Kawasaki Ninja 1000SX (2022)

Vlastník 88PAAJA
Vloženo 4.11.2022
Aktualizováno Včera v 10:58

Jedná se o modelový rok 2023. Po Z900 to byla jasná volba, po téhle motorce jsem koukala už v době, kdy byla ještě pod názvem z1000sx, její aktuální verze je v mnoha ohledech vylepšená a když vyšel model 2023 v červené barvě, zamilovala jsem se.

Motorka koupena od FIRMA:Moto Havrda (Hradec Králové) - Pana Havrdu jako prodejce vřele doporučuji, z hlediska ochoty, profesionality a přístupu k zákazníkovi, snaží se vyhovět i nad rámec běžných věcí. I se servisem mám jen dobré zkušenosti, budu se ráda vracet, i když to mám do Hradce 240km.

První dojmy - Na první dojmy z jízdy si ještě chvíli musím počkat. Motorka dorazila do ČR na začátku listopadu a pak jsem ještě čekala na dodání a instalaci příslušenství. Vzhledem k počasí odkládám první jízdu na jaro. Vzhledově se mi ale motorka strašně líbí, proti Zedovi trochu macek a ta barva!!! nedá se vůbec zachytit na foto, z každého úhlu má barva úplně jiný odstín, tohle se jim opravdu povedlo.

Motorku bych doporučil pro - je to univerzální motorka, dá se s ní jezdit sportovnějším tempem, cestovat i se kochat kolem komína

Doplňky na motorce - *tourer paket-vyšší plexi, držák na mobil, vyhřívané gripy, fólie na displej, kufry+vložné tašky)
*oxford USB nabíječka s dvěma výstupy(místo originální 12V zásuvky)
*tank pad
*kryty motoru
*slidery přední osy
*padací protektory

Když jsem si před dvěma lety pořizovala Z900, myslela jsem si, že je to na hooodně dlouho má poslední moto, protože mi skvěle padla do ruky. Jenže když jsem za dvě sezóny najela bez mála 20tis km, kdy téměř každý výlet nešel pod 300km a taky jsem si zkusila cestu do Chorvatska, jsem usoudila, že by to chtělo nějakou více cestovnější, pohodlnější moto. Vyloženě cesťáka bych ale nechtěla, mám ráda sportovnější jízdu a taky občas jezdím na moto do práce nebo třeba na otočku do obchodu atd. Takže jsem přemýšlela nad nějakou univerzální moto. Cestovnější varianta Z900 byla dříve z1000sx, která si prošla řadou příjemných změn, vylepšení a taky přejmenování na ninju 1000sx. Pro mnoho fanoušků značky Kawasaki je jediná přípustná barva zelená, ale já to mám jinak. Už u Z900 jsem se dívala po červené variantě, ale chtěla jsem ho úplně nového a v té době už se vyloženě červený nevyráběl. Letos na konci léta jsem náhodou narazila na chystané modely Kawasaki pro rok 2023 a když jsem narazila na ninju 1000sx v červené barvě, nemohla jsem v noci už v klidu spát a začala jsem přemýšlet nad jejím pořízením.
Věřím, že lepší variantu na cestovně sportovní moto, než je ninja 1000sx, jsem si vybrat nemohla.
Pro mě je škoda, že nepřišla do ČR o něco dříve, protože na první dojmy při zajíždění si budu muset počkat až na jaro, ale i to kochání v garáži, má něco do sebe, navíc dle info bude červených variant málo a bude se čekat různě dlouho na dodání, já mám tak jistotu, že na jaře vyjedu.

NiLu
NiLu napsal 20.11.22 v 14:55 10b.

Parádní Ninja, ale zelená je zelená. Ne, je moc pěkná, užívej km v sedle a vždy šťastný návrat domů.

Martinvfr142
Martinvfr142 napsal 12.11.22 v 18:29

Jj, červená je top. 1000sx už jsem měl taky možnost řídit. A značka Kawasaki se mi začíná vkrádat pod kůži i v zelené klidně. A koukám ještě o kousek víš na H2SX...????tak užívej a jezdi co to jde??

Zelinář
Zelinář napsal 11.11.22 v 20:53 10b.

Ta cervena je nadherna. Kawasaki nemusi bejt zelena. Taky jednu mam a po zeleny ani stopa...

vopák
vopák napsal 11.11.22 v 09:21 10b.

Červená trochu neobvyklá u kawiny,ale vypadá dost dobře mašina

Myschan
Myschan napsal 09.11.22 v 14:40 10b.

Tak hodně šťastných kilometrů