Kawasaki Z900 (2019)

Vlastník MrsAdele
Vloženo 29.12.2021
Aktualizováno 29.12.2021

Moje první funglovka a tudíž opečovávanej mazlík. Za mě dokonalej stroj!

Motorka koupena od FIRMA:K2 moto (Braník)

První dojmy - Objela jsem na ní okruh ve Vysokém Mýtě a bylo jasno. Spojení duší, souznění, láska na první svezení - říkejte si tomu jak chcete. Málem mě z testovačky nesundali.

Motorku bych doporučil pro - jezdce, co už pár strojů prohnal, určitě bych to nedala začátečníkovi - leda, že bych se ho chtěla elegantně zbavit. Když nemáte budget na Tuono, ale chcete se hezky povozit, poklopit a potahat, tohle je fajn řešení.

Doplňky na motorce - Vyhřívané gripy, padáky RDmoto, záslepky stupaček spolujezdce R&G, rolny, víčko nádobky brzdovky a blinkry M-Style, mřížka chladiče, páčky, plexi, tankpad a držák SPZ Puig, výfuk. systém Mivv, zvýšené sedlo a krovka Kawasaki.

Náš příběh začíná v parnym létě 2019, kdy jsem byla přizvána na testování strojů Kawasaki ve Vysokém Mýtě. Vyzkoušela jsem tam hodně mašin, ale jen z toho jednoho jsem měla pocit, že nejezdím, ale že se vznáším, že letím, že do sebe zapadly dva dílky skládanky.
Designově mi ale zelený Zetko přišlo šeredný jak noc, takže když jsem z něj konečně slezla a zaměřila se i na jiný než jízdní vlastnosti, následoval WTF moment - Jak něco takhle nehezkýho může takhle božsky jezdit?

Pak jsem vyzjistila, že se vyrábí v šedo-černo-červený variantě a že to je vlastně i docela koukatelný..

Střih, o měsíc později srdíčka v očích a následovalo horečnatý shánění posledních dvou kousků, jelikož Můj-druhej-polovička (v tý době zatím jen potenciální boyfriend) se rozhodl, že ji chce taky. Konec léta 19 se pro nás nesl ve znamení stresu, nervů, obvolávání všech koutů světa, pátrání jak po aztéckym zlatě. Naděje, zklamání, zase naděje, zase pád.

A pak se našly.

Vyškrábli jsme je z nějakýho zapadlýho japonskýho skladu. Přijely spolu v kamionu, bok po boku. Sestry. Vyndali jsme je z klecí, zprovoznili, zajeli, zamilovali se (tak i onak) a teď tvoříme spoko dvojku na stejnejch bajcích.

Skoro až kýč, co? :)

Co se chování Zeda týče; hlavně to jede. Hodně. Klasickej čtyřhrnek, takže dole ticho po pěšině, ale jakmile se dostanete do otáček, dějou se věci.
Motorka je to pocitově neuvěřitelně lehká, drobná. Nesedí se na ní, sedí se v ní.
Padá do zatáček jen pro myšlenku a zvedá se úplně stejně nadšeně.
Podvozek mi přijde akorátní, ani tvrdej, ani měkkej, jedinou slabinu by mohly představovat brzdy - ty by asi zasloužily minimálně radiální třmeny.

Na okruhu v Brně určitě neudělala ostudu (a pokud jo, původce bychom našli někde mezi sedačkou a řidítkama), jen by to možná chtělo rychlořazení a pancéřový hadičky, ale co není, může být..

Cestovat jsme moc nevyzkoušeli, nejdál jsme byli na sobotním výletu cca 500 km. Vzhledem k zalomení nohou jsem se večer už těšila, až z toho slezu, ale na sportovní polítání Tisem-Sedlčany-Milevsko a domů je to přesně to, co chceš!

Podtrženo sečteno, ideální bajk pro člověka, co rád blbne, řádí a dobře se baví za docela příjemnej peníz. Že to při týhle zábavě sežere i trávu kolem silnice je asi jasná věc :D

V nejbližší době určitě nehodlám měnit, ještě jsem se nestačila nabažit. Za dva roky jsme najezdili cca 9k, máme tedy ještě co dohánět..

Samíc
Samíc napsal 25.02.22 v 23:33 10b.

Nádherný dvojčata

aikon1
aikon1 napsal 05.01.22 v 18:42 10b.

Pohledná dvojice

VB79
VB79 napsal 05.01.22 v 10:58 10b.

Máš to moc hezky napsaný, čte se to skoro jako telenovela na pokračování Ale chápu to. Když si člověk udělá testovačku nějakýho bajku co se mu líbí a pak z toho sleze a jediný co z něj dostaneš je "TO CHCI" měl jsem něco podobnýho když jsem si udělal testovačku na Indiánu black horse s vysokejma řídítkama. Nejdřív jsem byl trochu zmatenej a říkal jsem si, jak se to proboha bude ovládat, ale pak to přišlo...rohlík v helmě jak kráva a ta hláška co jsem psal výš ze mě vypadla hned na první dobrou. Akorát ta cena za to není zrovna malá. Takže i nadále zůstávám věrný svojí motorce. Zatím... AŤ ti motorka dobře slouží a dělá jen radost.

sooky
sooky napsal 02.01.22 v 10:42 10b.

…kompletni svody a otevreny vyfuk - ten zvuk musi byt naprosto bozsky

sooky
sooky napsal 02.01.22 v 10:30

Nadherna barevna kombinace Cervena je TOP V roce 2020, jak vysla s elektronickou vybavou, displejem, LED, atd. tak jsem ji hned v prvnim tydnu v lednu objednal - bohuzel ale za par dni nasla manzelka smlouvu o predobjednavce (takze zacatek roku o nicem, kdyby nebyl Motosalon, tak vubec o nicem) Projizdel jsem ji pak na Kawasaki Green Days v Liberci a jen se potvrdilo, ze to byla uzasna volba. Dokonaly stroj, sedli jsme si neskutecne dobre. Ted udelali verzi SE, takze zase o kus lepsi. Jakmile tam daji jeste oboustranny quickshifter, tak proste pujdu “hlavou proti zdi” a zaklepu na dvere dealera Kawasaki. Preji at vam to spolu dlouho jezdi Posilam 10bodu