Kawasaki KLE 500 (2004)

Vlastník Radek2107
Vloženo 6.10.2013
Aktualizováno 2.7.2022

Vloženo: 03.05.2023, Uskutečněno: 01.05.2023, Stav tachometru: 72250 km, Zhlédnuto: 32x

Na prvního máje jsme s manželkou nezamířili pod rozkvetlý strom, nýbrž do garáže pro motorku, abychom mohli podniknout další výlet. Naplánoval jsem navštívit malé vojenské muzeum Chlum u HK věnované největší bitvě Prusko-rakouské války, to jest bitvě u Chlumu v roce 1866. Nevelká, ale zajímavá expozice se nám líbila.
Hned vedle muzea se tyčí 35 m vysoká rozhledna. Šli jsme tam. Jelikož mi výšky nedělají dobře, až nahoru jsem nevylezl. Přesto jsem vyfotil stále ještě zasněžené hřebeny Krkonoš.
Další zastávkou, velmi krátkou, byl rodný dům Václava Hanky v Hořiněvsi. Rozporuplná postava české historie, ale děti se o něm učí . Udělal jsem fotku a jeli jsme dál.
Hospital Kuks. K němu jsme se dostali kochaje se okolím a přírodou. Jako trubky jsme nechali motorku na horním parkovišti a "hezky" se prošli až k hospitalu v motohadrech a s helmami. Přišli jsme akorát, zbývalo pět minut do začátku prohlídky. Zajímavá prohlídka se skvělým průvodcem, Kuks je parádně opravený.
Po prohlídce jsme se ještě pokochali zahradou se záhonky plnými bylinek.
Čas pokročil a museli jsme směřovat domů, kde nás čekali naše ratolesti. Zastavili jsme se jen u kostela sv. Jiří v Loučné Hoře a pak na kávě na benzince v Kopidlně.
Povedený výlet, který jsme si fakt užili.

Milan1963 (272) napsal 04.05.2023 v 13:11

Hezké.

• podzimní Srbsko s dotykem Orientu (část 4.)

Čekal mě přesun co nejblíže k domovu. Ráno jsem neotálel a po rychlé snídani jsem vyjel na cestu. Bela Crkva-Vršac-Zrenjanin-Bečej. Bylo fakt teplo, 24 st., ale jízdu komplikoval velmi silný boční vítr. Vojvodina jako au

Vloženo: 27.10.2023
    Uskutečněno: 21.10.2023
  • podzimní Srbsko s dotykem Orientu (část 3.)

Ráno mě probudilo svolávání muezína k modlitbám z blízké mešity. Posnídal jsem zbytek jídla z včerejší večeře, ale bohužel, čaj se nekonal, vařič na pokoji nebyl funkční. Teplota po ránu se pohybovala kolem 12 st. Sluní

Vloženo: 26.10.2023
    Uskutečněno: 19.10.2023
  • podzimní Srbsko s dotykem Orientu (část 2.)

Hvězdné datum 18.10. 2023. Ráno jsem vstal po nepříliš klidné noci a šel si do pekárny koupit něco k snídani. Mám rád srbské pekárny, kde můžete koupit všechno možné slané i sladké pečivo a k tomu kávu, posedět a nasát p

Vloženo: 26.10.2023
    Uskutečněno: 18.10.2023