KTM 1190 Adventure (2013)

Vlastník tudydudy
Vloženo 8.3.2018
Aktualizováno 8.6.2021

Vloženo: 14.03.2020, Uskutečněno: 13.03.2020, Stav tachometru: 31620 km, Zhlédnuto: 15x

Nevím jak u Vás, ale tady u nás pod horami bylo počasí na přelomu února s březnem vážně jalové (sněhu pomalu nejvíc za celou zimu, mlhy, teplota kolem nuly). Navíc mne na pár dní zmohla choroba chřipková, takže než jsem zase tomu mému oři vylezl na hrb, uběhly skoro tři neděle.

Ale nevadí. O to víc jsem se těšil a na strasti z poslední vyjížďky skoro zapomněl. Po zběžné kontrole a vyřešení pár akutností tak Eda opět rozezněl svůj systém výfukový. A tentokrát to konečně bylo vážně ono! Teplota daleko za deseti stupni, sem tam sluníčko a přitom všude ještě to správný raný, pořádně vlhký jaro.

Co vám budu povídat, prostě takový to pravý moto vyžití s banánem od ucha k uchu v podstatě od začátku až do konce. Gumy fungující na jednotku naprosto všude (od mokrý louky, přes bahno a hluboký louže po, ať už suchý nebo mokrý asfalt), super cesty/necesty takřka prostý polomů a především, nikde nikdo (byl všední den). Jak říkám, čirá enduro nirvána, jaká se jen dá na tomhle oranžovým dualsportu zažít.

A byť by se i tentokrát dalo rozepsat o pár těžkostech (jeden malinko větší pád či zakufrování kdesi uprostřed ničeho), nebylo to nic co by stálo za řeč a hlavně nic, co by moji radost mohlo zkazit. Ona totiž offroad jízda na tomhle tanku má vážně něco do sebe.

Vrhnout těch 220 kilo občas už do fakt velkejch sraček a divit se, jak se to pořád s grácií sobě vlastní hrne vpřed. Letět mezi stromy už relativně dost rychle a cejtit, jak tady na chvíli klouznul předek, o kus dál naopak prdel trochu uchcala (podotýkám na rovině, o zatáčkách nemluvě), jak se to celý vlní a přitom pořád drží směr.

Svým způsobem to je ohromná zábava i z ryze fyzikálního pohledu Tam, kde by lehký ostrý enduro už tancovalo a pantovalo ze strany na stranu se tohle jen tak mimochodem zavlní a když to totálně neposere řidič, nic dramatickýho se neděje. Jasně, ve většině případů bude váha na obtíž, ale takovým situacím se snažím vyhnout už předem výběrem trasy.

No, dost emočně prázdnýho tlachání. Příště si už snad konečně nezapomenu kameru a pořídím i nějaký obrázky. Do tý doby mužů zas v klidu servisovat, začala mi chcát levá přední vidle

• Rozloučení - prodej

Čas nastal, doba uzrála. Říkejme si tomu jak chceme, ale Eda šel do světa. Za adekvátní cenu a v myslím, že i slušném stavu. Navíc nešel nikam daleko, jeho novým majitelem je kamarád "odnaproti", takže možnost se občasně

Typ: Prodej
    Vloženo: 08.06.2021
    Uskutečněno: 09.05.2021
  • Cestopis je tady a PF 2021

Valnou část listopadu jsem se s ním lopotil a dnes konečně vyšel! Cestopis na téma mého letošního tripu do aqualandu včetně neslavného (ne)dojezdu zpátky domů. Máš-li proto chvilku času a čtení ti není cizí, rozhodně ne

Typ: Dovolená
    Vloženo: 30.12.2020
    Uskutečněno: 30.12.2020
  • Nešlo odolat

Zastáncem zimních vyjížděk po silnici nejsem. Většinou se totiž děje za mrzkých teplot a po zasolených silnicích. Když ale letos na Štědrý den teploměr hlásil šest stupňů a předcházela mu ještě teplejší, propršená noc, t

Vloženo: 25.12.2020
    Uskutečněno: 24.12.2020