Kawasaki KLE 500 (2004)

Vloženo 6.10.2013
Aktualizováno 2.7.2022

Deník motorky
Nalezeno 70 záznamů

• podzimní Srbsko s dotykem Orientu (část 4.)

Čekal mě přesun co nejblíže k domovu. Ráno jsem neotálel a po rychlé snídani jsem vyjel na cestu. Bela Crkva-Vršac-Zrenjanin-Bečej. Bylo fakt teplo, 24 st., ale jízdu komplikoval velmi silný boční vítr. Vojvodina jako au

Vloženo: 27.10.2023
    Uskutečněno: 21.10.2023
  • podzimní Srbsko s dotykem Orientu (část 3.)

Ráno mě probudilo svolávání muezína k modlitbám z blízké mešity. Posnídal jsem zbytek jídla z včerejší večeře, ale bohužel, čaj se nekonal, vařič na pokoji nebyl funkční. Teplota po ránu se pohybovala kolem 12 st. Sluní

Uskutečněno: 19.10.2023
  • podzimní Srbsko s dotykem Orientu (část 2.)

Hvězdné datum 18.10. 2023. Ráno jsem vstal po nepříliš klidné noci a šel si do pekárny koupit něco k snídani. Mám rád srbské pekárny, kde můžete koupit všechno možné slané i sladké pečivo a k tomu kávu, posedět a nasát p

Uskutečněno: 18.10.2023
  • podzimní Srbsko s dotykem Orientu (část 1.)

Stále relativně teplé říjnové počasí v kombinaci s nutností vybrat zbytek dovolené mě nutily přemýšlet nad tím, že bych se sbalil a vyrazil na týden do mnou milovaného Srbska. Nutkavou myšlenku jsem rozvíjel současně s č

Uskutečněno: 17.10.2023
  • Ledeč nad Sázavou (XXVII.)

Nedělní odpoledne stane se pro mnohé chvílí nudy. Což neplatí pro mě a manželku, my doma nesedíme, obzvlášť, když je venku hezké počasí. Rozhodli jsme se udělat si výlet do vzdálenosti zhruba 100 km. Už jsme toho projeli

Vloženo: 24.09.2023
    Uskutečněno: 24.09.2023
  • Vojenské muzeum Lešany

Volná neděle bez rodiny a slunné počasí=výlet na motorce. Už dlouho jsem se chystal navštívit vojenské muzeum v Lešanech a konečně se naskytla příležitost. Jako vždy mimo hlavní cesty. Při průjezdu Českým Brodem mi to ne

Vloženo: 26.07.2023
    Uskutečněno: 02.07.2023
  • Chlum a Kuks (XXVI.)

Na prvního máje jsme s manželkou nezamířili pod rozkvetlý strom, nýbrž do garáže pro motorku, abychom mohli podniknout další výlet. Naplánoval jsem navštívit malé vojenské muzeum Chlum u HK věnované největší bitvě Prusko

Vloženo: 03.05.2023
    Uskutečněno: 01.05.2023
  • Motožehnání Habřina

Nikdy jsem nebyl na akci jako je žehnání motorkám, ale řekl jsem si, proč ne? Počasí bylo v podstatě ideální. Sice bez manželky, ale nikoliv sám, jeli jsme ve třech. Různorodost motorek těžko může být větší. Já na cestov

Vloženo: 25.04.2023
    Uskutečněno: 22.04.2023
    Tachometr: 72030km
  • Rozhledna Skalka (XXV.)

KONEČNĚ! Konečně počasí a čas vyjet si aspoň na malý výlet. Kawa byla připravená. Od nás přes Lysou, Český Brod a Kostelec nad Č. L.do obce Vyžlovky, vedle které se nalézá znovuotevřená volně přístupná rozhledna. Sice je

Vloženo: 19.04.2023
    Uskutečněno: 16.04.2023
  • Rozhledna Vysoká a pozůstatky hradu Sion (XXIV.)

V sobotu sám na Číze, v neděli s manželkou na Kawasaki. Menší odpolední výlet. Po dvojkových a trojkových silnicích, po kterých jezdím rád, neboť je tam minimální provoz, jsme dojeli až pod vrch, na kterém leží rozhledna

Vloženo: 15.08.2022
    Uskutečněno: 14.08.2022
  • Za menhirem i do Panenského Týnce (XXIII.)

Neděle a s ní počasí, které lákalo k vyjížďce na motorce. Původně jsme si se ženou chtěli vyjet na kolech, ale lenost nás přemohla a dali jsme přednost motorce. Odpolední výlet, ale kam? Nakonec jsem vybral velice známý

Vloženo: 04.08.2022
    Uskutečněno: 31.07.2022
  • Turnov (XXII.)

Využili jsme s manželkou pěkného slunného dne a vydali jsme se do Turnova. Nejprve jsme navštívili místní synagogu, kde jsme se dozvěděli zajímavé věci ze života židovské komunity a potom zámek Hrubý Rohozec. Tam jsme by

Vloženo: 04.07.2022
    Uskutečněno: 02.07.2022
  • Jičín a Kumburk (XX.)

"Tak kdy mě vyvezeš?", ptá se manželka. "Už dlouho jsme nikam spolu nejeli na motorce. Vymysli nějaký výlet na sobotní odpoledne." Dobrá, takže někam, co není daleko. Volba padla na Jičín. Kolem tohoto města jsem jel m

Vloženo: 24.04.2022
    Uskutečněno: 23.04.2022
  • Na Moravu za ČZ

Motorka po servisu, je třeba ji vyzkoušet. Sobotní počasí rozhodně nebylo optimální. Po cestě jsem potkal jednu jedinou motorku. Buď to bylo tím, že rád jezdím mimo hlavní tahy anebo bylo opravdu chladno a hlavně větrno.

Vloženo: 17.04.2022
    Uskutečněno: 17.04.2022
  • Velký servis

Na konci února jsem dal motorku do servisu a dal mechanikovi seznam věcí, které bych chtěl nechat udělat. Na začátku tohoto týdne konečně zazvonil telefon, abych si motorku vyzvedl, že je vše hotové. -centrální stojan

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 17.04.2022
    Uskutečněno: 11.04.2022
  • Muzeum s vůní benzínu (XVIII.)

Člověk se snaží dělat něco pro rodinu, vzít děti někam na výlet, aby něco zajímavého viděly a odezva? Blé, nám se nikam nechce a deset tisíc keců. Tak víte co? My pojedeme s mámou na motorce. Tak jo. Tak fajn. Asi tak j

Vloženo: 19.09.2021
    Uskutečněno: 12.09.2021
  • Na jih Moravy

Letošní sezóna je zvláštní. Na každé ze svých Čezet jsem najel více kilometrů, než na "normální" motorce. S napětím jsem sledoval víkendovou předpověď počasí. Na neděli hlásili jakési přeháňky, ale to jsem ignoroval. Mot

Vloženo: 30.08.2021
    Uskutečněno: 29.08.2021
  • Harrachov a Hejnice (XVI.)

Do Harrachova jsem jel za zbytkem rodiny, dohodnut s manželkou, že zpátky pojedeme spolu na motorce. Počasí ucházející. Na silnici I/10 z Turnova do Harrachova se mění "fun factor" s tím, kolik člověk dojede aut a kolon

Vloženo: 20.06.2021
    Uskutečněno: 13.06.2021
  • Jak jsem se dotoulal až na Ještěd

Čas a počasí. Dvě hlavní veličiny, které se musí sejít, abych se mohl projet. Toto nastalo neočekávaně v sobotu. Vždy mívám při vyjížďce v rukávu nějaký plán kam jet a co navštívit. Bohužel, omezení jsou stále všude ko

Vloženo: 16.05.2021
    Uskutečněno: 15.05.2021
  • Výroba schránky

KLE nemá dostatek úložného prostoru na drobnosti typu lékárnička, nářadí nebo sada náhradních žárovek či výstražná vesta. Proto jsem se inspiroval jedním kolegou zde z fóru, též KLEčkaře a vyrobil si schránku na tuhle dr

Vloženo: 18.04.2021
    Uskutečněno: 18.04.2021
  • Sezóna 2020? Neduživá...

Konec roku se blíží a je na čase zhodnotit rok 2020 z pohledu motorkáře. Žádná motodovolená, minimum výletů, upřednostnění Čezety. Potom se nelze divit, že na tachometru přibylo všehovšudy je 1300 km, z nichž asi 300 km

Typ: Reportáž
    Vloženo: 03.12.2020
    Uskutečněno: 03.12.2020
  • Krušné hory, Loket a americký káry (XV.)

Plánovat si dvojdenní výlet 14 dní předem je vždy ošemetné. Předpověď počasí se mění s každým dnem. Přesto jsme to s manželkou udělali a těšili, jak si užijeme výlet na motorce a odpočineme si od dětí. Navštívit hrad Lo

Vloženo: 05.09.2020
    Uskutečněno: 22.08.2020
  • Hořice a Opočno (výlet s dcerou č.4)

"Tak kam Julie? Na východ. Dobrá, máš na výběr, Nové Město nad Metují, Doudleby nebo Opočno, tak se rozhodni. Tak asi Opočno. Dobře." Zhruba tak vypadal rozhovor s dcerou, které jsem již dlouho sliboval výlet na motorce

Vloženo: 14.08.2020
    Uskutečněno: 08.08.2020
  • KLE je zpět ve formě/Prachatice-Český Krumlov (XIV.)

Od posledního záznamu uběhl více než rok. Minulá sezóna se vůbec nevydařila, s manželkou jsme dali všehovšudy jediný výlet na motorce, a to ještě ne na KLE, nýbrž na bráchově Tenerce. Což byl v podstatě výlet s pořadovým

Vloženo: 15.05.2020
    Uskutečněno: 09.05.2020
  • V polovině dubna stále bez vyjížďky

Slunce už dávno prohřívá silnice svými paprsky a motorka stále stojí v garáži. Bohužel, byly nutné nějaké údržbové práce, které zatím nedovolily vyjet si na výlet, ačkoliv ze všech stran je motorky slyšet a kamarádi a zn

Typ: Údržba
    Vloženo: 21.04.2019
    Uskutečněno: 21.04.2019
  • Špulka, Pelhřimov a pravděpodobně konec sezony 2018

Nezvykle příznivá prognóza počasí na sobotu mě přinutila vyhlásit rodinný výlet. Cíle? Rozhledna Špulka nedaleko Divišova a město rekordů-Pelhřimov. Chtěl jsem přihodit i Humpolec, ale podcenil jsem rychlost zapadání slu

Vloženo: 08.10.2018
    Uskutečněno: 06.10.2018
  • Kawasaki sraz Seč-LADA sraz Jedovnice a vláčky ve Žďáru

Sezona se kvapem blíží ke svému konci, byla by škoda mrhat volným časem a neprojet se. Celý týden vedra, z pátku na sobotu radikální ochlazení. No není to k nas*ání? I tak jsme se s manželkou rozhodli, že pojedeme na S

Typ: Sraz
    Vloženo: 24.09.2018
    Uskutečněno: 23.09.2018
  • Za Babičkou do Ratibořic (3. výlet s dcerou)

"Tati, nepojedeme na nějaký výlet na motorce? Už jsme spolu dlouho nikde nebyli. Ale jo, mohlo bychom, proč ne. Tak vyber nějaký cíl? Nějaký zámek?" Trochu jsem se zamyslel, mrkl na stránky Turistických známek neb je

Vloženo: 11.09.2018
    Uskutečněno: 08.09.2018
  • Melechovský okruh alias Melecháč

Ač léto, motorka téměř měsíc stála smutně v garáži. Rozhodl jsem se tedy navštívit velký sraz dvoutaktních strojů Jawa, ČZ, MZ a Simson, který se tradičně koná v Ledči nad Sázavou pod jménem Melechovský okruh. Zatím jsem

Vloženo: 20.08.2018
    Uskutečněno: 18.08.2018
  • Do Šluknovska za noži aj.-výlet na sever

Motorka před barákem, dovolená, slušné počasí. Tak proč si nevyjet? Trasu jsem si zvolil v podstatě stejnou jako při předešlém výletu do Děčína. V plánu jsem měl více zastávek, něco vyfotit, koupit turistické známky. L

Vloženo: 17.07.2018
    Uskutečněno: 16.07.2018