Kawasaki Ninja 1000SX
| 2020 | |
|---|---|
| Doplnit technické údaje pro chybějící ročník Upravit chybné údaje | |
|
V databázi evidujeme více jak 200 000 technických údajů motocyklů. Může se proto stát, že některá technická data budou obsahovat nepřesnosti nebo nejsou zcela doplněná. Prosím, upozorněte nás na nepřesnosti a ihned to opravíme. Děkujeme. |
|
| Objem | 1043 cm3 |
| Výkon | 104.5 kW (142.1 koní) |
| Výkon při otáčkách | 10000 ot/min |
| Točivý moment | 111 Nm |
| Otáčky při max toč.mom. | 8000 ot/min |
| Druh motoru | Spalovací |
| Dvoudobý/čtyřdobý | 4 |
| Chlazení | Kapalina |
| Uspořádání válců | Řadový |
| Počet válců | 4 |
| Rozvod | DOHC |
| Ventilů na válec | 4 |
| Vrtání | 77 mm |
| Zdvih | 56 mm |
| Kompresní poměr | 11.8 : 1 |
| Příprava paliva | Vstřikování |
| Startér | Elektrický |
| Počet rychlostí | 6 |
| Sekundární převod | Řetěz |
| Typ rámu | Dvojitý páteřový |
| Materiál rámu | lehká slitina |
| Zdvih předního odpr. | 120 mm |
| Zdvih zadního odpr. | 144 mm |
| Brzdy vpředu | 2 kotouč |
| Rozměr předního kotouče | 300 mm |
| Přední třmen | čtyřpístkový |
| Brzdy vzadu | kotouč |
| Přední kolo | 17 " |
| Zadní kolo | 17 " |
| Rozměr přední pneu | 120/70ZR17 |
| Rozměr zadní pneu | 190/50ZR17 |
| Rozvor | 1440 mm |
| Úhel hlavy řízení | 24 ° |
| Závlek předního kola | 98 mm |
| Světlá výška | 135 mm |
| Výška sedla | 835 mm |
| Pohotovostní hmotnost | 235 kg |
| Užitečná hmotnost | 195 kg |
| Objem nádrže | 19 l |
| Maximální rychlost | 249 km/h |
| První cena | 344900 Kč |
| Fórum | Téma | Odpovědí | Poslední příspěvek | ||
|---|---|---|---|---|---|
| Založit téma Všechna témata | |||||
| Opravy a údržba | doporučení servisu Kawasaki | 5 | 5.6.2025 21:32 | ||
| Silniční cestovní | Centrální stojan z Motea | 14 | 16.12.2024 19:23 | ||
| Silniční cestovní | Jaké moto pro jízdu ve dvou | 13 | 4.12.2024 07:29 | ||
| Pojeď taky | Route Des Grandes Alpes 2024 - Francie (hledáme parťáky) | 18 | 21.8.2024 15:22 | ||
| Pojeď taky | Polet Plzeňsko | 0 | 1.8.2024 07:33 | ||
| Silniční cestovní | Vyjížďky Plzeňsko | 0 | 27.7.2024 20:41 | ||
| Silniční cestovní | Vyjížďky Plzeňsko | 1 | 27.7.2024 15:18 | ||
| Vyjížďky | někdo z Brna a okolí na občasné projetí se kolem komína či dál | 8 | 12.7.2024 10:52 | ||
| Vybavení | Gelove sedlo + vyhrivani | 10 | 6.7.2023 15:05 | ||
| Vybavení | Gelove sedlo + vyhrivani | 2 | 5.7.2023 08:43 | ||
| Zážitky z cest, rady | Albanie - co je lepší Ninja 1000SX nebo Marauder VZ1600 | 12 | 14.6.2023 23:32 | ||
| Opravy a údržba | odstranění db killeru - akrapovič | 114 | 31.5.2023 10:22 | ||
| Silniční cestovní | zjištění výkonu Ostrava - TP 25 či 35kW | 12 | 16.1.2023 21:35 | ||
| Opravy a údržba | Kawasaki Ninja 1000SX - vynulování servisu | 7 | 12.9.2022 08:33 | ||
| Vyjížďky | konec října 26-10 až 30-10-2022 tipy na tripy | 2 | 9.9.2022 09:08 | ||
| Silniční cestovní | Z1000sx katalyzator | 2 | 2.10.2021 20:38 | ||
| Silniční cestovní | Kawasaki Ninja 1000 SX | 5 | 23.7.2021 22:26 | ||
-
Kawasaki Ninja 1000SX (2020)
Kolovraty, MZbKawasaki Ninja 1000 SX – aneb motorka, u které opravdu platí slogan „to nejlepší z obou světů“....
-
Kawasaki Ninja 1000SX (2023)
Petlery, 88PAAJAPo Z900 to byla jasná volba, po téhle motorce jsem koukala už v době, kdy jsem vídala její starší ve...
-
Kawasaki Ninja 1000SX (2023)
Teplice, matiiSportovně cestovní motocykl s dostatečným výkonem.
-
Kawasaki Ninja 1000SX (2022)
Plzeň 1-Bolevec, PalerKawasaki Ninja 1000SX je cesťák pro menší postavy 170-180cm. Motor má z naháče/cesťáku, sedlo je kom...
-
Kawasaki Ninja 1000SX (2020)
Vysoké Mýto-Město, Jirka4747Po 5ti sezonách na mé FZ8N jsem se rozhodl trochu omladit. Myšlenka byla taková, že to má být aspoň ...
-
Kawasaki Ninja 1000SX (2020)
Praha 9-Kyje, HakkaNovější alternativa k Yamaha FZ1 Fazer, ale žádná hitparáda.
-
Kawasaki Ninja 1000SX (2024)
Praha 9-Černý Most, Doctor74Super cestovní i částečně sportovní silná motorka s kvalitním podvozkem a brzdama, jednoduché doladě...
-
Kawasaki Ninja 1000SX (2020)
Havlíčkův Brod, deewySkutečně krásný a nadčasový kus techniky. Jede to jak namydlený blesk a přitom se člověk i krásně po...
-
Kawasaki Ninja 1000SX (2022)
Dobratice, blackie.oneKonečně něco pohodlného na cestování a někdy i na svižnou jízdou pro pána 55+... ?
-
Kawasaki Ninja 1000SX (2020)
Přerov I - Město, KappeliAtraktivní,výkonná,cestovní,pohodlná,designově velmi povedená-přeci si nekoupím motorku co se mě 100...
-
Kawasaki Ninja 1000SX (2024)
Považská Bystrica, LuBuveľmi pekná v klasickej kombinácii zelenej farby
-
Kawasaki Ninja 1000SX (2022)
Dobratice, blackie.oneKonečně něco pohodlného na cestování a někdy i na svižnou jízdou pro pána 55+... ?
-
Kawasaki Ninja 1000SX (2023)
Břevnov (Praha 6), Wyatt007Mám slabost pro Kawasaki, poměr cena výkon je super!
-
Kawasaki Ninja 1000SX (2024)
Praha 9-Černý Most, Doctor74Super cestovní i částečně sportovní silná motorka s kvalitním podvozkem a brzdama, jednoduché doladě...
-
Kawasaki Ninja 1000SX (2022)
Hradec Králové, KommarrKrásně ovladatelná, v klasických kawasaki barvách.
-
Kawasaki Ninja 1000SX (2023)
Moutnice, UkrutorKapotovaný závoďák s pohodlným posezem
-
Kawasaki Ninja 1000SX (2023)
Teplice, matiiSportovně cestovní motocykl s dostatečným výkonem.
-
Kawasaki Ninja 1000SX (2020)
Praha 9-Kyje, HakkaNovější alternativa k Yamaha FZ1 Fazer, ale žádná hitparáda.
-
Kawasaki Ninja 1000SX (2022)
Vysoká nad Labem, mcever8Sportovně cestovní motorka. Tak jak se píše v katalogu, to nejlepší z obou světů.
-
Kawasaki Ninja 1000SX (2023)
Košice, CaramelVýkon, jazdné vlastnosti, dizajn, mobilná konektivita, samé pozitíva zatial.
-
Výměna vyfuku
15.02.2025 v 19:02tak po dlouhém premlouvani od manželky a syna, že ny Ninje slusel laděný výfuk sem se rozhoupak a ko...
-
Najeto rovných 20 000 km
21.08.2024 v 09:11ke dvaceti tisícům km sem potřeboval 8 měsíců, každý km sem si užil
-
Do Rakous na sekanou
14.04.2024 v 08:02Žena dostala chuť na sekanou se sýrem v housce, tak sme vytazily do Rakous, celkem 340 km
-
První servis
11.02.2024 v 06:17Tak prvních 1000 km za mnou, poctivé sem dodržoval pokyny výrobce. Proveden záruční servis v ASKO Mo...
-
První jízda
25.12.2023 v 15:57Tak venkovních 13°C mě nedalo, nová motorka v garáži, prostě sem musel vyjet. I když sem jí nemohl d...
| Jízda | |
|---|---|
| Sport | 8.7/10 |
| Město | 8.0/10 |
| Cestování | 9.3/10 |
| Cestování | |
| Pohodlí jezdce | 9.3/10 |
| Pohodlí spolujezdce | 6.5/10 |
| Možnosti uchycení zavazadel | 9.3/10 |
| Ochrana jezdce cestování | 7.7/10 |
| Ochrana spolujezdce | 7.0/10 |
| Světla | 9.3/10 |
| Zázemí | |
| Ceny náhr. dílů | 7.3/10 |
| Ceny servisu | 7.3/10 |
| Servisní síť | 8.7/10 |
| Dostupnost dílů | 8.3/10 |
| Nabídka doplňků | 8.0/10 |
| Servisní intervaly | 8.7/10 |
| Motor | |
| Spojka | 7.7/10 |
| Průběh výkonu | 9.3/10 |
| Vibrace | 8.0/10 |
| Převodovka | 7.7/10 |
| Mechanická hlučnost | 7.3/10 |
| Zvuk | 9.3/10 |
| Spolehlivost | 9.7/10 |
| Brzdy | 9.3/10 |
| Podvozek | |
| Možnost nastavení | 7.7/10 |
| Těsnost tlumičů | 7.3/10 |
| Tuhost rámu | 8.0/10 |
| Nekoupili | Z důvodu |
|---|---|
| Kawasaki Ninja H2 | Pro mě už vysoká cena... |
| Suzuki GSX-S1000GX | Nelíbila se mi přední maska... |
| Suzuki GSX-S1000GT | vzhled a osobní preference |
| Suzuki GSX-S1000GT | Kawa mě nakonec víc sedla, jízně i vzhledově |
| Suzuki GSX-S1000GT | vizuálně není tak hezká. Srdce u Kawy no. |
| BMW S 1000 XR | cena, náklady na servis, není tak hezká :-) |
| Suzuki GSX-S1000GT | Príliš vzdialený predajca, Kawa lepsie skusenosti. |
| Kawasaki Z H2 | Pohodlnější na cestování Ninja 1000SX |
| Kawasaki Ninja H2 SX | pocitově nakonec vyhrála slabší SX |
| Kawasaki Versys 1000 | Je o ně co málo vyšší a lépe jsem se cítil na sx |
| Honda CRF1000L Africa Twin | Přeci jen raději více silniční |
| BMW S 1000 XR | neseděl mě posez na moto |
| Jakou | Z důvodu |
|---|---|
| Suzuki GSX-S1000S KATANA | |
| Suzuki GSX-S1000GT | Vlastnil jsem Z1000 a oproti ní to SXo nebylo tak zábavné. |
| Aprilia Tuono V4 1100/RR | Nižší výkon proti mé předchozí FZ1 a nechtěl jsem jít výkonově dolů. Design ale top. |
| Kawasaki Versys 1000 | Na naše chátrající cesty má Versys příjemnější podvozek a to pohodlí, nebylo dlouho o čem přemýšlet |
| Suzuki GSX-S1000GT | široká nádrž |
| Suzuki GSX-S1000GT | Suzuki mi prostě líp seděla projevem i vzhledem. |
| Suzuki GSX-S1000GT | |
| Yamaha Tracer 9 / 900 | Cena, ženě se na ní hůř sedělo. Jinak motor je sametový silák, na cestování asi ideál, nicméně třívál v Traceru je čertík neustále vybízející ke skopičinám. |
| BMW R 1250 RS | |
| Kawasaki Z900 | Moc podobnej styl předchozí VFR. Ikdyž kapotovaný motorky mají něco do sebe a tahle Kawa určitě stojí za hřích, pro teď jsem se rozhodl kráčet jinou cestou. |
| Yamaha FZ1 Fazer | Tak asi mě sedla více YAMAHA už jsem měl i před tím i když FZ6 ale měl a po technické stránce žádný problém |
| Kawasaki Z900RS | super tah a stabilita, na mě ale moc velký předklon, po 30 minutách mě bolelo za krkem (oproti Versys 650 výrazná změna pozice), a těžkopádnější do zatáček při pomalejší jízdě |