KTM 1190 Adventure (2015)

Vlastník turek
Vloženo 19.11.2022
Aktualizováno 10.5.2023

Tak to je nářez :)
Superbike na dlouhejch nohách co se nebojí i mimo asfalt.

Triumph Tiger 1200 XC: důvod neuveden

První dojmy - První dojem nebyl úplně pozitivní,oproti Caponordu mi připadala docela nepohodlná a taková nijaká. Potřeboval sem si na ní chvíli zvykat.

Motorku bych doporučil pro - Nějaká zkušenost by se už hodila,motor umí dost zatáhnout.

Doplňky na motorce - Motorka v sérii,padáky,vyhřejvaný hefty
Dokoupen výfuk Arrow,plexi Puig

Adventůru jsem chtěl už 990,ale to nikdy nedopadlo.(finance)
A 1190 se mi líbila od prvních chvil,kdy sem jí uviděl. To musím jednou mít.
No a je to tady. Pročetl jsem všemožný fóra a diskuse,tak jako u každý moto. Ať mám alespoň trochu představu co a jak. Trochu jsem znejistěl,když jsem četl co vše potkalo první ročníky,ale kdo se bojí nesmí do lesa. Tak sem si řekl teď nebo nikdy. :)
A když na inzerátu vyskočila nová cena u týhle mašiny nebylo nač čekat. Kluk,od kterýho sem kupoval byl dost férovej poslal spoustu fotek i videa co jsem chtěl než k němu pojedu. 350 km jen na otočku by se mi zbytečně jet nechtělo. Po příjezdu motorka vypadala jak na fotkách. Fakt super. Nebylo moc co řešit.
Zkušební jízda byla taková nijaká,fakt sem chvilku vážně uvažoval že tohle nechci,ale stačilo pár km a pochopil jsem, že chci. Musím to mít. :)
Domů pěkně po ose,venku asi 9stupňů a sem tam chcanec,ale dojeli jsme. A i tak sem si to užíval.

Najeli jsme spolu zatím asi 1200km,tak malý zhodnocení.
Je až neuvěřitelný s jakou samozřejmostí ten bike funguje. Podvozek,motor,brzdy. Jedna velká paráda. Výkon vždycky a hodně. Podvozek je malinko tužší,jistej za všech situací a brzdy maj fakt sílu. To doplněno el.berličkami(TC,abs) Super,že se dají vypnout.
Podvozek el.stavitelnej. Nemám co bych vytknul.
Gumy jsou Metzeler karoo3 a ty půjdou pryč. Takovej terén abych je potřeboval nejezdím a na silnici fakt hodně hučej.
Spotřeba kolem 6,dá se i za 5,5 dle pc. To jako fakt? Dvouvál se 150koňma? Ale samo,že když se začne tahat jde to nahoru.
Ovladatelnost super,kam kouknu tam jedu.
Servis sem zatím žádnej neřešil a závady budu doufat,že mne nepotkají.Věřím že když se nic nezanedbá bude spolehlivě sloužit. Jako Jakýkoliv jiný bike.

Co mne trochu štve je hluk od větru. Štítek svou práci odvede celkem efektivně,helma s kšiltem mi nikam hlavu nerve. Ale hučí v ní teda dost. Zkusím vyřešit cestovním Puig.
A uměl bych si představit pohodlnější sedlo. Buď si zvyknu nebo nějak pořeším.
Polňačka nebo lehký blbnutí mimo silnice super,na větší blbnutí je Rko s většíma kolama a zdvihama.
To je zatím vše.
Motorku si plánuji nechat delší dobu,třeba tu sem tam něco doplním.

10.5.23
Po cca 3000 najetejch km,malá aktualizace.
Baví mě moc,fakt.
Laďák Arrow,super vzhled,super zvuk i s homovložkou,bez je to nářez. :)
Nový papuče Conti tkc 70. Na silnici super,držej jak přibitý,mašina je na nich absolutně v klidu.A už na mě nebliká kontrolka trakce,když za to pořádně zatáhnu.
Jasný,že do terénu to teď vůbec nebude,ale to mi nevadí. Polňačku projedu jak nic.
Pořídil jsem vyšší plexi Puig. A proti origo funguje o dost líp. Menší hluk a vypadá dobře.
Párkrát jsem zkusil režim sport. Ten nástup výkonu ve dvou válcích je docela krutej. Už ve středních otáčkách fest zabere,aby to někde kolem 8 nebo 9 nastoupilo na cesťák absurdí výkonovou špičkou. Slogan Ready to Race tu má fakt něco do sebe.
Režimy Rain a Offroad nepoužívám. Většinou tam mám street.
Taky proběhl servis. Svíčky,olej,filtry,přední tlumiče,ventilové vůle. Vše u Motomechanik.cz na Suchdole.
Plán byl to udělat sám,ale rozebírat i kvůli svíčkám půl motorky na to nemám morál.:)

Dave1980
Dave1980 napsal 23.06.23 v 06:05 10b.

Doufám že ji neprodáš, máš ji nádhernou

MJ
MJ napsal 01.01.23 v 17:57 10b.

super

Všudezdejší
Všudezdejší napsal 23.11.22 v 11:01 10b.

Je to skvělá motorka. Měl jsem stejnou (r.v.2016) a když jsem přeskočil na 1290, prodal jsem ji kamarádovi. Dodnes s ní není absolutně žádný problém. Sedlo kup originál od KTM Power Parts. Je s pohodlím jinde než originál a navíc je opravdu moc pěkně udělaný.

Bezi29
Bezi29 napsal 22.11.22 v 14:04 10b.

Pecka taková by se mi taky líbila

Brukev
Brukev napsal 19.11.22 v 17:28 10b.

1190 je skvělí stroj a velmi dobre jsi to popsal … já měl 2013 a vůbec žádný problem a vím že slouží dal. Až tam dáš víc ON gumy tak zjistíš, co to vážně umí . Ps . Ten hluk řeším u všech motorek tohoto typu. U 1190 to velmi dobre vyřešil deflector… sice to je hnus ale pomohl … u 1290 sem sundal komplet plexi