Kawasaki Ninja 1000SX (2020)

Vlastník Jirka4747
Vloženo 21.5.2020
Aktualizováno 4.6.2021

Po 5ti sezonách na mé FZ8N jsem se rozhodl trochu omladit. Myšlenka byla taková, že to má být aspoň polokapota, s možností přihodit kufry, no a s lepším podvozkem a motorem. Fičury jako náklonové ABS a kontrola trakce budou vítány.
Váhal jsem mezi Tracer

Motorka koupena od FIRMA:Moto Havrda (Hradec Králové) - Perfektní jednání

První dojmy - Nejede, nebrzdí, tichošlápek... Nejede, protože na začátku ji máš točit prvních 350km do 4000ot/min. To je fakt opruz. Nebrzdí, protože než si sednou desky chvíli to trvá Tichá? No na FZ8 jsem měl lauf od pana Akrapoviče, tohle musím změnit.

Doplňky na motorce - Kufry 2x28l
padáky na boku SW Motech
výfuk Akrapovič
držák navi nad LCD budíkem

Jede ;o)
Po prvních cca 600km už můžu rekreačně zavítat i do horních oblastí otáčkoměru. A je to myslím dobrý. Ten střed to má fakt silnej, ještě to kolem 5t ot/min chytne takovej pěknej chraplák ze sání, no jede to oproti FZ8 znatelně líp. Trochu to klame tím, že jak to začne táhnout, tah se furt jakoby lineárně zvyšuje a najednou koukáš kolik že to jedeš.

Brzdí
Tak si to pěkně všechno sedlo a teď to brzdí jako čert. Radiální brzdy jsem doteď neměl, je to paráda. Jedním prstem to na silnici v pohodě stačí. Zadek je taky celkem použitelnej.

Furt tichá
Ten komín místo výfuku je fakt hroznej. No zatím nabízí lauf pro ročník 2020 pouze Akrapovič. Za ty prachy, co za to chtějí, to nemá bez vrtání ani vyndávací dB killer. No věřím že se nabídka výfuků časem rozroste. Nejradši bych vyhodil i ten hnusnej kanystrtlumič, co je pod motorem, bo nevím jestli pouhou výměnou koncového tlumiče dojde k patrné změně zvuku. No za příběh s policajty někde v Rakousku mi to ale asi nestojí...
Tady došlo v 3/2021 ke změně. Už jí zdobí Akrapovič, po odvrtání se lze dostat ke šroubku co drží dBkiller a tak je konečně spolu s lepším vzhledem i lepší zvuk. Hurááá...

Podvozek
Asi nej změna k lepšímu oproti FZ8N. Pohodlnej, přitom pevnej, komplet štelovací. Žádný houpání, jistota a stabilita. Přitom to je na těch 235kg obratný.

Ostatní:
LCD se vším, co asi potřebuješ. Krásně čitelnej. No trochu se mi po analog otáčkoměru stýská, na tohle jsem asi stará škola. Ale jinak paráda. Ovládaní, palivové mapy, dojezd, tempomat. Všechno přehledný a intuitivní.
Jen ty vyhřívaný gripy mají ovládání na hovno. Místo aby bylo vidět na LCD na kolik % to máš zaplý, sladuješ kolikrát to blikne při mačkání tlačítka. To mohlo být lepší. Ale hřejou pěkně. Kufry super. Ani moc velký, přitom se do nich vejde i přilba. Pro jednoho naprosto dostačující. No a nakonec up/down quickshifter, to je veliká paráda. Nahoru to tam padá krásně hladce, při podřazování si to samo dává meziplyny. Jen to podřazuje bez spojky jen nad cca 3500ot/min, proto mi to párkrát nešlo, to byla moje blbost.

Po prvních 1000km jsem zatím fakt spokojenej, hledat jsem sportovně cestovní univerzál a myslím že jsem našel...

rafanvm
rafanvm napsal 01.04.21 v 20:35 10b.

Pěkný popis Jirko, škoda, že jsem si nepřečetl dříve, už jsem koupil jinou . Hóóódně kilometrů kolama dolů

JKJ
JKJ napsal 27.12.20 v 07:13 9b.

super recenze, díky za ní

Jirka4747
Jirka4747 napsal 29.10.20 v 14:07

Oproti FZ8 mnohem lepší, to sedlo je navíc oproti loňskému Z1000SX o 2cm výš. Myslím že je to dané vyšším polstrováním, no na sedle spolujezdce je to i pěkně vidět.
Letos jsem dal za 4 dny po sobě cca 1600km po Rakousku, samý okresky bez dálnice a zadek úplně v pohodě. Na FZ8 jsem byl zničenej víc...

LukiasRIDER
LukiasRIDER napsal 18.08.20 v 16:14 9b.

Paráda. Příští rok mám v plánu také pořídit, ten model 2020 mě absolutně dostal, jak vzhledem, tak i výbavou.

Jak hodnotíš sedlo na delších cestách ?

MZb
MZb napsal 31.05.20 v 09:43

>lesenar - tak hodne stastnych kilometru. Ja uz mam nalitano cca 2tis ... a uz se i podivala do Mostu na okruk. Ten 4val. motor je sametovy jak detska prdylka.