Kawasaki Ninja 1000SX (2021)

Vlastník LukiasRIDER
Vloženo 1.4.2021
Aktualizováno Dnes v 13:53

V srpnu 2020 jsem si ji zapůjčil v rámci testovacích jízd Kawasaki. Od té doby jsem ji nemohl pustit z hlavy. Nová, černo-zelená barevná kombinace se mi líbila, že už jsem si jí prostě musel pořídit :)

Motorka koupena od FIRMA:K2 moto (Braník)

První dojmy - Nejlepší motorka, kterou jsem kdy řídil. Bude to asi i tím, že je to moje první nová. Podvozek, motor a elektronika fungují skvěle - nemám k nim žádnou připomínku. Za zmínku stojí super přehledný TFT displej. Ty bačkory co tam dávají ve fabrice, tak taky fungují šíleně dobře :))

Motorku bych doporučil pro - Pro každýho komu padne do oka a hledá cestovně sportovní nářadí :))

Máme spolu zatím prvních 500 Km - takže stále v zajížděcím módu, její plný potenciál zůstává prozatím neodhalen. Teď už je mi ale nad slunce jasné, že to byla sakra dobrá koupě. Kawasaki, bravo !!

Opravdu bych se podepsal pod tvrzní, že je to nejlepší sport-tourer na trhu :)

Jsem zvědavý, až se po zajetí motoru obléknu do kůže a pojedu na oblíbené úseky potrápit slidery :)) věřím, že to zvládne uspokojivě.

Všechny moje předchozí biky se u mě moc dlouho neohřály, nikdy to nebylo úplně ono - doufám, že tahle bude jiná a že spolu minimálně pár let strávíme.

edit 12.04.2021 - Postřehy během záběhu
Máme spolu najeto necelých tisíc kilometrů a příští týden jsme objednaný na první garanční servis.

Pozitiva +

Po několika večerech strávených u videí a článků jsem se rozhodl si správně nastavit SAG, tzn. předpětí pružin a rovněž zkontrolovat odskok/útlum. Ne že by motorka v továrním nastavení jezdila špatně, ale vždy to může být lepší :)

Ve dvou lidech za cca 45 min nastaveno. Výsledek? Motorka jde lépe do zatáček a celkově je subjektivně lepší pocit z jízdy.

Jak moc jsme otáčeli a šroubovali? Abych se vzadu dostal na kýžený SAG 3,0-3,5 cm, musel jsem jít až na 5 cvaknutí od nejtvrdšího nastavení (vzadu by to tedy klidně sneslo silnější pružinu). Vepředu jsem naopak musel předpětí snížit - v továrním nastavení jsem měl SAG jen 2 cm (ideál 3-6-4,0 cm) - abych se dostal na 3,6, musel jsem jít pouze o půl otáčky od nejměkčího nastavení, vpředu bych tedy naopak potřeboval pružiny slabší :)) - mé poznatky potvrzují názory, že tovární nastavení většinou není úplně optimální a vyplatí se na to šáhnout :)

Odskok jsem vyhodnocoval na základě videí z YT (David Moss, atd.) zde jsme nechal standardní nastavení, které se jevilo jako vyhovující.

Na kompresi jsem vůbec nesahal, tam už je zapotřebí dělat jízdní zkoušku po každém zásahu - to možná někdy příště :)

Sice jsem již preventivně demontoval hlásiče náklonu, ale velmi mě těší, že i při hlubších náklonech (dle TFT 50 stupňů) neškrtám stupačkama - toho jsem se před koupí trochu bál a jak se ukázalo, byla to zbytečná obava :))

Nicméně né všechno je zalité sluncem...

Negativa -

Při cca 3-4 tis. otáček se z přední částí motocyklu ozývá slabé drnčení (odborně tzv. cvrček) Nepodařilo se mi bohužel identifikovat ohnisko hluku :( Na tak drahé motorce takováto, byť zřejmě ojedinělá závada, zamrzí... Budu reklamovat v rámci garančního servisu, tak snad se to mechanikům od pana Havrdy podaří vyřešit :))

Sporadicky při oddělávání sedla spolujezdce se zasekne západka (dávám si tam peněženku a mobil, když jedu v kombi). Zřejmě ještě neochozený mechanismus. Stačí o západku zavadit třeba klíčem a rázem se uvolní - tohle mě taky netěší, ale sere daleko méně, nežli ty zmíněné hluky.

Celkově však neochvějně převažují kladné dojmy :) !

LukiasRIDER
LukiasRIDER napsal 09.04.21 v 11:36

Děkuji za chválu

R 1200 RS bude skvělý bike, jen si myslím, že ninja bude o chlup sportovnější ale přímou zkušenost a srovnání nemám.

Výfuk půjde za pár týdnů dolů

mike_fish
mike_fish napsal 08.04.21 v 21:38

No pockej, pockej, nejlepci sportstourer na trhu je samozrejme r1200rs.. ale nadherna masina. Ten agresivni cumak je bozi! Tak at slouzi!!

context
context napsal 08.04.21 v 20:30 10b.

super, ať dlouho slouží a dělá jen radost

findejs1310
findejs1310 napsal 08.04.21 v 18:49 10b.

Proč se musí krásné stroje kur..t laufama
Ale jinak moc velká paráda.

LukiasRIDER
LukiasRIDER napsal 08.04.21 v 12:53