BMW R 1250 GS (2021)

Aktualizováno 6.8.2021

Deník motorky
Nalezeno 81 záznamů

• Motomuzeum Borek pod Troskami

V neděli jsem prostě dostal chuť na projížďku. Ještě jsem nebyl v muzeu motocyklů v Borku pod Troskami, tak proč se tam nepodívat. Cesta pěkná, již z dály se v krajině tyčí Trosky. https://img.motofotky.cz/upload/ima

Vloženo: 18.08.2022
    Uskutečněno: 31.07.2022
  • Cesta je cíl .. V – dovětek

Dovolím si krátké shrnutí našeho putování. Dovolená na motorkách probíhala od 17.6. 2022 do 24.6. 2022. Navštívili jsme Rakousko, Slovinsko, Itálii a Chorvatsko. Můj stroj najel celkově 2657 km, kluci o něco více vzhlede

Vloženo: 15.08.2022
    Uskutečněno: 03.07.2022
  • Cesta je cíl .. V – den 8

Velmi brzo ráno vstává Jindra a balí. Musí nejpozději do půl sedmé odjet, aby byl před polednem u Děčína. My zůstáváme ještě v posteli. Kolem půl osmé vyrážíme na snídani. Mňam, opět hostina. Dávám si volská oka, šunku,

Vloženo: 08.08.2022
    Uskutečněno: 24.06.2022
  • Cesta je cíl .. V – den 7

Dnes nás čeká návrat do Čech a to k Lipnu. Vstáváme kolem půl sedmé, základní hygiena, bourání a balení stanů. Už to máme celkem zmáklé. Jdu se podívat do místního obchůdku. Je slušně vybaven, kupuji velmi chutné sladké

Vloženo: 01.08.2022
    Uskutečněno: 23.06.2022
  • Cesta je cíl .. V – den 6

Vstávám poměrně brzy, jsem venku ze stanu už před šestou hodinou a jdu se podívat na moře. Je tam nádherný klid, moře jen lehce šumí a všechno se probouzí. Musím si to vychutnat, další setkání bude, bůh ví kdy. Pomalu v

Vloženo: 25.07.2022
    Uskutečněno: 22.06.2022
  • Cesta je cíl .. V – den 5

V noci kolem třetí hodiny mě silná potřeba na malou vytahuje ze stanu. Několik piv a hruškovice udělaly své. Mám problémy vejít do dveří záchodu. No to bude ráno. Vstávám kolem půl sedmé, stále se mě drží opička jako klí

Vloženo: 21.07.2022
    Uskutečněno: 21.06.2022
  • Cesta je cíl .. V – den 4

Dnešní den by se mohl klidně nazývat Moto GP. Ale postupně. Ráno ve Fiese v půl osmé už stepuji před krámkem. Loni jsem totiž nestihl neuvěřitelně výborné croissanty s čokoládou. A letos, no mám je, dva kousky ke snídani

Vloženo: 11.07.2022
    Uskutečněno: 20.06.2022
  • Cesta je cíl .. V – den 3

Ráno vstáváme do krásného slunečného dne. Je kolem půl sedmé, nezbytná hygiena a pak něco k snídani. Pozoruji vedlejší pár, balí malé baťůžky a vyrážejí na kolech. Balíme pomalu stany a je před námi poměrně příjemných po

Vloženo: 07.07.2022
    Uskutečněno: 19.06.2022
  • Cesta je cíl .. V – den 2

Vstáváme poměrně brzy, pěkně promrzlí. Obejdu kemp a dělám pár fotek klidné hladiny jezera. S Rudou se pak jdu podívat do místního obchůdku na pečivo, Ruda kupuje pro všechny nějaký rohlík. Balíme a připravujeme se na př

Vloženo: 30.06.2022
    Uskutečněno: 18.06.2022
  • Cesta je cíl .. V – den 1

Opět po roce vyrážíme na motodovču. Je nás celkem pět, moje maličkost, dále Jindra CF Moto, Ruda Ducati Multice, druhý Ruda Yamaha Tracer 09 a Kuba KTM 790. Původně mělo být cca deset dní, nakonec to bylo krásných 7 dní

Vloženo: 29.06.2022
    Uskutečněno: 17.06.2022
  • MOTOEMOTION 2022

Od 20.5. 2022 se v Nedamově na krásném přírodním koupališti opět konala akce MOTOEMOTION od společnosti Vintage Garage. Po obědě jsem se ženou a našim šmudlou vyrazili na Mácháč a na sraz Škodovek. K večeru jsem pak vzal

Vloženo: 23.05.2022
    Uskutečněno: 21.05.2022
  • Tak trochu letecký den

Dle dohody s Milanem dojíždím do ROSSOMOTO MB s.r.o. na Ducati Day. Milan má k testování nového Monstera. K překvapení tam je i Jirka, co si přijel testnout novou Multistradu V4. Sklouznu se s kluky, čtvrtý do party je j

Vloženo: 14.05.2022
    Uskutečněno: 14.05.2022
  • MotoTest Camp Soběslav 2022

Letos jsem se poprvé zúčastnil této supr akce na testování všech motocyklů dovážených do České republiky. Akce je skvěle organizovaná a i připravená trať o cca 46 km také vcelku dobře prověří testované stroje. I přes nep

Vloženo: 09.05.2022
    Uskutečněno: 07.05.2022
  • Roční servis

Brouček hlásil roční servis. Provedeno v CarTec Praha, cca 2 hodiny lelkování. Motorový olej, filtr, brzdová kapalina a nechal jsem udělat i olej v zadním převodu.

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 28.04.2022
    Uskutečněno: 28.04.2022
  • A zase to kolo

Opět jsem neodolal a využil možnosti testování elektrokola na víkend. Tentokrát se jednalo o Specialized Turbo Levo Expert 2022. Slušná mašina na úrovni endura v ceně slušného motocyklu BMW F 900 R. Pravděpodobnou moji v

Vloženo: 24.04.2022
    Uskutečněno: 23.04.2022
  • BMW MOTORRAD ROADSHOW

Tak zase po roce jsem vyrazil otestovat motorky BMW. Tentokrát se roadshow konalo přímo u dealera CarTec Praha. Ráno vstávám a pouhé čtyři stupně. Naštěstí hlásí přes den polojasno až jasno, takže se snad teplota zvedne.

Vloženo: 17.04.2022
    Uskutečněno: 17.04.2022
  • Mšeno u Mělníka, vymetání výfuků.

Malá krásná akce, pravidelně pořádaná veterán klubem Mšeno Veteránklub Mšeno Super akce, strašná zima a překrásný nový Pérák. Na živo je fakt boží. :-DD

Vloženo: 16.04.2022
    Uskutečněno: 16.04.2022
  • Příprava na sezonu 2022 – hotovo

Po vyleštění výfukové soustavy zbývala kontrola vzduchového filtru, regenerace všech plastů na motorce a aplikace vosku na lakované díly. Nakonec pak ještě jednou kontrola všech spojů momentovým klíčem. Čmelda je zas v p

Vloženo: 20.03.2022
    Uskutečněno: 20.03.2022
  • Svody

Když už se mi tak pěkně daří, koukal jsem na zažloutlé a namodralé svody včetně katu. Co s tím, zkusit to rozleštit? Ovládnut reklamou kupuji od Autosolu jejich zázrak na zmodralé svody Bluing Remover a na doleštění past

Vloženo: 18.03.2022
    Uskutečněno: 18.03.2022
  • Kardan

Přestože servisní interval pro mazání drážkových hřídelí kardanu je 10 000 km, nedalo mi, a na kardan jsem se podíval. Nejprve jsem zkouknul nějaká ta videa na YouTube, a nakoupil především ty správné vazelínky. Na MojeG

Vloženo: 05.03.2022
    Uskutečněno: 05.03.2022
  • Až se jaro zeptá – brzdy

Jako na každé mašině co jsem měl, i na BMW o zimních víkendech provádím předsezonní přípravu. Gumy přezuty a jako další přišly na řadu brzdy. Rozborka, čistění a opětovná montáž. Příště se podívám na kardan. |-) :-P

Vloženo: 28.02.2022
    Uskutečněno: 28.02.2022
  • Pirelli Scorpion Trail 2

Nazul jsem nové pneumatiky a to Pirelli Scorpion Trail 2. Vzhledem k tomu, že stejně většinou jezdím po asfaltu, tak asi dle recenzí dobrá volba. No měnit jsem nemusel, Karoo 3 sjeté ještě nebyly, ale chtěl jsem poznat d

Vloženo: 13.02.2022
    Uskutečněno: 07.02.2022
  • Poslední letošní.

Tak nějak se to sešlo. Sobota, myju auto už na Vánoce. Kolem jedné jsem hotový a venku je celkem pěkně. Tahám naposledy stroj, a jedu se krátce projet. Na sluníčku moc hezky, ale za jízdy je teplota stěží na pěti stupníc

Vloženo: 19.12.2021
    Uskutečněno: 19.12.2021
  • Pozdní Říjen

Dle info měly mít Pekelné doly o tomto víkendu naposledy v letošním roce otevřeno. Sobota, předpověď na krásné slunečné počasí a ještě vcelku obstojná teplota do čtrnácti stupňů. Hned po obědě jsem vyrazil. Za Tuhaní jse

Vloženo: 03.11.2021
    Uskutečněno: 30.10.2021
  • Podzimní sobota

Opět po testování kola a výletů po Kokořínsku návrat do sedla motocyklu. Sobota, jasno ale poměrně chladno. Prozíravě dávám zateplení do bundy, ale ne už do kalhot. Ke konci dne by se to hodilo. Teplota při výjezdu 12 st

Vloženo: 10.10.2021
    Uskutečněno: 09.10.2021
  • Haibike a Kokořínsk

Asi tom sem nepatří, ale pro mě je kolo a motorka prostě to samé. Vzájemně se krásně doplňují. Sedmnáct let jsem byl bez motorky a kolo se jí snažilo nahradit. Ne ale zcela. Co v srdci jednou máš …… Zhruba po dvou letec

Vloženo: 10.10.2021
    Uskutečněno: 28.09.2021
  • Sochy ve skalách

Na neděli jsem nahlásil odpoledne na motorce. Počasí přálo, sluníčko, teplo, tak hupky využít posledních pozdně letních slunečních paprsků. Cílem byly „Sochy ve skalách“ u Brniště na Česko-Lipsku. https://img.motofot

Vloženo: 29.09.2021
    Uskutečněno: 26.09.2021
  • Vybavení Touratech II

No nedalo mi to a ke kufrům jsem nakonec pořídil ještě Top case Touratech Zega EVO 25 litrů. Motocykl byl od výrobce osazen nerezovým nosičem. Tento nosič ale není kompatibilní s žádným kufrovým systémem od BMW a ani jin

Vloženo: 27.09.2021
    Uskutečněno: 14.09.2021
  • Podařený sobotní moto výlet

Holkám jsem dodělal pokojíček, a tak jsem dostal volňáska na celý sobotní den. Začal jsem plánovat vlastní cestu, trasu jsem nastavil v appce BMW Motorrad Connected. Mám tam zákaz dálnic a naopak možnost OFFU. Vždy mě pa

Vloženo: 06.09.2021
    Uskutečněno: 04.09.2021
  • Podvečerní vyčistění hlavy

Závěr léta stojí prostě za prd. Často prší, zataženo a celkem i chladno. Já navíc rekonstruuji našim holkám pokojíček, takže poslední relativně teplý a slunečný víkend jsem pokládal podlahu, sestavoval skříně a stolky. V

Vloženo: 26.08.2021
    Uskutečněno: 25.08.2021