Kawasaki Z900RS (2019)

Vlastník Pavlikk1986
Vloženo 20.5.2023
Aktualizováno 20.5.2023

Nádherná motorka s výbornými jízdními vlastnostmi.

Motorka koupena od FIRMA:Reviti - Guzziny (Břevnov (Praha 6 - Koupena již druhá moto. Původní dána protiúčtem. Absolutní spokojenost s prodejcem a jeho přístupem k práci.

Yamaha MT-09: Nový model je na mne již moc futuristický.

První dojmy - Moto jsem koupil bez zkušební jízdy stejně jako svoji předchozí FZ08. Obě moto padnou během prvních KM do ruky bez větších problémů. Co mne překvapilo tak je alespoň pro mne pohodlnost sedla. Ze všech mých moto je toto nejpohodlnější a nebolí zádel ani po 4 denní vyjížďce.

Motorku bych doporučil pro - Motorkářkám a motorkářům kteří nemusí lítat 150 po silnici, ale chtějí si v klidu užít zátah motoru a jezdit pohodovější jízdu.

Doplňky na motorce - legend gear kufry - sw motech
tankbag - sw motech

Na moto jsem po prvé pouze seděl v Kawě v ČB když si tam kamarád cestou na našem roadtripu kupoval nepromoky několik let nazpět. Už na první pohled to byla velká kráska. Tou dobou jsem měl Vstromka 650 a chystal se v létě do Rumunska. Plánoval jsem delší výlety a po zkušenostech na naháčích jsem si říkal, že zůstanu u cestovních endur. Delší výlety ale po pár letech přestaly být v mých možnostech z rodinných důvodů a tak jsem si pořídil nejdříve XJ6 a pak FZ08. Bylo rozhodnuto se opět vrátit ke klasickému naháči.
V dubnu 23 jsem díky nemoci doma večer koukal jak jinak než na motorkářích na různé varianty - MT09, R1250R a jeho různé variace a pak koutkem oka zavadil o Z900rs a vzpomněl si na sezení a pocitu z mota. Druhý den telefonát prodejci a domluva na protiúčtu mé FZ08. Firmu mohu doporučit - slušné jednání a spoleh na domluvu (tím se dnes nějak mezi lidmi z nepochopitelných důvodů šetří).
Poprvé jsem na ní jel rovnou na 3denní vyjížďku po ČR/AT a jen jsem se v helmě smál. Ikdyž je váha přes 215kg působí po rozjetí lehce, obratně a ten spodek a střední pásmo otáček je prostě pecka. Jsou rozhodně větší trhači asfaltu, ale tady je to tak nějak na pohodovou jízdu. Na předchozí FZ08 se jezdilo až zbytečně rychle ihned ze startu bez pro mne nějakého uspokojení z jízdy. Tady stačí jezdit kolem 100 a jízda sama o sobě je zase zážitek.
Na první vyjížďku jsem koupil kufry od SW motech Legend gear. Navoskoval a nechtěně otestoval v lijáku. Nic nepromoklo. Koupen ještě tankbag na magnet a zatím spokojenost po cca 1000km se všemi výrobky.
Na motu neplánuji dělat větší než 3-4 denní výlety, což mohu potvrdit je zcela v ok. Na druhou stranu cestovat se dá zcela na všem když člověk potká kluky na pionýrech směrem ITA nebo dál :)

Když se tu zpětně probírám textem tak toho zde tolik o motu samotném není, ale řekl bych, že se to asi musí zažít! Videí jsem k moto viděl na YT nespočet - jedno z těch CZ nejlepších od Jindry jednoustopou- doporučuji.

Samíc
Samíc napsal 20.05.23 v 20:50 10b.

Kawalumpik
Kawalumpik napsal 20.05.23 v 11:52 10b.

Užívej

PSanec
PSanec napsal 20.05.23 v 11:26 10b.

Pěknej bajk.