Kawasaki Z900RS (2020)

Vlastník donovanstangiano
Vloženo 20.9.2022
Aktualizováno 20.9.2022

Vzhledově krásný stroj, mám to takhle rád.

Motorka koupena od FIRMA:K2 moto (Braník)

První dojmy - Jsem na větší naháče zvyklý. Takže překvapení se nekonalo. Je to moje první nová motorka, takže vše funguje jak má.

Motorku bych doporučil pro - Pro cestovatele hodne omezeně. Ja si cistim hlavu kratšími vylety do 250 km po okreskach.

Doplňky na motorce - Bez doplňků. Maximalne Tailbag.

Motorka byla poslední skladem v ČR (v tu chvili, kdy jsem ji vybiral = cerven 2021). Takže po obvolání nekolika dealerů jsem pro ni vyrazil. Prislo mi, že prodejce moc nepočítá s možností, kdy si kupující chce masinu hned odvézt, ale po nejakem samozrejmem papírování jsem jel k domovu.

Jeste osvetlim, co me k nakupu vedlo: Moje stara ZRX1100 (nekde tu taky je) byla jiz delsi dobu v servisu a servisak se nemel k tomu ji dodelat, nemohl jsem ji od nej dostat. Od přítelkyně jsem jako Vánoční dar dostal kurz u Srsne a realne hrozilo, ze tam nebudu mít na čem jet. Takže motokurz u Srsne stal pres 300 tisic :)

Nyni najeto 23000 km, zkusim popsat moje dojmy, treba to nekomu pomuze:

- nehodi se na delsi cestovani, denni limit bych videl na 400 km max. Nevim cim to je, ale v kuse dam nadrz (coz je zhruba 200 km) a musim si orazit.

- prevodovka si delsi dobu "sedá". Po cca 6000 uz se řadí krasne, v zacatku to trosku haprovalo. Mezi 5. a 6. stupnem je velka mezera. Jde tam citelně hůř nez jiné rychlosti. Šestka je spise rychlobezka na dálniční presuny.

- podvozek a brzdy jsou bez chyby, i na rozbite silnici ve Středočeském kraji to funguje. Tohle se jim povedlo. Přední vidle stelovatelne, zadni mono jen pomoci predpeti pruziny. Ale z fabriky je to perfektně udelane.

- vykon je ve vyssich otackach, nastup je sice lineárni, ale je lepsi to trosku tocit. Ja nejezdim zadnou pilu, ale par koni navic by to klidne sneslo. Pry tomu pomuze vymena svodu a vyfuku, nevim, to jsem slysel od zkušenějších. Ale je fakt, ze uz se to prodává.

- ráfky jsou nocni můra leštičů. Jsou hrube a mezi paprsky se neda dostat. Moc to nemyju.

- pod sedlem je 12V zasuvka, mala lekarnicka se tam vleze a je tam z vyroby i nějaké nářadí, jinak se nevejde nic.

- některé detaily elektroinstalace, bovdenu a uchyceni jsou sice funcni, ale hnusne udělané. Co taky chtit za 300, že? To me trošku zklamalo.

- standardní servisni interval je 12000 km/1 rok. Olej nežere. Zavady zatim zadne. Rozsvítila se jednou kontrolka motoru, ale po načtení a vymazani z ECU je to v poradku. Zavada tam nebyla.

- ma 4 stupně kontoly trakce a ABS ja jezdim na nejnizsi, nevim o ni.

- myslim, ze pro lidi pod 170 cm bude i celkem vysoka.

- nedari se mi dostat se na hlasice naklonu na stupackach. Jsem asi posera, protoze to je nove a nerad bych to zahodil, ale na mých starších motorkach mi to šlo. Zkousel jsem i maly okruh a je to super, ale na limit ji já nedostanu.

- spolujezdce svezu, kdyz musim a maximálně do 200 km. Pak je to ocistec.

- veskere brasny, štítky a tankvaky na tom vypadaji hnusně.

- zvuk je boží a jak je pekna, zakroucena silnice, tak to nemá chybu. Je to droga, ja musim jezdit furt.

Pepa95
Pepa95 napsal 25.09.22 v 11:04 10b.

Krasny stroj a paradni recenze

DoctorDevotee
DoctorDevotee napsal 24.09.22 v 08:45 10b.

Toto by som si urcite kupil, ako 10. motorku, ale kedze ich mam 9, vyhrali ine stroje.
Na nu raz ale asi tiez dojde.

Samíc
Samíc napsal 20.09.22 v 19:08 10b.

nevo7
nevo7 napsal 20.09.22 v 17:45 10b.

Krásny popis. Ale ja by som radšej kamarátovu VFR800.