BMW R 1250 GS (2021)

Vlastník DejvGSR
Vloženo 21.4.2021
Aktualizováno 6.8.2021

Vloženo: 15.08.2022, Uskutečněno: 03.07.2022, Stav tachometru: 9340 km, Zhlédnuto: 31x

Dovolím si krátké shrnutí našeho putování. Dovolená na motorkách probíhala od 17.6. 2022 do 24.6. 2022. Navštívili jsme Rakousko, Slovinsko, Itálii a Chorvatsko. Můj stroj najel celkově 2657 km, kluci o něco více vzhledem k cestě z Děčína. Celková průměrná spotřeba stroje byla 5,6 l/100 km, ve třech dnech se dokonce průměr pohyboval okolo 4,4 l/100 km. Olej motorka nebere. Poprvé jsem použil komplet hliníkové kufry od Touratechu, s celkovým objemem 115 l. Funkčnost parádní, tvar kufrů pro ukládání bagáže skvělý, nepromokavé. Dobré jsou vnitřní tašky, které vřele doporučuji. Na druhou stranu celý systém rámování a kufrů má nezanedbatelnou váhu, odhaduji kolem 20 až 25 kg. Šíře stroje je přes 1 m, přesahují kufry tedy obrys řídítek a je nutné na to myslet v kolonách.
Jinak GS si bez problémů poradí s plnou náloží zavazadel. Jezdil jsem převážně mapu Tour, a svezení velmi, ale velmi pohodlné. Po sundání kufrů se motorka zdála uskákaná a jankovitá. S plnou zátěží si jen tak pluje krajinou, jízdní vlastnosti i se zátěží prvotřídní, až občas na jistou nestabilitu při prudkém brzdění u předního zavěšení. Po přepnutí na mapu Dinamic toto odpadá. Přehození pneumatik z Metzeler Karro 3 na Pirelli Scorpion Trail II se pro asfalt vyplatilo, pneumatiky jsem vlastně nedostal do úzkých, až pak na šutrech v pohoří Dinara. Zatím i s tím, jak gumy zatěžuji u nás okolo komína, se jedná o velmi dobrou volbu. Jsem spokojený. Výkon stroje dostatečný, krouticí moment no …. Výborný. Výborný stroj na jakékoli užití. Jinak jsem kombinoval navigátora VI s BMW Motorrad ConnectedRide Cradle, Cradle nakonec spíše pro nabíjení telefonu, ale jen, když bylo nezbytně nutné. Optická stabilizace jinak dostává dost zabrat. Jinak je perfektní na mobilu sledovat například aktuální náklon stroje a podobně. No, co si budeme povídat, spíše další hračka. Stejně díky spojení systému stroje s mobilem přes appku BMW Motorrad Connected máte kompletní telemetrická data uloženy včetně časového záznamu trasy v mapě s možností výstupu .GPX
Užili jsme si jak vrcholků Alp, průsmyků, tak i slušného svezení po krásných zatáčkách u moře a poprvé taky trochu té chorvatské šotoliny.
Náklady cesty: PHM 6880,- Kč, ubytování 2747,- Kč a strava 10362,- Kč. Je nutné k tomu ještě přidat pojištění osoby a stroje cca 2000,- Kč. Tak že žádná láce.

elvis78 (133) napsal 19.08.2022 v 08:31

přes ty kufry to je šíře, neuvažovals na instalaci lavičky? Když bys to hodil na centre stand tak máš pěkný posezení ha ha ha.

Máš to pěkný, ty gumy vypadaj skvěle a že jsou i dobrý ! a umíš to všechno moc pěkně sepsat, takže celkově prostě díky za další pěkné počtení

Hříbek (59) napsal 18.08.2022 v 08:28

Pěkný výlet a samozřejmě i záznamy z něj podobnou trasu jsme jeli před dvěma lety, teda až na ty šotolinky První foto odmašleného GS je top čím míň je někdy víc a některé stroje ve stylu "čím víc kufrů tím víc adidas" je hnus užívej krásného stroje a náklady na cestu raději nepočítej ... co oči nevidí, to srdce nebolí

• Kovářova kobyla

Neděle, krásně teplo, ale díky tomu saharskému písku špatná viditelnost. Přesto po páté hodině hlodá červík - běž se projet. Tak jdu pro svoje GS, ještě montuju značku a motorku letos poprvé vyvážím na denní světlo. Star

Vloženo: 01.04.2024
    Uskutečněno: 31.03.2024
  • YAMAHA YZF – R 125

Palec už celkem poslouchá, ohebnost ale stěží na 50 %. Ale už se dá na kole a také motorku, ovládání blinkrů už jde. Rychle jsem se dal do Yamahy mé neteře. Originál zadní blatníček včetně osvětlení a směrových světel, o

Typ: Údržba
    Vloženo: 01.04.2024
    Uskutečněno: 31.03.2024
  • Roční servis

BMW Cartec Praha Letošní příprava na sezonu je limitovaná hojícím se palcem levé ruky. Alespoň jsem letos poprvé využil služby „Collect and Return“ tvou motorku přesně v daný termín vyzvedneme a následně ti ji zase p

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 10.02.2024