1190 Adventure (2013)

Vlastník tudydudy
Vloženo 8.3.2018
Aktualizováno 8.6.2021

Vloženo: 02.09.2020, Uskutečněno: 21.08.2020, Stav tachometru: 37900 km, Zhlédnuto: 40x

Vypadalo to tak idylicky. Po pár dnech strávených na Moravě návrat přes Vysočinu domů do Krkonoš. Přes nutno dodat epesní Vysočinu. Takhle pěkně jsem se na silnici už dlouho nesvezl (ne nadarmo se tam v těch místech každý rok koná závod 500 km v sedle). Pak ale prišly dvě fatální chyby, kdy ta druhá těžila z té první...

Páč bylo ten den celkem teplo, po asi 150 kilometrech cesty letěly rukavice do kufru. No a neuběhlo snad ani 10 minut jízdy a bylo to... Je sranda, že jako první vjem si pamatuju ne snad ono, že jedu prdeli po asfaltu já sám, ale že motorka bude asi nějak blbě. Nelibý zvuk o asfalt broušených padáku a dalších věcí, to mi utkvělo hnedle. Pak už to bylo nějak naráz. Motorka se ode mne vzdalující a rotující, já se koulející a bohužel hlavně levačkou asfalt s štěrkem (tím zmrdem opětovně zákeřně ukrytým ve stínu (jak asi jsem zahodil své bývalé FZS, že...)) brousící...

Ptáte-li se na rychlost v jaké se pád udál, osobně tipuju něco kolem 60ky, takže nic velkého. A naštěstí lze to samé prohlásit i o škodách. Ony padáky společně s levým blástrem vesměs vše pobraly, a tak do věčných lovišť se odebrala pouze plotna kufru, kolem spodních šroubů popraskalo plégo a vytrhla se levá stupačka spolujezdce. Díky kolemjedoucím řemeslníkům jsem KTM dostal zpět na kola a kurtou připevnil kufr (ještě jednou díky moc pánové, škoda že se to k Vám jen těžko dostane).
Sanitka přijela čistě preventivně, kdy mi byla provizorně kysličníkem vyčištěna od nejhoršího ona levá dlaň.

S příslibem, že hned po příjezdu domů si s rukou zajdu na chirurgii jsme se rozloučili (ve zprávě kterou mi dali na památku celkem humorné "pacient ponechán na místě"). A na místě mě asi o dalších 60 kilometrů dál nechala i KTM. Jak později doma bylo zjištěno, pádem se vytrhl konektor regulátoru napětí/dobíjení a když kleslo napětí baterky pod 9 voltů, motka sama zdechla. Takže ještě volat domů a otravovat kvůli odvozu.

Takže vy, co v létě taky rádi rukavice sundáváte, zamyslete se! Jak říkám, bike je vlastně v pohodě, ale ta ruka pořád zlobí, a to už to bude 14 dní...

puffybodie (390) napsal 19.10.2020 v 17:48

Duvod proc bych si mel v lete sundavat rukavice? Na leto a do veder mam letni rukavice, ale porad s chranici. Za 240Kc to vydrzelo 2 roky, tak je to ok

• Rozloučení - prodej

Čas nastal, doba uzrála. Říkejme si tomu jak chceme, ale Eda šel do světa. Za adekvátní cenu a v myslím, že i slušném stavu. Navíc nešel nikam daleko, jeho novým majitelem je kamarád "odnaproti", takže možnost se občasně

Typ: Prodej
    Vloženo: 08.06.2021
    Uskutečněno: 09.05.2021
  • Cestopis je tady a PF 2021

Valnou část listopadu jsem se s ním lopotil a dnes konečně vyšel! Cestopis na téma mého letošního tripu do aqualandu včetně neslavného (ne)dojezdu zpátky domů. Máš-li proto chvilku času a čtení ti není cizí, rozhodně ne

Typ: Dovolená
    Vloženo: 30.12.2020
    Uskutečněno: 30.12.2020
  • Nešlo odolat

Zastáncem zimních vyjížděk po silnici nejsem. Většinou se totiž děje za mrzkých teplot a po zasolených silnicích. Když ale letos na Štědrý den teploměr hlásil šest stupňů a předcházela mu ještě teplejší, propršená noc, t

Vloženo: 25.12.2020
    Uskutečněno: 24.12.2020