Kawasaki KLE 500 (2004)

Vlastník Radek2107
Vloženo 6.10.2013
Aktualizováno 2.7.2022

Vloženo: 24.04.2022, Uskutečněno: 23.04.2022, Stav tachometru: 70185 km, Zhlédnuto: 25x

"Tak kdy mě vyvezeš?", ptá se manželka. "Už dlouho jsme nikam spolu nejeli na motorce. Vymysli nějaký výlet na sobotní odpoledne."
Dobrá, takže někam, co není daleko. Volba padla na Jičín. Kolem tohoto města jsem jel mnohokrát, ale v centru jsem nikdy nebyl. Po okreskách jsme se tam během hodiny pohodovým tempem dostali. Náměstí je malebné. Valdická brána funguje i jako vyhlídková věž, tak jsme vyšlapali 156 schodů, abychom si užili výhled do okolí z této 52 metrů vysoké věže.
V těsném sousedství náměstí je i zrestaurovaná synagoga. Seznam mi napověděl, že má být otevřená, tak jsme se chtěli podívat dovnitř, ale zamčené dveře synagogy nás tam nepustily. Na webových stránkách jsem potom zjistil, že bude otevřená až od května. No nic, tak jindy.
Jičín a okolí je neodmyslitelně spjat s Valdštejny. Na kraji Jičína stojí vzácná barokní památka, Valdštejnova lodžie. Letohrádek vybudovaný v letech 1630-1634. Zajímavé místo k zastavení.
Pak jsme opustili Jičín definitivně, minuli jsme valdickou věznici a po bloudění okreskami jsme se přes Novou Paku dostali až pod zříceninu hradu Kumburk, památkově chráněného areálu. Krátký prudký výšlap rozhodně stál za ty krásné výhledy na Český ráj i na stále zasněžené vrcholy Krkonoš. Krásná je ta naše země.
Čas pokročil, děti doma bez večeře , tak jsme si rozmysleli stavit se někde na kafe a za necelou hodinu už jsem parkoval v garáži. Krásné počasí, svěží vzduch a jízda na motorce, toť relax pro nás pro oba.

• podzimní Srbsko s dotykem Orientu (část 4.)

Čekal mě přesun co nejblíže k domovu. Ráno jsem neotálel a po rychlé snídani jsem vyjel na cestu. Bela Crkva-Vršac-Zrenjanin-Bečej. Bylo fakt teplo, 24 st., ale jízdu komplikoval velmi silný boční vítr. Vojvodina jako au

Vloženo: 27.10.2023
    Uskutečněno: 21.10.2023
  • podzimní Srbsko s dotykem Orientu (část 3.)

Ráno mě probudilo svolávání muezína k modlitbám z blízké mešity. Posnídal jsem zbytek jídla z včerejší večeře, ale bohužel, čaj se nekonal, vařič na pokoji nebyl funkční. Teplota po ránu se pohybovala kolem 12 st. Sluní

Vloženo: 26.10.2023
    Uskutečněno: 19.10.2023
  • podzimní Srbsko s dotykem Orientu (část 2.)

Hvězdné datum 18.10. 2023. Ráno jsem vstal po nepříliš klidné noci a šel si do pekárny koupit něco k snídani. Mám rád srbské pekárny, kde můžete koupit všechno možné slané i sladké pečivo a k tomu kávu, posedět a nasát p

Vloženo: 26.10.2023
    Uskutečněno: 18.10.2023