Kawasaki Z900 (2021)

Vlastník Bombista
Vloženo 12.4.2021
Aktualizováno 6.11.2022

Malej, lehkej, černočervenej Alien! Nejen vzhledem, ale i jízdou nadpozemská motorka!

Motorka koupena od FIRMA:Moto Havrda (Hradec Králové) - Příjemná komunikace, pohotové odpovědi, přátelský přístup ke koupi, nic nebylo zatěžko, spokojenej jsem byl!

Suzuki GSX-S1000F: Suzuki nemá v ČR takové zastoupení, jaké by si asi zasloužila a najít předváděčku na zkoušku byl docela oříšek. Nepřidal tomu ani arogantní prodejce ve Vrbovce (Mot Art), kterej si raději leštil svýho Peugeot skútra, než aby se mi trošku věnoval.
Yamaha MT-09: Technicky vypadá skvěle, ale hůře se mi na ní sedí a ještě hůř kouká (příznivci jistě prominou :) )
Kawasaki Ninja 1000SX: Moc podobnej styl předchozí VFR. Ikdyž kapotovaný motorky mají něco do sebe a tahle Kawa určitě stojí za hřích, pro teď jsem se rozhodl kráčet jinou cestou.

První dojmy - Hmmm hezká! Taková malá... Tyjo ta padne hezky do ruky! Zvukově příjemná... co když tomu trošku zatopim? Tyvoleee to je sííílaaa!! Tu chci!! :D

Motorku bych doporučil pro - Pro každýho lumpa, kterej nemá mezi ušima omeletu :)

Doplňky na motorce - Vyšší origo plexi, kryt chladiče, kryty motoru, tank pad, knee pads, kryt sedla spolujezdce, padáky, koncovka Akrapovič, karbonový kryt Akrapovič, USB koncovka, folie na TFT

Na motorku jsem narazil prakticky náhodou na výstavě, když už jsem měl zamířeno domů. Napadlo mě se ještě na chvilku mrknout na stánek Kawy a tam stála předchůdkyně téhle krásky. Nic jsem neočekával a z plezíru na ní nasedl. Hned mě zaujala překvapivě dobrá ergonomie na mojí postavu, vysoce klenutá nádrž zasazující jezdce DO motorky, široký řídítka, hmmm... dlouho očekávanej pocit na nečekaný motorce. Brouk hlodal v hlavě a myšlenky se začaly rojit.
Korunu tomu nasadila testovací jízda na Kawasaki Green Days v Liberci. Krásnej kamion ala paddock WSBK, mladý lidi a krásný usměvavý holky Vám cpou do ruky prospekt a kávičku ve dveřích, aby zpříjemnili čekání na šalamounsky se šklebícího chlapce, kterej Vám přivede plně natankovanou motorku. (Pozn.: Zde diametrální rozdíl v přístupu k zákazníkovi oproti pražskému dealerství Suzuki!). Cesta na Ještěd a zpět mě tak rozesmála! Oproti VFR úplně jinej svět! Nápor větru umocňuje subjektivní pocit rychlosti, kdy pelášíš jak lump! Na budíky nevidíš a je Ti to jedno. Do zrcátek se musíš fakt naklonit, abys něco viděl, ale je Ti to buřt! Jediný, co je vidět, je asfalt před sebou, nad kterým letíš jak sprostej chuligán a tý čubce Tebou osedlaný se to moooc líbí :D! A jak jsem se cítil? Asi jako malej, drzej, sprostej fracek, na kterýho musí snad každej hrozit prstem a to mě hrozně rozesmívalo a bavilo! Prostě E-M-O-C-E! Po návratu jsem se šklebil spolu se zmiňovaným chlapcem :D frajer moc dobře věděl, co mi dává do rukou jak to asi dopadne :D !
Takže následovalo rozbíjení prasátka, vybírání a velký těšení! Micina už je doma a právě jsem ve fázi záběhu. Dle příručky do 350 km max 4000 ot., mezi 350 a 600 km do 6000 ot. a mezi 600 a 1000 km napsáno "jezděte mírně" :D aneb, dle slov prodejce: "ještě to chvilku vydrž" :D. Zatím je to asi jako nervy drásající předehra bez pokračování, kdy odejdeš nadrženější než jsi přišel!

Co od motorky očekávám a proč ta změna? Na předešlé VFR nedám dopustit! Byla to moje brána do světa velkých motorek, velká kamarádka, která mi hodně dopřála, se kterou jsem toho spoustu zažil a na kterou nezapomenu a vždy se na ní rád svezu, pokud bude příležitost. Ale jednou přijde den (u mě po pěti letech), kdy máte chuť zase na trošku jiný zážitky a myslím, že kde byla VFR silná (cestování, dlouhé táhlé zatáčky, rychlé úseky), Kawa bude slabší, ale silnější v každodenním používání, rošťácký rychlovky, vlásenky a utáhlý zatáčky, techničtější pasáže. Prostě úplně něco jinýho, jinej směr. A moc se na to těším! :) Všem přeju pěknou sezónu a bezpečné návraty domů! :)

EDIT po dvou sezónách a přes 8tkm:
Nádherný dvě sezóny plný nevšedních zážitků, projety krásy Česka, Rakouska, Itálie - Toskánsko, Lombardie, Tyrolsko. Motorka je to velice agilní, s dostatkem síly a hodně houževnatým motorem. Nemá ráda silnice nižší třídy a dlouhé táhlé zatáčky - tam na stabilitu předešlého VFR hodně ztrácí, dálniční přesuny taky nic moc. Držet cestovní rychlost 130 km/h je snesitelné, ale nějak podvědomně cítíte, že to není ono. Motorka je stavěná na svižnou dynamickou jízdu - roztáhnout, brzda, zákruta, znova to rozmotat do nepříčetnosti - tohle miluje a proto je stavěná, ne ji držet stabilně v 6 tisících a polykat kilometry. Na dámskou vložku místo sedátka spolujezdce se moc nesbalíte - podvlíkačky, kartáček na zuby, nepromok, jen to nejnutnější a jedete. Na druhou stranu, není takovej rozdíl se sbalit na víkend a na 5 denní výlet, jelikož většinu toho táhnete stejně na sobě, takže s jistou mírou skromnosti se dá a nebo pak využít malých rozměrů a skladnosti motorky. Výlety do Itálie jsme si s partou užili, když jsme do dodávky naložili 3 mašiny, basu piva a vercajk ke grilu a ve finále jsme si užili jen to nejhezčí, pro co jsou tyhle motorky určený - hooodně moc zatáček :).
Motorka mi byla dobrým parťákem, skvělým kamarádem a továrnou zážitků a širokých úsměvů. V těchto dnech již dělá radost novému majiteli, kterému, jak doufám, dopřeje to samé, co dopřála mně :)!

Hayan
Hayan napsal 30.12.22 v 18:54

Bombisto, jak jezdíš, tak píšeš. Byly to parádní dva roky, nezapomenutelná nahatá léta. Slušela Ti a Ty jí. Paráda, díky.

Samíc
Samíc napsal 14.10.22 v 19:58 10b.

Nikitacka91
Nikitacka91 napsal 01.10.22 v 10:01 10b.

Luxusní kombinace červeno - černé máš ji pěkně vyladěnou Mnoho šťastných km v sedle

Hayan
Hayan napsal 31.01.22 v 23:30

Recenze od srdce napsaná s jednou rukou na plynu. Krásný stroj! Škoda, že ji vždycky vidím jen zezadu Jen samé šťastné návraty!

findejs1310
findejs1310 napsal 10.05.21 v 20:14 10b.

Pěknej Zed dobré počtení