renocar_unor

Kawasaki KLE 500 (2004)

Vlastník Radek2107
Vloženo 6.10.2013
Aktualizováno 2.7.2022

Vloženo: 15.05.2020, Uskutečněno: 09.05.2020, Stav tachometru: 66820 km, Zhlédnuto: 13x

Od posledního záznamu uběhl více než rok. Minulá sezóna se vůbec nevydařila, s manželkou jsme dali všehovšudy jediný výlet na motorce, a to ještě ne na KLE, nýbrž na bráchově Tenerce. Což byl v podstatě výlet s pořadovým číslem XIII. Proto nyní XIV.
Předně, motorka už nutně potřebovala servis. Jsem ne moc zručný mechanik, tak jsem dal motorku do kamarádem Jirkou doporučeného servisu. Stručně, co proběhlo: vyčištění, synchronizace a celkové seřízení karburátorů, seřízení ventilů, výměna vzduchového filtru a svíček a celková kontrola motorky. Dále bylo vyměněno přední kolo a dán nový vnitřek náhonu tachometru. Přední kolo na KLE je těžké sehnat, nakonec se zadařilo, ale putovalo až z Francie. Tachometr již ukazuje.
Nyní již k samotnému výletu. Prodloužený víkend a příznivé počasí, jasný návod vyjet si. Hledali jsme s manželkou cíl, jí napadl Český Krumlov. Ten jsem dříve odmítal kvůli návalu turistů, ale nyní se to jevilo jako dobrá volba. Cestu jsem vybíral jako vždy, co nejméně "jedniček", pokud možno silnice druhé třídy. Ty já i motorka máme rádi.
První zastávkou byl viklan Husova kazatelna, nacházející se u Petrovic na Příbramsku. Postupně jsme se propletli až do jižních Čech, navštívili jsme Stádlecký řetězový most přes řeku Lužnici, podívali se na vlakovou zastávku v Hošticích u Volyně a poté přejeli do Prachatic na prohlídku historického jádra města. Poté jen zbývalo dojet na místo přespání v Horní Plané.
Druhý den jsme dojeli kousek do Českého Krumlova, kde jsme strávili téměř tři hodiny. Musím podotknout, je to opravdu skvost. Navíc s minimem lidí. Byl čas se pomalu vracet, opět silničkami druhé třídy, jen s malou změnou trasy. Před Netolicemi nás chytil krátce déšť, ale nebylo to nic, co by nám mělo skazit zážitek z výletu. Chtěl jsem se ještě zastavit u pomníku Edvarda Beneše v Sezimově Ústí, bohužel celý areál včetně parku byl zavřený. Pak jsme to s několika zastávkami-zadky bolely-dojeli až domů.
Shrnuli to: počasí velmi dobré, viděli jsme stará i nová překrásná místa naší země, užli si to, odpočinuli od dětí i shonu a stereotypu pracovního života. Kawa šlapala jak hodinky a díky seřízení karburátorů dokonce klesla spotřeba skoro o litr na sto kilometrů. Ve dvou, a že nejsme úplně lehcí, jsem se dostal pod hranici 5 litrů. Paráda. Za dva dny najeto 600 km. Už se zase těšíme na Jeééééžíška...ne, co to melu, na výlet :D

SlimM (48) napsal 16.05.2020 v 22:07

Nádhera.

Czendura (0) napsal 15.05.2020 v 22:32

peckovice

• podzimní Srbsko s dotykem Orientu (část 4.)

Čekal mě přesun co nejblíže k domovu. Ráno jsem neotálel a po rychlé snídani jsem vyjel na cestu. Bela Crkva-Vršac-Zrenjanin-Bečej. Bylo fakt teplo, 24 st., ale jízdu komplikoval velmi silný boční vítr. Vojvodina jako au

Vloženo: 27.10.2023
    Uskutečněno: 21.10.2023
  • podzimní Srbsko s dotykem Orientu (část 3.)

Ráno mě probudilo svolávání muezína k modlitbám z blízké mešity. Posnídal jsem zbytek jídla z včerejší večeře, ale bohužel, čaj se nekonal, vařič na pokoji nebyl funkční. Teplota po ránu se pohybovala kolem 12 st. Sluní

Vloženo: 26.10.2023
    Uskutečněno: 19.10.2023
  • podzimní Srbsko s dotykem Orientu (část 2.)

Hvězdné datum 18.10. 2023. Ráno jsem vstal po nepříliš klidné noci a šel si do pekárny koupit něco k snídani. Mám rád srbské pekárny, kde můžete koupit všechno možné slané i sladké pečivo a k tomu kávu, posedět a nasát p

Vloženo: 26.10.2023
    Uskutečněno: 18.10.2023