Moto Guzzi V85 TT (2021)

Vlastník Sir_CHerokee
Vloženo 20.1.2022
Aktualizováno 25.7.2023

Krásná a pohodlná motorka, kterou si nejde splést s jinou.

Motorka koupena od FIRMA:AMG moto (Kobeřice) - Přátelský, individuální přístup, dobrá atmosféra. V březnu neměli testovací motocykl, tak mi majitel půjčil svoji. Ve všem vyšli vstříc.

Yamaha Tracer 9 / 900: Byl jsem v dealerství, nestál jsem jim už asi za telefon, když stroje dorazily.
Honda NC 750X: Nepřesvědčila mě technicky.
Honda CRF1100L Africa Twin: Trochu moc drahá, příliš vysoká.
BMW F 900 XR: Seděla mi. Dealer nedodržel, co jsme si dohodli (termín), vrátil peníze.

První dojmy - Poctivý kus motorky. Dobře zvolená varianta. Pohodlí a příjemné ovládání.

Motorku bych doporučil pro - Doporučil bych pro ty, co nechtějí závodit, chtějí si jízdu užívat a mají v plánu i delší cesty. A také pro ty, co mají rádi retro a chtějí se odlišit.

Doplňky na motorce - Výbava vyplývá ze samotného typu Travel, navíc mám jen padací rám, co chrání motor a pak malý chránič kardanu. Kromě toho už jen držák na navigaci garmin Zumo.

Proč jste si vybral tento stroj?
Hledal jsem pohodlnou motorku na delší výlety. Na ty kratší mám café racera. Motorku, která bude se vzpřímeným posedem, která pojme snadno pár zavazadel a na které člověk nebude trpět na dálnici.

Pokud máte už něco najeto, jaké jsou Vaše zkušenosti?
Motorku jsem pořídil v dubnu 2021. Najeto máme spolu 5000 km. Byli jsme spolu opakovaně i mimo zpevněnou silnici a v lehkém terénu. Na Guzzině se mi líbí, že je snad jediná ve své kategorii retro a má italský šmrnc. Parádní je i bezúdržbový kardan. No a vzduchem chlazený poctivý motor...taková kovadlina. K tomu kovadlina, která moc nežere...na výletech jezdím za 4,5 l \ 100 km, dojezd s velkou nádrží se pohybuje kolem 450 km. Navíc se dá použít i mimo zpevněnou silnici.

Rozhodně nejde o motorku pro úplného začátečníka a manipulace na místě vzhledem k váze není úplně jednoduchá. Co je třeba ocenit, stroj je výborně ovladatelný a podvozek dává i v nejměkčím nastavení (které používám) velkou jistotu...v zatáčkách na Červenohorském sedle se dá i s ní škrtnout nohou a stupačkou a to nejsem žádný závodník. Za pochvalu stojí určitě také brzdy Brembo.

Displej je vzhledem k designu motorky až moc moderní, klasické budíky by udělaly větší parádu, na druhé straně zobrazuje vše důležité a je dobře čitelný. Co se týká palivových map, využívám individual, kde mám ABS a trakci v normálu a motor používá mapu sport. Není nutné tolik ručkovat.

Velmi příjemná je výbava Travel - vyhřívané široké hefty padnou výborně do ruky, velké plexi ve střední poloze a sklonu při mé výšce dobře kryje, do plastovo hliníkových kufrů vejde i integrálka (vel. XL) a přídavná světla už jsem při nočním návratu nebo za snížené viditelnosti taky využil.

Poruchy jsem naštěstí zatím žádné neměl. V servise neměli zásadní problém s vlastním olejem (specifikace dle výrobce) při první výměně, technik působí profesionálně a myslím, že svou práci dělá pečlivě.

Prosinec 2022
Najeto necelých 10 000 km. Motorka bez poruchy. Absolvovala aktualizaci softwaru, po které snad žere ještě méně. Letos jsme slušně povýletovali po ČR, ale posloužila také jaké náhrada za auto v září a hlavně říjnu a listopadu při dojíždění do práce do města. Brzy půjde do servisu...mám odštípnutou barvu na vrchní straně koncovky výfuku, tak to nechám opravit (přelakovat) ještě v rámci záruky. Jinak bych ještě rád pořídil nějakou "papučku". V lomu Výkleky, kde byla měkčí půda, jsem ji měl problém postavit na stojan, aby se nebořila. Jinak spokojenost!

MarioV2
MarioV2 napsal 19.05.23 v 13:08 10b.

Nádherná recenze. Za 10 bodů. Zrovna spekuluji, že mi je V7 až příliš malá a slabá. Díky za informace!

speroure
speroure napsal 02.01.23 v 13:06 10b.

Moc pěkná motorka Ať slouží

pkKun
pkKun napsal 01.01.23 v 20:19 10b.

Ať slouží a poctivá recenze

Sir_CHerokee
Sir_CHerokee napsal 01.01.23 v 11:01

vojtěchvojtěch já mám starý telefon, ani nešel spárovat, tak jsem tu apku ani neřešil.

vojtěchvojtěch
vojtěchvojtěch napsal 01.01.23 v 09:30 10b.

Super stroj, ať slouží a kolama dolů. Mám tu samou zatím 4tis. km. bez závad.
(jen nevím , kde stáhnout aplikaci mia do mobilu, nemáš odkaz?)