Honda CRF1100L Africa Twin Adventure Sports (2021)

Vlastník Miklasek
Vloženo 31.10.2021
Aktualizováno 29.5.2022

Veľmi pohodlná univerzálna mašina!

Motorka koupena od PH Konzulta Trenčín - Pohodový prístup

Honda CRF1000L Africa Twin: Nemá tempomat - kravina, no príjemná kravina, ktorú pri cestovaní ocením.
Honda CRF1100L Africa Twin: Chýbajúca výbava oproti ATAS

První dojmy - S Africou som už mal predchádzajúce skúsenosti, takže som tak nejak vedel do čoho idem. Motorka hneď padla do ruky, respektíve pod zadok. Pohodlný posed, pozícia rúk a hlavne nôh. Motor je stále v zábehu, takže ho nenaháňam, i keď...

Motorku bych doporučil pro - Je to univerzál, takže myslím, že padne komukoľvek komu sa páči a komu nevadí jej ovládanie

Doplňky na motorce - Centrálny stojan, kovové ochranné mriežky chladičov, padací rám, bočné tankpady, plastové bočné kufre, horná brašňa a tankcase od SW motech, plexi WRS, zv??šenie blástrov, deflektor na tunel riadenia

Africa mi už asi rok ležala v hlave odkedy som sa na nej prvýkrát odviezol keď som kamošovi asistoval pri teste v Alpách
Dovtedy by ma vlastne ani nenapadlo sa o ňu nejako zaujímať. Len som vnímal, že niečo také je. Nebola to moja trieda motoriek. No počas tých dvoch dní sa všetko zmenilo. Prekvapila ma jej ovládateľnosť, stabilita a mrštnosť aj skrz jej rozmery a rozmery kolies. Páčil sa mi jej kukuč, akurát tým displejom a ovládaču na ľavej ruke som nejako nevedel prísť na chuť.
Počas zimy som sa na týzdeň zašil na Gran Canariu, kde som sa k Africe dostal znova. Najprv som si nebol istý, či na tie úzke, kľukaté cesty nebude priveľká, no aj tu všetko prebelho s nadšením.

Nakoniec padla voľba na Adventure Sport keďže ten má v základe bezdušové kolesá, vyhrievané rukoväte (tie by som si na "malú Africu" aj tak priplatil), má väčšiu nádrž (dojazd cez 500 km) a výborne fungujúce prisvecovanie do zákrut. K mašine som dostal elektronický podvozok, keďže inú čiernu ATAS-ku s manuálom nemali dostupnú.

Zatiaľ ju len zabieham okolo komína, no som z nej nadšený! Z motorky ako celku ide ohromný pocit istoty. Neviem či za to môže elektronický podvozok, ktorý jazdca nevyrušuje tým čo sa deje pod kolesami, alebo náklonové ABS, ktoré by malo zachrániť situáciu keď to náhodou prestrelím, alebo je to skrátka výborne namixovaný stroj.
Na ovládanie som si zvykol behom chvíle. Spočiatku mi nešlo prepojiť mobil cez Android Auto, nakoniec bol problém v samotnom mobile. Teraz všetko funguje bez problémov a odpadol problém s navigáciou. Akurát mohli v Honde vyriešiť nejaký kastlík na mobil.
Originálne plastové kufre toho poberú veľa, do toho ľavého sa zmestí aj prilba. Naviac, dajú sa jednoducho odopnúť a nepotrebujú lešenie. Na druhej strane treba rátať s tým, že pri páde sa zničia na totálku.

Pod sesadlom je pidi priestor, do ktorého nenapracem lekárničku, takže kufre na nej zrejme ostanú permanentne.
Mašina výborne svieti, prisvecovanie do zákrut posúva istotu v zákrutách pri nočnej jazde na iný level než som bol zvyknutý.
Motor dáva pocit akoby mal viac ako tabuľkových sto koní, sériová koncovka má krásny zvuk.
Zatiaľ si nerobím názor na plexi. Jazdil som zatiaľ jen v dosť chladnom a veternom počasí a chcelo by to zrejme zmenu. Na mašinu pribudol deflektor predného "tunela" a bočn? deflektory pri smerovkách.

Prebehol prvý servis po 1000km, popri tom mi namontovali aj chýbajúci horný padací rám, ktorý som mal objednaný, takže motorka vyzerá zase o kus masívnejšie. Konečne sa dá ísť naplno a teda, ten motor je veľmi vydarený!

2022

S príchodom prvých slnečných dní som to nevydržal a vytiahol motorku. Hneď v prvý deň som ju položil na lúke na bok. Situáciu zachránil padací rám a bočný kufor, ktorý pobral všetku energiu a zrejme mi zachránil nohu. Kufor to neprežil (foto vyššie). Avšak motorka ani škrabanček. Teda až na prasklinku na podsedlovom plastíku...

Za nový si Honda pýta 362,-€. Kufor ďalších 420,-€ Takže trochu drahé ponaučenie.
Pribudol Tankcase od SW Motech, aby bolo kam dať drobnosti a tiež schovať mobil kvôli Android Auto. Praktická vec, len to trochu divne trčí do priestoru

Pribudol aj Topcase od SW Motech

...takže sranda môže začať.

05/2022

Dali sme si pár dňový trip po Dolomitoch s kamoškou na mojej CB1100. Afrika ma každým kilometrom a každou zákrutou (a že ich je v Dolomitoch veľa) stale viac utvrdzovala v tom, že je to démon! Zákruty si dáva ako jednohubky, elektronický podvozok žehlil asi všetko čo sa mu dostalo pod kolesá, motor svojou dynamikou rozhodne neurobí ostudu a svojim zvukovým prejavom v kombinácii s masívnou stavbou a nasraným kukučom budí rešpekt. Android auto funguje perfektne akurát jeho nábeh po oživení motorky je tragický.
Ja som v podstate skromný, tichý chalan, ale ATAS funguje ako predlžovač péra tým akú dáva istotu z jazdy :D :D :D

Miklasek
Miklasek napsal 07.03.22 v 10:45

Zdarr borci, ďakujem

H11AS to trhanie ramenami pri dialničnej rýchlosti som si tiež všimol Niečo poriešim až budú vonku normálne teploty

H11AS
H11AS napsal 06.01.22 v 15:32 10b.

Ahoj. Koupil jsem si vyšší a hlavně širší plexi od WRS a určitě lepší pocitově tak o 30% . Originál plexi mi při jízdě nad 100 nepříjemně trhalo s rameny. Na deflektor pod řídítka se také chystám... Jinak přeji hodně radosti ...

dedikzk
dedikzk napsal 17.12.21 v 12:03 10b.

kolama dolů a hodně krásných km

Ballu1
Ballu1 napsal 30.11.21 v 21:33

Krásný Stroj.

velsbike
velsbike napsal 04.11.21 v 16:58 10b.

AŤ SLOUŽÍ