Honda CRF1100L Africa Twin Adventure Sports (2020)

Vlastník menfromczech
Vloženo 24.8.2020
Aktualizováno 20.1.2021

Vypadá sice jako pořádná bestie, ale vodí se jako kolo. Spousty asistentů kteří se starají o bezpečí a pohodlí při cestování. Je to moje láska!

Motorka koupena od FIRMA:Roman Bartyzal - autorizovaný dea

BMW F 850 GS Adventure: důvod neuveden

První dojmy - První dojem byl, že jsem se asi posr...al, když jsem si pro stroj přijel k prodejci a viděl jak je vlastně obrovská. Na motorce jsem se povozil na akci Honda experience a zřejmě jsem za měsíc a půl zapomněl jak je vlastně veliká je. Po pár set metrech jízdy se mi zas vrátil známý pocit naprosté jistoty a ovladatelnosti.

Motorku bych doporučil pro - Díky ohromné universálnosti jak pro začátečníky, cestovatele tak i pro ostřílený motorkáře kteří využijí její potenciál.

Doplňky na motorce - padací rámy, kamera, držák telefonu, kufry, centrální stojan

Jsem motorkář mimino, najeto sotva 11tis a řidičák necelý rok, z ATASem mám asi 3200km. První stroj byla Ducati monster 821, takže budu srovnávat především tyto dva stroje. A nebo ne, vlastně to nejde, to je jako srovnávat fotbal s tenisem. Motorky jsou to úplně jiný, s Ducati jsem se vyblbnul, protože to je motorka na blbnutí, ale s ATASem jsem se vyblbnul jinak a asi i víc a to nejen na silnici. Ducina je proti Hondě nebezpečná a namyšlená svině, mluvím třeba o vypadávání rychlostí, nebo zařazení falešných neutrálů které před ostřejší zatáčkou prostě nechceš, nebo o tom, že motorka prostě nemá rejd, takže v nestabilním režimu se chová jako fošna na vodě, nebo o tom, že zařadit na světlech neutrál je prostě kumšt. Dost o Duci, měl jsem jí rád, ale to asi jen proto, že byla fešná se super zrychlením a že jsem nepoznal pořádně nic jiného.
Honda je prostě boží, od vyššího posezu který mě původně odrazoval - mám hlavu ve výšce dodávkářů, posez ze kterého podstatně přehledněji vidíš kolem sebe a do zatáček. Ovladatelnost je kapitolka sama za sebe, a já motoprcek prostě nechápu jak motorka vyšší a těžší s velkým předním kolem a pneumatikama užšíma je zásadně ovladatelnější než u malého naháče. Přední kolo taky boží, prostě odpustí větší nerovnosti, zatáčky s výmolama kde bych si s italkou 821 asi ustlal, nebo odpochodoval ke krajnici jsem přeplul s ladností. Další věci jako náklonové ABS, EERA nebo anti whellie jsou taky zásadní pro komfort a bezpečí a také pro psychiku, prostě víš, že tam ty kámoše máš a že se na ně můžeš spolehnout. Toto mám z vlastní zkušenosti kdy jsem vjel do ostřejší zatáčky kde se mi v první třetině vyrojil v protisměru autobus který mi nechal z mého pruhu tak metr a půl. Prostě jsem si přibrzdil a naklonil co jsem cítil, že mašina zvládne, no a zvládla si škrtnout stupačkou (což jsem myslel že u tak velkýho zdvyhu prostě nelze). Po průjezdu zatáčkou jsem motorce vyznal lásku a slíbil věrnost
Říká se, že ATAS je vrchol cestování na motorce - (jako že se nedá někam dál s tímto typem motorek posouvat) já bych ještě dodal že je vlastně paradoxně i ideální pro začátečníky, kterým ovšem neradím přesedlat na něco bez asistentů.
No když po sobě čtu tyto řádky, tak uznávám, že jsem prostě nadšený až na půdu

Splatterhouse
Splatterhouse napsal 23.12.20 v 20:29 9b.

Ahoj, no vrchol motorkaření...?. to nevim, ten bude spíš asi u tý Ducati, nebo ještě úplně jinde. Ale tahle motorka je spíše komfort na pohodu a bezpečný poježděni se slušným výkonem. Mě se taky moc líbí a možná do ní půjdu, jen se obávám, abych pak nelitoval..

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 01.09.20 v 01:35 10b.

Vikino1
Vikino1 napsal 30.08.20 v 19:41 10b.

super moto, jednou snad taky pořídím

Kuking
Kuking napsal 28.08.20 v 08:21 10b.

a co říkáš na automat? Jak se ti s tím jezdí ?

TRA
TRA napsal 25.08.20 v 15:16 10b.