BMW R 1250 GS (2021)

Vlastník Remder
Vloženo 12.7.2023
Aktualizováno 12.7.2023

Mohutná mašina pro každodenní dojíždění do práce i pro dlouhé výlety. Univerzální stroj, který si každý upraví k obrazu svému - buď do terénu nebo na silnici, popřípadě kompromisně.

Motorka koupena od FIRMA:CarTec Praha (Praha 10-Malešice)

První dojmy - Skvělá ovladatelnost a tlumení nerovností podvozku. Velká možnost individualizace skrze širokou nabídku příslušenství a výbavy. Velké plus vidím v možnostech velikosti sedla - motorku osedlají i menší postavy.

Doplňky na motorce - SC Project koncovka výfuku, vyšší plexi štítek

R1250GS jsem zvolil po testovacích jízdách, byl to diametrální skok kupředu oproti menší F850GS. Nejvíce mě uchvátil motor typu boxer se svým nízkým těžištěm a obrovskou silou. Vzhled je vždy velmi subjektivní. Zpočátku mi 1250 GS přišlo nehezké - takové "tlusté" a celkově mohutné, včetně motoru trčícího do boků, nicméně poměrně rychle se mi motorka okoukala a nyní na ní nedám vzhledově dopustit, i díky skvělému pocitu při pohledu ze sedla, kdy před nohama vidíte mohutné kryty válců s žebrováním. Učarování jízdou přišlo ihned s prvním nastartováním - úplně jiný pocit, včetně ikonického naklonění při startu motoru. Oproti mé první motorce (F850GS) je zde posun hlavně v ovladatelnosti motorky (snadněji jde do zatáček - těžiště), podvozku a samozřejmě ve výkonu a celkovému projevu motoru. Podvozek je na zadní pružině elektricky nastavitelný - žehlí krásně nerovnosti, ale umí být i tužší při svižnější jízdě. Ta je kupodivu možná i s takovýmto mastodontem. Další plus je výškové nastavení, to je možné docílit právě el. ovládaným podvozkem (poloha MAX/MIN), ale rovněž polohou sedadla - opět 2 úrovně. S mou výškou 174 cm nemám sebemenší problém dosáhnout z motorky na zem oběma nohama, což je vždy plus hlavně při manipulaci namístě vzhledem k větším rozměrům a váze motorky. Pohon zadního kola zajišťuje kardan - další obrovská výhoda, co se týká údržby mašiny. Elektronika motorky včetně TFT displeje je prakticky shodná s F850GS a není zde prakticky co vytknout. Jako možná negativa osobně vnímám nízký plexi štít (nahrazeno), menší kola a příliš mechanicky, až "traktorově", působící převodovku.

Vladounreal
Vladounreal napsal 19.07.23 v 11:37 10b.

je to mašina na všechno co si jen můžeš přát, tak hodně šťastných km na ní draku

Zemin
Zemin napsal 14.07.23 v 06:31

Pěkný

PSanec
PSanec napsal 12.07.23 v 16:48 10b.

Pěkná. moc dokonalá.Vhodná pro bohatšího padesátníka.Jelikož jsem senior středně bohatý, jezdím na HD,Není dokonalý,ale právě proto ho miluji .Přeji ti jen pohodové km.