Yamaha Tenere 700 (2019)

Vlastník Tretra
Vloženo 13.1.2020
Aktualizováno 18.1.2020

Nezáludná, ale přitom zábavná. Hodná, ale přitom nebezpečně krásná. Taková je pro mě T7.

Motorka koupena od FIRMA:Yamaha Kabourek Motoshop (Písek)

Výška jezdce: 173cm

KTM 790 Adventure R: Pro moje potřeby zbytečný výkon, který bych nikdy nevyužila, podobně jako její offroadové kvality. Druhým důvodem je pro mě těžko dosažitelná cenovka.
BMW F 800 GS: Dospělejší varianta mojí předchozí motorky by byl logický krok bez velkých investic, ale neměla bych ten pocit nové motorky.

První dojmy - Za řídítky jsem se cítila jako doma a měla pocit, že posed je uzpůsobený mně na míru. Velký dojem na mě udělal sametový motor, který se nezakucká při pomalém kodrcání městem a má dostatek pružnosti při zrychlení na okreskách. Dovednost v zatáčkách snad nemůže být lepší a její stabilita v náklonu až překvapí. (Pozn. Hodnotím svezení na již zajetém kusu.)

Motorku bych doporučil pro - Někomu, kdo nemá přílišné hard enduro ambice. A zároveň tomu, kdo chce cestovat, ale ne jen po silnici.

Doplňky na motorce - Mám dokoupené padáky a snížené sedlo.

Chtěla jsem dospělou motorku, se kterou se nebudu bát do lehčího až středně těžkého terénu, se kterou se svezu na okruhu a zároveň mě odveze do práce a na pár tisícovek vzdálenou dovolenkovou destinaci. Tyhle víceúčelové požadavky vzešly z prostého důvodu, že mít dvě motorky v garáži je příliš velký luxus. A tak i přesto, že jsem se dobrovolně na dalších pár let zadlužila, jsem nemohla sáhnout po ničem jiném než je Tenere 700. Její cenovka je v segmentu cestovních endur s dvouválcovým motorem naprosto bezkonkurenční.

Zatím mám najeto něco málo přes 500 km, takže jsem v zajížděcím módu, který nedovoluje na plno využít její potenciál. Už teď ale můžu říct, že volby nelituji a těším se na každou vyjížďku, i když jsou dva stupně nad nulou.

V terénu jsem se mihla zatím dvakrát, takže ani nechci hodnotit podvozek. Jsem zatím nadšená z 21 kola, které oproti 19 funguje naprosto skvěle. Zbytek objevím časem, až se vydám dál než do nezáludného lomu.

Virgl
Virgl napsal 26.01.20 v 17:07 10b.

Dobrá volba, na ty tvoje cesty ideální stroj budu se těšit na další cestopis s novou T7

VlastiMatty
VlastiMatty napsal 25.01.20 v 09:55 10b.

Super volba!
Taky jsem mela tu čest na yamaha road show! Úžasná motorka, přesně pro mě! Jen mi přišla trochu vyšší.
Uchvatil mě ten sametový chod motoru, když jsem tam zapomněla šestku a projela na ní křižovatku 30 kou ani neškytla a začala plynule zrychlovat!
Jak zvládáš tu výšku? Já měla půjčenou se sníženým sedlem a při mých 176cm a dlouhých nohách to byla T700 asi tak maximální výška pro bezpečné ovládání.
Myslím že na ni taky za pár let dojde až se objeví nějaký ty lacinější kousky z druhé ruky a mě omrzí Dakárek.

HondaOK
HondaOK napsal 20.01.20 v 19:58 10b.

Sympatickej stroj, dobrá volba. A sluší Ti

context
context napsal 20.01.20 v 18:22 10b.

Pěkná mašina sice mě osobně se líbila předchozí 660 víc, ale je to věc názoru a každému se líbí něco jiného ... Přejí hodně najetých km bez nehod a hlavně kolama dolů

l333v
l333v napsal 20.01.20 v 13:54 10b.

Super chvalim take o ni uvazuji na jare musim testnout preji spousty krasnych km bez nehod!