Kawasaki KLE 500 (2004)

Vlastník Radek2107
Vloženo 6.10.2013
Aktualizováno 2.7.2022

Vloženo: 04.08.2022, Uskutečněno: 31.07.2022, Stav tachometru: 70990 km, Zhlédnuto: 27x

Neděle a s ní počasí, které lákalo k vyjížďce na motorce. Původně jsme si se ženou chtěli vyjet na kolech, ale lenost nás přemohla a dali jsme přednost motorce.
Odpolední výlet, ale kam? Nakonec jsem vybral velice známý turistický cíl, a to nedostavěný gotický chrám v Panenském Týnci.
Od nás jsme zastavili pro benzín v rozkopaném Mělníku a pak zadem přes Cítov a pod Řípem až do městečka Mšené-lázně. Omrkli jsme krásné lázeňské budovy i s parčíkem a také torzo kaple sv. Jana Nepomuckého. Poté jsme se vydali na cestu a za Perucí si dali pauzu u menhiru Zkamenělý pastýř. Káva z remosky a sušenky nám dodaly nové síly a my jen tak relaxovali u menhiru.
Poté už jsme dojeli až do Panenského Týnce. Překvapilo mě, kolik lidí tam bylo. I přes to množství lidí tam byl klid. Zvláštní místo. Vychutnávali jsme si ho tiše ve stínu stromů.
Pak už byl čas se vrátit. Abychom využili čas, našel jsem ještě jedno místo po cestě, které jsme chtěli navštívit. Socha sv. Onufrije na kraji Zlonic. Podle pověsti byla socha na návsi, ale vypadala tak strašidelně, že místní ji přesunuli za ves do pole, kde stojí dodnes. Na Google street vypadala dostupně, dá se k ní dojet po polní cestě, žádný problém pro KLE. Dojeli jsme tam, kam jsme chtěli, ale místo pšenice letos zemědělci zasadili kukuřici a to byl problém. Přes dva a půl metru vysokou plodinu totiž socha vůbec nebyla vidět. Až když jsem vylezl na strom, tak jsem ji zahlédl. Dostat se k ní bylo takřka nemožné a ani jsme to neriskovali. Tak jsem jí vyfotil aspoň z toho stromu.
Už nás čekala jen cesta domů, přes Velvary, Veltrusy, Všetaty a Chotětov.
Super výlet a dalších více než 200 km, které přibyly na počítadle kilometrů.

kpt_šnek (5) napsal 11.08.2022 v 20:42

Také jsme tam byli, menhir je super a Panenský týnec opravdu "divné" místo. Tip na příště někde u Okoře je mini stonehange :)

Hyacint (39) napsal 04.08.2022 v 23:37

Pěkný výlet a fotky.

• podzimní Srbsko s dotykem Orientu (část 4.)

Čekal mě přesun co nejblíže k domovu. Ráno jsem neotálel a po rychlé snídani jsem vyjel na cestu. Bela Crkva-Vršac-Zrenjanin-Bečej. Bylo fakt teplo, 24 st., ale jízdu komplikoval velmi silný boční vítr. Vojvodina jako au

Vloženo: 27.10.2023
    Uskutečněno: 21.10.2023
  • podzimní Srbsko s dotykem Orientu (část 3.)

Ráno mě probudilo svolávání muezína k modlitbám z blízké mešity. Posnídal jsem zbytek jídla z včerejší večeře, ale bohužel, čaj se nekonal, vařič na pokoji nebyl funkční. Teplota po ránu se pohybovala kolem 12 st. Sluní

Vloženo: 26.10.2023
    Uskutečněno: 19.10.2023
  • podzimní Srbsko s dotykem Orientu (část 2.)

Hvězdné datum 18.10. 2023. Ráno jsem vstal po nepříliš klidné noci a šel si do pekárny koupit něco k snídani. Mám rád srbské pekárny, kde můžete koupit všechno možné slané i sladké pečivo a k tomu kávu, posedět a nasát p

Vloženo: 26.10.2023
    Uskutečněno: 18.10.2023