Kawasaki Z900RS (2020)

Vlastník Itnos
Vloženo 15.5.2020
Aktualizováno 15.5.2020

Při jízdě kolem komína na CBR 900 RR jsem byl velmi spokojený, ale při cestách někam dál už tolik ne a tak jsem začal pokukovat po něčem jiném.

Motorka koupena od FIRMA:Moto Modřice (Modřice) - Do týdne od objednání byla u mě v garáži.

Triumph Speed Twin: Sportovní posez, tvrdý podvozek i sedlo, dvouválec, nedostupnost zadního kufru, špatně dostupný stojánek, drahá.
Yamaha XSR 900: Sportovní posez, tvrdý podvozek, motor je magor a nezná klidnou jízdu., ve vysokých otáčkách hodně vibrovala (dal bych tlumič), digitální budík.
BMW R nineT Pure: Tvrdý podvozek, boxer mě nezaujal a jeho projev byl velmi ucukaný, drahá.
Kawasaki Z900: Motor jel až ve vyšších otáčkách, sportovní posez, pravá noha velmi často bojovala o místo s výfukem.

První dojmy - Mé první dojmy zůstali někde v roce 2018 při Kawasaki Green Days. Unešený, spokojený, vysmátý. V roce 2020 splněný sen a více se rozepíšu v Deníku motorky.

Motorku bych doporučil pro - Motorka je vhodná pro všechny. Je to naháč, s pohodlným sedlem a uvolněnou pozicí. Motor má ideální počet koníků, sílu už v nízkých otáčkách a ten zvuk i s originál výfukem, to je blaho. Motorka je velice zábavná a dá se s ní pěkně zlobit (krátké převody) a jako bonus je vhodná i na cestování a jízdu ve dvou. Podle mě není lepší kompromis v oblasti naháčů.

Doplňky na motorce - Držák zadního kufru SHAD. Barevné ventilky.

Chtěl jsem něco pro svižnější svezení a pohodlnou jízdu ve dvou. Nějakého pěkného naháče. Zprvu jsem si říkal, že Z900 bude ideální za ty peníze (tehdy 215 000 Kč) a že to cestování ve dvou nějak dáme, ale pak jsem se svezl na Z900RS a úplně se mi obrátil svět.

To se psal rok 2018. Jedna jízda bylo málo, tak jsem využil několik dalších jízd při Kawasaki Green Days. Spokojenost přetrvávala. První jízdu jsem si užil sám a ty další ve dvou a hned začal test, jak to žehlí nerovnosti. Batůžek byl jako v bavlnce a já taky. Mít tehdy prachy, tak už byla moje. Prachy nikde, já byl úplný žebrák a tak jsem šel do banky. Tam mi řekli, že mi dají max. 100 000 Kč, protože nemám historii (nikdy jsem nic neměl na splátky), u Zonky a konkurenční banky mi sdělili to stejné s rozdílem +- 5 000 Kč a brát to přes Essox mi přišlo drahé a nechtěl jsem to.

Takže hurá šetřit do prasátka a třeba se objeví něco nového, lepšího, hezčího a když dá bůh i levnějšího.

Během času jsem si zkusil a projel ostatní motorky. Na každé se mi něco nezdálo, tam motor, tam pohodlí, tam cena a tam další hovadina. Jen u Z900RS jsem nic nenašel, nadšení přetrvalo a po jízdě na poslední konkurence už nebylo co řešit. Bude to Z900RS!!!

S blížícím se podzimem v roce 2019 bylo období slev a cenovka spadla někam k 270 000 Kč. Vada na kráse byla, že mi nějaké drobné ještě chybí a pak taky barevné varianty. Červená nebo spíš vyblutá oranžová byla zajímavá, Khaki se mi zprvu líbila, ale nějak to vyšumělo a černá měla ty debilní pruhy na nádrži. No co už, vezmu oranžovou a nebudu to řešit. Naštěstí si v Kawasaki někdo řekl "Uděláme čistý design, bez blbostí a jen v černé" No zlatého bludišťáka tomu člověku!!! Takže u barev pro modely roku 2020 byla krásná černá a já měl vybráno.

Nákup proběhl rychle. V pondělí (27.4.) jsem volal prodejci, ten mi ve středu řekl jaká je situace, další týden pondělí jsem poslal platbu a ve čtvrtek (7.5.) jsem si vzal dovolenou na prodloužený víkend a hurá vyzvednout hned ráno motorku.

Tehdy se ze mě stal opět žebrák a prostý pobíječ much.

Vlastně ne prostý, ale zabíják much krásnou Kawasaki Z900RS.

zain1
zain1 napsal 10.04.23 v 16:01 10b.

Parádní mašina!

větrákovec
větrákovec napsal 22.05.20 v 18:45 10b.

Krasavice

Alesvf
Alesvf napsal 19.05.20 v 21:17 9b.

Moc pěknej stroj
ten drzak kufru je ale jak pěst na oko

Geodet
Geodet napsal 19.05.20 v 18:52 10b.

Moc pěkný sakra.

hlousici
hlousici napsal 19.05.20 v 12:20 10b.

Já si říkal kdo tady jezdí na té černé krasavici. Mám od března zelenou ale zatím sbírám zkušenosti. Zatím mám jen 5tis. (pak něco sesmolím) Jak se na tom srovnáš je to nesmírně zábavné ježdění. Ve dvou to nevím. Sám 500km za den je na pohodu. A to pravda nejsem nejmladší. Jen ty gumy co na to dávají stojí za ho... . Ale tento týden jdou už dole neb jsou bez vzorků
10B moc pěkné.