KTM 1190 Adventure (2013)

Vlastník tudydudy
Vloženo 8.3.2018
Aktualizováno 8.6.2021

Vloženo: 29.10.2020, Uskutečněno: 29.10.2020, Stav tachometru: 38500 km, Zhlédnuto: 41x

Někteří jej nemají ani v autě, jiní si bez něho nedovedou představit jízdu snad ani na kole. Řeč je o tzv. tempomatu. Pomůcce usnadňující řidiči jízdu konstantní rychlostí, jakási neviditelná ruka/noha, co za tebe podrží plyn, když je ti už "líno". Však jej jistě znáte.

Já osobně se bez něj obejít dokážu, ale na druhou stranu, když ve výbavě vozidla přítomen je, bez rozpaků a rád jej užiji. A protože mi už pod zadkem vrnělo i pár jednostopých strojoven s touhle vychytávkou (četli jste už tohle ?), nedalo mi to abych nedumal, jak jej dostat i na svůj stroj. Dobrou inspirací mi v tomto byl zde na motorkářích publikovaný článek, jež se přesně tímto mým "problémem" zaobíral .

Ikdyž inspirací. Spíš jsem jej tak nějak v onom lednu zaznamenal a asi i přelouskal. Ale nevzal si z něj očividně lautr nic! Jak to? Protože jinak bych si asi s velkým očekáváním neobjednával tu klasickou "lopatku"/opěrku dlaně, ve skutečnosti s tempomatem nijak nesouvisející! Přesto - jak si má pravačka bude namísto tahání za heft válet šunky jsem byl natěšen...
No. Mám to tam a protože po prvních nejistých kilometrech jsem si zvykl, asi to tak i zůstane. Překvapivě se mi o to "opírat" nepřijde vůbec špatný ani na pořádných klikaticích, nejen na rovinách. Jo a možná že se mi díky tomu i líp ten plyn dávkuje. Zajímavý...

Fist (7) napsal 30.10.2020 v 01:25

Tuhle jednoduchou (a levnou) pomůcku spokojeně používám na několika svých strojích již docela dlouho.

• Rozloučení - prodej

Čas nastal, doba uzrála. Říkejme si tomu jak chceme, ale Eda šel do světa. Za adekvátní cenu a v myslím, že i slušném stavu. Navíc nešel nikam daleko, jeho novým majitelem je kamarád "odnaproti", takže možnost se občasně

Typ: Prodej
    Vloženo: 08.06.2021
    Uskutečněno: 09.05.2021
  • Cestopis je tady a PF 2021

Valnou část listopadu jsem se s ním lopotil a dnes konečně vyšel! Cestopis na téma mého letošního tripu do aqualandu včetně neslavného (ne)dojezdu zpátky domů. Máš-li proto chvilku času a čtení ti není cizí, rozhodně ne

Typ: Dovolená
    Vloženo: 30.12.2020
    Uskutečněno: 30.12.2020
  • Nešlo odolat

Zastáncem zimních vyjížděk po silnici nejsem. Většinou se totiž děje za mrzkých teplot a po zasolených silnicích. Když ale letos na Štědrý den teploměr hlásil šest stupňů a předcházela mu ještě teplejší, propršená noc, t

Vloženo: 25.12.2020
    Uskutečněno: 24.12.2020