BMW R 1250 GS (2021)

Vlastník DejvGSR
Vloženo 21.4.2021
Aktualizováno 6.8.2021

Vloženo: 01.08.2022, Uskutečněno: 23.06.2022, Stav tachometru: 9083 km, Zhlédnuto: 17x

Dnes nás čeká návrat do Čech a to k Lipnu. Vstáváme kolem půl sedmé, základní hygiena, bourání a balení stanů. Už to máme celkem zmáklé. Jdu se podívat do místního obchůdku. Je slušně vybaven, kupuji velmi chutné sladké pečivo. Je trochu pod mrakem, ale pršet nemá. Pro jízdu teplota tak akorát. Kemp opouštíme před devátou ranní, a míříme směr Jesenice a dále na Gozd Martuljek a Kranjsku Goru. Ano je to vlastně část cesty do kempu Špik, ale obráceně. Přechod do Rakouska je u Arnoldsteinu. Cesta k přechodu na Korenskom sedle je plná krásných utažených zatáček, těsně za hraničním přechodem na nás překvapivě čeká tank T 34.

Směr dolů na rakouskou stranu je to ještě větší paráda. Po sjetí do údolí v Arnoldsteinu na benzince ENI poprvé dnes tankujeme.

Vlastně až po dálniční přejezd jedeme dnešního dne krásnými údolími obklopenými štíty Alp. Jak rozdílné oproti Chorvatsku, všude vnímáme malé průmyslové podniky, dokonce nějakou papírnu míjíme. V Chorvatsku ve vnitrozemí nic. Krátce na rakouské straně u Fürnitzu již najíždíme na dálnici A2 okolo Villachu směr Salzburg. Musíme si zaplatit průjezd tunely. Cesta ubíhá celkem v pohodě, jedeme maximálně do sto třiceti, žádný závod. Blíží se čas oběda, proto zastavujeme na benzínové pumpě ENI v Söllheimerbergu. Je krátce po čtvrt na jednu. Kluci dávají boloňské špagety a já výborná volská oka se šunkou. Pokračujeme dále A1 směrem na Linz. Občas jsou zúžené pruhy a omezená rychlost. Zhruba po třech týdnech po dojetí domů přichází v obálce pokuta za překročení rychlosti o 17 km/hod ve výši 40 EUR. No nic, snad bude jediná. V Linzu na Shellce tankujeme. Není s námi Ruda Zelenka, ale ten se jako obvykle vždy vynoří u Bad Leonfeldenu a připojí se ke skupině. V podstatě až k hranicím s Českou republikou je krásné slunečné počasí, ale před hranicemi začíná přibývat mraků a je zataženo. Ale neprší a je stále poměrně horko. Vždy za Linzem, jak se sjede z dálnice to je už ohledně cestování přeci jen záživnější a čím blíže k hranicím, tím lépe. Hranice překonáváme přes Vyšebrodský průsmyk na hraničním přechodu Studánky. Přes vyšší Brod míříme následně do Černé v Pošumaví, kde máme v hotelu Racek zamluvené ubytování. K hotelu dorážíme v 15:50, rychle na recepci a dostáváme klíče. Já spím s Jindrou a Rudou Jetmarem, v druhém pokoji pak spí spolu Kuba s druhým Rudou. S Jindrou rychle vybalujeme plavky a ženeme k našemu Českému moři na pláž.

Trochu si zaplaveme a jdeme si dát do kiosku Mojito a Aperol. A musíme říci, že proti slovinské břečce konečně pořádný drink. Vynikající.

Zhruba asi po hodině se vracíme na hotel, kluci jsou už na verandě a mají pivko. Dáváme také. A protože se pomalu blíží čas k večeři, objednáváme jídelák. No a co jiného po těch dnech v zahraničí? No přeci vynikající smažák hotelu Racek. Mají ho prostě vynikající a musíme uznat, že je to prostě za celý náš výlet to nejlepší jídlo. No Češi, no. Jindra musí ráno brzo vstávat a kolem půl sedmé odjet. Potřebuje být doma do 12:00, následně pak pokračuje s rodinou na Moravu. Tak že přijde o snídani. Má smolíka. Pročítáme nápojoví lístek a zkoumáme panáky. Dostáváme od Rudy krátký výklad o rumech. Neodolám a objednávám první várku téhle exotiky – žádný tuzemák. A je fakt dobrý, bohužel si již nepamatuji, co to bylo za značku. Následně se rundy otáčejí a je po jedenácté hodině, slušným způsobem nás vyhazují po zaplacení z baru. Jdeme na kutě, ten poslední společný večer stál za to. Zítra již směr domov. Dnes celkem najeto 452 km.

elvis78 (136) napsal 06.08.2022 v 09:30

V Černé v Pošumaví jsme byli v Penzionu u dvou medvídků,na svatebce-měli to dva Horváti
ale jídlo v okolí bylo nejlepší ve vojenské zotavovně Nekecám.
Manželka měla tehdy asi 50 kilo, to byla paráda

Milanek13 (48) napsal 01.08.2022 v 15:17

Kolem téhle T34 jsem jezdili teď o dovolené 2x denně
Pokuta 40Euro je ještě dobrá. David dostal za předjíždění přes plnou čáru 160Euro

1 reakce

DejvGSR
DejvGSR 01.08.2022 v 20:39

No, je vidět, že v Rakousku do toho jdou. Takto jsem to měl ještě levné.

• Baterie

Tak ten problém se startováním a vybitou baterií nebyl náhoda. Baterie prostě odešla, po nabití byla schopna startovat dva tři dny a pak konec. Koupena nová MOTOBATT MBTX12U.

Typ: Údržba
    Vloženo: 11.05.2024
    Uskutečněno: 11.05.2024
  • Šperky

Udělal jsem Géesu trochu radost a koupil jsem mu nějaký šperk řady options 719 - krásné frézované díly. Stupačky, řadičku a brzdovou páku. Nádhera. Ještě pak kryty chladičů. :-DD

Vloženo: 29.04.2024
    Uskutečněno: 27.04.2024
  • Příprava na sezonu

Konečně palec dovolil již pracovat. Po servisu v BMW motorka odstrojena, umyta a začalo se leštit. Udělal jsem brzdy, všechny plasty, kovy a lak. Nakonec znovu výměna oleje v zadním převodu. :-DD :-P

Typ: Údržba
    Vloženo: 29.04.2024