Kawasaki Ninja 1000SX (2022)

Vlastník Paler
Vloženo 30.11.2022
Aktualizováno 6.1.2023

Kawasaki Ninja 1000SX je cesťák pro menší postavy 170-180cm. Motor má z naháče/cesťáku, sedlo je kompromis mezi naháčem/cesťákem, stupačky a řídítka umístěna jako u naháče. Podvozek charakterem jako cesťák. Ze super sportu má jen pěknou a funkční kapotáž.

Motorka koupena od FIRMA:K2 moto (Braník) - Zuzka je prostě vstřícná a šikovná obchodnice ... děkuji

Kawasaki Z H2: Pohodlnější na cestování Ninja 1000SX

První dojmy - První dojem v porovnání se Z900, byla mohutnost o kterou se postarala kapotáž připomínající supersport. Nefouká na jezdce jako na naháči a je možné díky tomu jet rychleji. Hlavní rozdíl se našel v průjezdu zatáčkami, který se velmi zjednodušil a zrychlil, ale je to lepším podvozkem než má například Z900, ale v zatáčce se chová jako naháč, ne jako supersport.

Motorku bych doporučil pro - Pro někoho, komu na naháči fouká a chce jezdit o něco rychleji než mu dovolí běžný "litrový" naháč. Vhodný jako cesťák "polikač kilometrů" pro "prcky" jako jsem já při své výšce 176cm a ani batůžek si nebude na sezení příliš stěžovat, snad jen na vysoko umístěné zadní stupačky. Když však rozumně zvolíte denní příděl kilometrů mezi 300 - 500km v závislosti na charakteru silnice, tak si stěžovat nebude.

Doplňky na motorce - Originál kufry, LED zadní blinkry, menší držák SPZ, zásuvka na dobíjení. Objednal jsem tlumič řízení na zkoušku, držák telefonu originál, protože tam moc možností přidělat univerzální držák není a cestovat za hranice bez navigace nejde.

Proč jsem si vybral tento stroj, protože mi už nestačila Z900 na které jsem najel 41tis km a už nedělají Z1000, která je nádherná, tak jsem zkusil Ninja 1000SX a jsem velmi příjemně překvapen a spokojen. Proti Z900 je to mnohem pohodlnější, měkčí, přitom se tak nezavírá v zatáčkách a ve větší rychlostech sedí velmi dobře, nesedí jako supersport.

Nechápu jak jsem mohl vůbec někdy v životě jezdit bez QUICKSHIFTERu. Nechybí mi při podřazování, ale při řazení směrem nahoru je to něco neskutečného, úžasného. Motocykl mám od 24.6.2022 nový a najel jsem do září přes 9tis km, je to neskutečný "polikač" kilometrů. Pneu Bridgestone Battlax S22, které jsem po 6tis měnil, mizí rychle, když se jede po dálnici a rychle, ale fungují perfektně.

Pokud jde o atraktivní název Ninja, tak určitě patří jen na tu pěknou plně funkční kapotáž, jízdní vlastnosti jsou kombinací charakteru měkkého podvozku cesťáku, posed řidiče a spolujezdce jako na naháči, kapotáž supersportu, díky které nefouká. Nápis Ninja se mi moc líbí, malí kluci(děti) co už umějí číst, když jej vidí vždy jej velmi ocení.

Mě osobně motocykl svými vlastnostmi velmi vyhovuje. Rád jezdím bez batůžku rychle kolem komína a rád cestuji, Alpy, Tatry moře atd. a to vše na velmi atraktivní motorce. Na živý "batůžek" a kufry na cestování je motocykl připraven. Takže takový univerzální motocykl, rychlý kolem komína a opravdu cestovní "silniční" motocykl pro menší postavy.

Můj batůžek

Pro Vás upřesnění než motorkáři obdaření výškou 180-200+ cm zapochybují o označení "cesťák" pro tento motocykl. Definice menší postavy začíná a končí nedosáhnutím na zem z modelů opravdových cesťáků jako jsou krásné cestovní motorky typu Adventure například BMW R 1200GS, kde zmíněný chlapci mají celé chodidlo na zemi a pokrčená kolena a jsou rádi, že se na ně naskládají.

Skutečnost velmi měkkého podvozku, pohodlného sezení umožněné umístěním stupaček, řídítek a stavbou sedla pro jezdce, nastavitelného předního štítu do několika poloh, držáky na boční kufry v základu a možnost instalace vyhřívaných rukojetí z něj cestovní silniční motocykl jednoznačně definuje.

Cesťák se vším všudy

Paler
Paler napsal 05.12.22 v 10:25

Moc děkuj za komentáře, já jsem nestačil v tom červnu, když jsem Ninju 1000SX koupil napsat vůbec nic jen jsem jezdil a jezdil až jsem najezdil za prázdniny 9tis a teď ji mám v servisu a počasí není, tak jsem ji na rychlo napsal sem na motorkáře. O to více si vážím od Vás komentáře a hodnocení. Pavel

88PAAJA
88PAAJA napsal 05.12.22 v 07:44 10b.

Super volba budu ráda, když se někde v sezóně potkáme

Samíc
Samíc napsal 30.11.22 v 20:15 10b.

NiLu
NiLu napsal 30.11.22 v 20:11 10b.

Tahle Ninja bude určitě také skvěle sloužit. Užívej km v sedle a vždy šťastný návrat domů.