Kawasaki KLE 500 (2004)

Vlastník Radek2107
Vloženo 6.10.2013
Aktualizováno 2.7.2022

Mnoho let jsem byl bez motorky, naposledy Jawa 350. Kawa KLE se dostávala pomalu na vrchol žebříčku mezi mnou vybíranými motorkami. Shodou náhod a okolností jsem si jí nakonec pořídil, jako svou první "velkou" motorku.

Motorka koupena od FIRMA:Motocentrum Tass - Josef Tass (Chr - pozitivní

BMW F 650: ne úplně hezká
Yamaha XTZ 660 Tenere: důvod neuveden
Honda XL 600V Transalp: důvod neuveden
Suzuki DR 650: důvod neuveden

První dojmy - První dojem? Zvláštní, jelikož jsem si jí přijel vyzkoušet na ségry Báwu 650 GS Dakar. Přišla mi zpočátku docela malá, tak trochu dětská. Také jsem se nemohl dopočítat rychlostí, jelikož jich má už šest. Brzdy? Špaténka. I přesto jsem do ní šel.

Motorku bych doporučil pro - Nevím přesně, snad těm, kdo hledají pohodovou motku pro začátek a jsou hraví? :-D

Doplňky na motorce - Motka má topcase Givi

Úplně původně jsem chtěl zdaleka jiný typ motorky, než je kategorie cestovní enduro. Vždycky se mi líbily motorky jako Kawa Zephyr, prostě klasické naháče. Na choppery jsem ještě dostatečně nezestárnul :D, a silniční supersporty typu CBR mě nikdy moc nelákaly. Né, že by se mi nelíbily, ale není to můj šálek kávy.
Můj náhled na věc se změnil v momentu, kdy se ségra domů přivalila BMW F 650 GS Dakar. Po hodně letech abstinence ( jezdecké) jsem si GS půjčil na víkend a vyrazil. Stalo se zákonitě to, co se muselo stát. Spadl jsem do toho a zatoužil po motorce. Kategorie-něco jako GS, nejlépe GS!) . Vzhledem k financím bylo brzy jasné, že na GS nedosáhnu. Limit-50 000. Ovšem peníze nebyl zdaleka největší problém. Hlavním problémem se stala manželka. Po dlouhém přemlouvání, asi 1500 hádkách a dohadech už začala povolovat, když se nám na mašině zabil náš společný velmi dobrý kamarád. Vše nanovo, odpor tužší než když Rusové bránili Stalingrad. Zase hádky, slzy, sliby, přemlouvání. Pak padla podmínka: když si dodělám maturitu, můžu si motku koupit. Tomu říkám motivace. Jelikož jsem ji splnil, sice až toto září, ale splnil, tak nastal čas ke koupi.
Už zhruba rok jsem pročítal a sledoval inzeráty tady na Motorkářích, na Tipmotu. Okruh motek se zužoval. Nakonec mi padla do oka, nyní už moje, Kawa KLE 500. Z Itálie, jeden majitel ( ročník 53´), měl ji devět let, najeto 41 tisíc km. Snad se o ní Francesco staral...
Za víkend jsem s ní najel přes 250 km a ... jsem nadšen! Nějaké chyby má, nejvíce mne zklamaly brzdy. Ale bylo by nespravedlivé je hned odsuzovat, přední brzdové destičky jsou v loji, takže uvidím, co po výměně. Přední vidlice mi přijde vcelku měkká, jinak motoricky super, přes obec se to dá držet na pětku kolem 3000 otáček, pak vzít za heft a pětka, šestka a tradá. Po oťukávání jsem si na ni zvykl velmi rychle po sto kilometrech mi připadalo, že jí nemám pouhých pár hodin, ale celý život. Silnice II. třídy, to je její revír. Na dálnici a dlouhých rovinách to s ní bude asi trochu pruda. Terén? No nevím, spíš jak enduro mi Kawa přijde jako funbike. Ale vše je ještě přede mnou, v zimě se udělá nezbytná údržba a musí být připravena, až na jaře začně sezóna.

jirka675
jirka675 napsal 15.08.23 v 08:23 10b.

Chválím tě hlavně poctivý deník motorky

kpt_šnek
kpt_šnek napsal 18.08.22 v 12:13 10b.

to vypada na krasna mista pro vylet.

jikur
jikur napsal 22.11.17 v 11:31 10b.

Krasavice . Určitě dobrá volba.

Tomino77
Tomino77 napsal 28.10.17 v 15:41 9b.

Parádní stroj. Tak ať slouží.

spike-cz
spike-cz napsal 12.03.17 v 15:44 10b.