BMW R 1250 GS (2021)

Vlastník DejvGSR
Vloženo 21.4.2021
Aktualizováno 6.8.2021

Vloženo: 08.08.2022, Uskutečněno: 24.06.2022, Stav tachometru: 9340 km, Zhlédnuto: 15x

Velmi brzo ráno vstává Jindra a balí. Musí nejpozději do půl sedmé odjet, aby byl před polednem u Děčína. My zůstáváme ještě v posteli. Kolem půl osmé vyrážíme na snídani. Mňam, opět hostina. Dávám si volská oka, šunku, sýr, zeleninu a pak nějakou dobrou čokoládovou buchtu. No opět super snídaně, nejlepší za celou dovču. Nervózně sledujeme mraky na obloze, výrazně se zatahuje, silně zvedá vítr a dle předpovědi by mělo pršet. Rychle jdeme balit, abychom tomu ujeli. Jde to z Německa směr Šumava. Těsně před devátou vyrážíme, ale už jen čtyři, Jindra je už minimálně dvě hodiny na cestě. Kolonu vedu já, jedeme tak, abychom ujeli tomu černému mračnu plnému deště. Míříme přes Krumlov na Budějovice a dále Písek V Písku na Schellce se od nás odpoutává Kuba a míří směrem k Berounu. My pokračujeme na Lety, Dobříš Chuchli a do tunelu Blanka. Zastavujeme na výjezdu z Prahy u McDonaldu na D8, děláme poslední společné foto a já se od kluků odtrhuji. Mažu po D8 na Novou Ves, Mělník a do Štětí. Domů dorážím před třináctou hodinou. Pořád za zády ta černá mračna. Doma mě vítá celá rodina a hlavně náš kluk, Benny. No ten má radost, že zas vidí páníčka. Vybaluji a kolem druhé hodiny jedu odvést motorku. Jen nasednu, začíná krápat. Po uklizení broučka do garáže se spustí obrovská průtrž mračen. Do minuty jsem komplet promočený. No, prostě jsme měli štěstí. Kluci posílají zprávy, že všichni dojeli v pohodě dom, že nezmokli. Jindra to také stihnul. Klucíííí tak zas doufám za rok. Bylo to opět parádní. Dnes najeto 257 km.

• Baterie

Tak ten problém se startováním a vybitou baterií nebyl náhoda. Baterie prostě odešla, po nabití byla schopna startovat dva tři dny a pak konec. Koupena nová MOTOBATT MBTX12U.

Typ: Údržba
    Vloženo: 11.05.2024
    Uskutečněno: 11.05.2024
  • Šperky

Udělal jsem Géesu trochu radost a koupil jsem mu nějaký šperk řady options 719 - krásné frézované díly. Stupačky, řadičku a brzdovou páku. Nádhera. Ještě pak kryty chladičů. :-DD

Vloženo: 29.04.2024
    Uskutečněno: 27.04.2024
  • Příprava na sezonu

Konečně palec dovolil již pracovat. Po servisu v BMW motorka odstrojena, umyta a začalo se leštit. Udělal jsem brzdy, všechny plasty, kovy a lak. Nakonec znovu výměna oleje v zadním převodu. :-DD :-P

Typ: Údržba
    Vloženo: 29.04.2024