BMW R 1250 GS (2023)

Vlastník IvoR1
Vloženo 2.1.2024
Aktualizováno 2.1.2024

Rychlé změny při zatáčení, odletující štěrk, nekonečné túry: S R 1250 GS se rozhodneš, jak bude tvoje dobrodružství vypadat. Její průběžně optimalizovaná technologie a rozsáhlá výbava tě bezpečně, dynamicky a pohodlně provedou jakoukoli trasou.
To vše mů

Motorka koupena od FIRMA:BMW invelt (Praha 5-Stodůlky)

První dojmy - Můj první dojem byl - obrovská a drahá! Možná proto, protože jsem se nejdříve svezl na Adventure a ta nádrž je teda opravdu něco. Nakonec jsem koupil "jen" GS. Co se mi líbí? Líbí se mi vzhledově celá motorka. Líbí se mi jak se na ní jede. Byl jsem překvapen, jak jde krásně do zatáček, jak se s ní parádně předjíždí. Žádné podřazování, jen otočit plynem. Ten krouťák je prostě skvělý. A přímo nadšený jsem byl z rychlořazení a z toho, jak si při tom motor vždy pěkně prdne do výfuku. Co se mi nelíbí to je především cena. Ta je opravdu výživná. Dále za tu cenu nechápu proč tam není plná konektivita s mobilem. Kdejaká čínská 125 to má, ale BMW ne. Baví se pouze s interkomem od BMW.

Motorku bych doporučil pro - GS 1250R bych doporučil každému. Dá se na něm jezdit jak sportovně, tak pohoda. Myslím, že je dobré využít možnosti zapůjčení u prodejce. A taky si myslím, že kdo se sveze - je ztracen.

Doplňky na motorce - Doplnil jsem kufry od BMW a originál držáku na mobil. Zbytek jako vyhřívané hefty atd. již bylo součástí motorky.

Proč jsem si vybral GS? Řekl bych, že jsem již vystřídal dost motorek a myslel jsem si, že jsem již zakotvil u Forzy 750 (skútr s DSG převodovkou), což byla naprosto skvělá "motorka ", ale ukázalo se, že jízda na ní delší než 100km nedělá dobře mé páteři. Ten pohodlný vzpřímený posed mi nesvědčil. Začal jsem se ohlížet co dál. Známý si koupil GS a nemohl si jej vynachválit, tak jsem si jej půjčil u Ostravského prodejce CarTec Ostrava a po najetí 150 km jsem byl nadšen z jízdy ovšem ne už tak z ceny. Chvíli mi trvalo, než jsem se ( s manželkou) rozhodl pro koupi. Mezitím v Ostravě prodali poslední kus a já jsem začal hledat po republice. Poslední kousek (Tripleblack) byl pouze v Praze, tož se jelo pro ní do Prahy.

Nyní mám již najeto 6 a půl tisíc. Nejdelší cesta byla z Ostravy na GrossGlockner a můžu říct, že byla naprostá spokojenost. Trochu mi vadila hlučnost pneumatik, které byly originál lehce enduro typu. Ty jsem po návratu vyměnil za silniční a nyní je vše OK. Myslím si, že s GS se nejlépe cítím na asfaltu. Zkoušel jsem i polní cestu a s tak těžkou motorkou jsem se vůbec necítil jistě.
Co se týče spotřeby, tak ta mě mile překvapila. Většinou jedu kolem 4 a půl litru. Pouze když jsem jel s kámošem (divočák na TuonoRSV4) tak jsme se dostal na 5 litrů. Je pravda, že už nejsem žádný divočák. Samozřejmě, pokud člověk jede po dálnici 140 na tempomat, tak to jde i přes 5l, ale tomu se snažím vyhýbat.
Zatím nebylo potřeba provádět žádný mimořádný servis, teda kromě prvního servisu po 1.tisíc. To byla první výměna oleje která vyšla na 4800,-.
Motorku jsme kupovali s tím, že budeme více cestovat ve dvojko, ale žena se do toho moc nehrne a já jsem s tím spokojený.