Kawasaki Z900 (2017)

Vlastník IDK
Vloženo 8.5.2017
Aktualizováno 10.1.2019

Zed baby, Z900.

Z800 odešel za svými předchůdci a nový, a ještě lepší, král střední třídy je tu.

Motorka koupena od FIRMA:Moto Modřice (Modřice)

První dojmy - První dojmy jsou pro mě dost dobře nepopsatelné, to se musí zažít :) Půjčil jsem si tuhle mršku na dvě hodiny a z toho jsem se hodinu a 59 minut jen blbě tlemil do přilby jak je možný, že ještě není moje.

Motorku bych doporučil pro - Určitě pro lidi co již něco málo najeli a mají to v hlavě srovnané.

Doplňky na motorce - Origo padáky - to raději nebudu komentovat. Design OK, ale to provedení je fakt bída... viz foto (ano, ten kousek plastu s kovovým nápisem Kawasaki to je ono).

Bude ještě doplněno o větší plexy a tankpad

Proč?
Protože každý Zed posledních let se mi vždy líbil. A vůbec Kawa se svojí zelenou je mi ze všech nejmilejší.
Po svezení na Z800 minulý rok jsem si říkal "OK, tohle není vůbec špatný, ale...". Motorka se mi líbila, ale bylo tam pár věcí, které mi neseděli a celkově bych asi hodně přemýšlel zda do toho jít. Pak se objevila zpráva, že Z800 je mrtev (Brucovo "Zed's dead" je teď na místě) a místo něj přijde novej.. a to bude sekáč.
Jak vyplouvaly informace, tak jsem se začal těšit víc a víc a... až jsem si domluvil zkušební jízdu (dvouhodinovou - moje špatný záda chtějí trošku víc potrápit, abych věděl zda na stroji jsem schopen celý den jezdit). Jak jsem již napsal výše už po pár minutách jsem ale věděl - tohle je obrovský skok kupředu a ne jen nějáký facelift. Lepší posed, lepší ovladatelnost, lepší.. všechno. Ona je to taky zcela nová motorka - komplet nový rám, motor ze Z1000.

Celá motorka jede velmi uhlazeně - motor, ovládání, řazení a i brzdy nejsou žádná tragédie. Spojková páčka pro mě byla asi největší překvapení z prvních okamžiků jízdy (jedná se o klasické lanko, ale se speciální povrchovou úpravou, takže lze spojku zmáčknout velmi lehce [jedním prstem] v celém rozsahu. Po přesednutí na versyse jsem se málem nebyl schopen nerozjet :)). Při jízdě je radost projíždět zatáčky a dělat vše... co by se na silnici asi moc dělat nemělo. No jo, chce to disciplínu a odříkání, teda aspoň trochu. Závěrečné plus pro mě - kromě ABS tam není nic elektronického. Žádné elektronické udělátka, fičury a kurvítka. Tak má vypadat nake bike.

Abych tady neblil jen samé superlativy a byl trošku praktický, tak shrnu slabší věci:
- Přístrojovka, na druhou stranu proti Z800 je tady velký pokrok k lepšímu.
- Výfuk je dost blízko pravé stupačky. Je potřeba si zvyknout, že na něm člověk má nohu, pokud chce být špičkou nohy na stupačce.
- Po cca 400km musím říct, že v nižších otáčkách mi jde lehká vibrace do pravé stupačky - od výfuku. Bohužel jelikož mám nohu na výfuku skoro pořád, tak po dvou hodinách je to jak kdyby člověk výtah hnátu z mraveniště. Doufám, že po zajetí a vyšších otáčkách to bude lepší.

Závěrem asi tolik: Je to motorka co vypadá agresivně, ale při jízdě dokáže být hodná jak beránek. Pokud ale dojde na věc, tak beránek se promění v pěknou bestii a v nesprávných rukách by to mohlo dopadnout asi fakt dost špatně.

PS: Zed is not dead. Bruce Willis, 2017

Update1 po 4 měsících: Tak po čtvrt roce čekání mám nainstalované větší plexy. (Na tankpad jsem čekal jen měsíc a něco.) Trošku jsem se bál jak to bude vypadat a zda bude fungovat. Vypadá to vcelku OK (viz nově přidané fotky níže a v galerii), ale hlavně funguje výborně. Ve větších rychlostech je to hodně poznat, takže nakonec velká spokojenost.

15.9.2018 můj Zed 900 padnul za oběť setkaní s motorkářem na fazeru co jel u nás po silnici na anglický způsob (přejel do protisměru, kde mi asi chtěl dát High Five... kdyby to náhodou někdo nepochopil ).

Tak Pá

aikon1
aikon1 napsal 07.02.22 v 17:46 10b.

Škoda jí

HPavel
HPavel napsal 18.08.17 v 22:31 10b.

Dost dobrý. Málem jsem si Zeda vloni koupil. Bohužel v září už byly vyprodaný. Co se týká toho padáku, naprosto souhlasím s tvým hodnocením. To ten vylehčenej hrnec na Z800 vypadal podstatně líp. Líbí se mi ten tankpad. Škoda, že něco podobnýho nedělají na Suzuki.

elton
elton napsal 18.08.17 v 20:33

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 30.06.17 v 21:30 10b.

Wizardo
Wizardo napsal 11.05.17 v 19:17 10b.

pěkné