Kawasaki KLE 500 (2004)

Vlastník Radek2107
Vloženo 6.10.2013
Aktualizováno 2.7.2022

Vloženo: 15.08.2022, Uskutečněno: 14.08.2022, Stav tachometru: 71180 km, Zhlédnuto: 23x

V sobotu sám na Číze, v neděli s manželkou na Kawasaki. Menší odpolední výlet. Po dvojkových a trojkových silnicích, po kterých jezdím rád, neboť je tam minimální provoz, jsme dojeli až pod vrch, na kterém leží rozhledna Vysoká, která je zároveň i telekomunikační věží. Po 144 schodech se můžete dostat na vyhlídkovou plošinu ve výšce 25 m. Sám nechápu, proč si jako cíle výletů často vybírám rozhledny, když trpím závratěmi. Nahoře se mi docela podlamovala kolena. Vedle rozhledny se nachází zřícenina letohrádku Belveder s kaplí sv. Jana Křtitele.
Ačkoliv jsme neměli moc času, rozhodli jsme se, že se ještě zajedeme podívat na pozůstatky hradu Sion, poslední bašty husitského odporu v Čechách. Sice tam jsou jen obvodové zdi a celé místo je docela zarostlé travou, ale i tak je to pěkné místo.
Pak už jen domů a v podvečer jsme už parkovali v garáži. Sice nám chvilkami spadlo pár kapek, ale hlavní mračna a déšť nás minuly.

Milan1963 (271) napsal 04.05.2023 v 13:12

elvis78 (133) napsal 18.08.2022 v 20:40

To jsou taky moje oblíbená místa Sion jako takovej mi utkvěl v paměti proto že je cedule při cestě na Sázavu. Ale když jsem ho hledal tak tam nebylo asi nic a nebo zákaz a já většinou když nemám moc prostoru pro courání tak pěšky moc nešlapu

Hyacint (38) napsal 15.08.2022 v 22:53

Pěkný výlet.

• podzimní Srbsko s dotykem Orientu (část 4.)

Čekal mě přesun co nejblíže k domovu. Ráno jsem neotálel a po rychlé snídani jsem vyjel na cestu. Bela Crkva-Vršac-Zrenjanin-Bečej. Bylo fakt teplo, 24 st., ale jízdu komplikoval velmi silný boční vítr. Vojvodina jako au

Vloženo: 27.10.2023
    Uskutečněno: 21.10.2023
  • podzimní Srbsko s dotykem Orientu (část 3.)

Ráno mě probudilo svolávání muezína k modlitbám z blízké mešity. Posnídal jsem zbytek jídla z včerejší večeře, ale bohužel, čaj se nekonal, vařič na pokoji nebyl funkční. Teplota po ránu se pohybovala kolem 12 st. Sluní

Vloženo: 26.10.2023
    Uskutečněno: 19.10.2023
  • podzimní Srbsko s dotykem Orientu (část 2.)

Hvězdné datum 18.10. 2023. Ráno jsem vstal po nepříliš klidné noci a šel si do pekárny koupit něco k snídani. Mám rád srbské pekárny, kde můžete koupit všechno možné slané i sladké pečivo a k tomu kávu, posedět a nasát p

Vloženo: 26.10.2023
    Uskutečněno: 18.10.2023