Yamaha Tenere 700 (2023)

Vlastník jelda-f
Vloženo 29.3.2024
Aktualizováno 31.3.2024

Je to takový ten pocit, když si splníte sen. Zkrátka, když ten den D nastane a jedete si pro tu vysněnou krásku. V podstatě je to výroční motorka. Když k tomu přidám fichtla, tak je to 10.motorka, kterou vlastním. Tak proč si to výročí neudělat hezké.

Motorka koupena od FIRMA:YMoto Praha (Praha 4-Braník) - Vstřícnost, ochota a komunikace. Skvělé jednání od začátku realizace až po konečné předání klíčků do ruky a odjezd na motorce. Vysvětlení všeho, co bylo potřeb, prostě taková ta první seznamovačka. Za mě je takové jednání a přístup za jedna.

CFMOTO 450MT: Na tohle jsem sám zvědav. Je to horká novinka, ale bral jsem to také jako rozpočtovku z těch nižíšch cen. Nejsou k dispozici a nějaký měsíc ještě nebudou. Každopádně chybějící výkon, opět ten design a trošku obava, že je to Čína s porovnáním s ostatními.
SWM Superdual 650: Docela old school stroj, ale něco, co jsem hledal z těch alternativ za rozumný peníz. Vypínatelné ABS a to je vše. Žádná elektronika. U nás v ČR pouze verze T kola P19\" a Z17\", trošku obava ze spolehlivosti. A na živo mě překvapila, jak je malá.
KTM 790 Adventure: Tahle motorka se mi jeden čas hodně líbila a zajímala mě. Ale mrak elektroniky, nenastavitelný podvozek a nevím, zda už vyřešený problém s netěsnícím displejem kvůli vlhkosti. Trošku i cena byla nad limit rozpočtu.
Honda XL750 Transalp: Pohodlný cesťák s ambicí i do terénu. V základu holátko, moc elektroniky, vzhled mě nějak nenadchnul ani neurazil. Každopádně něco mi tam prostě chybí, čím by si mě to získalo.
Suzuki V-Strom 800DE: Dle parametrů je to skvělá motorka, funkční a super na cestování. Ale design mě vůbec nenadchnul, škaredá světla a elektronika.. V-Strom? Když je to řadový motor, takže jen Strom a váha je taky docela vysoká. A už jsem chtěl taky změnu značky.

První dojmy - Samozřejmě fantastické, jinak bych ji nepořizoval. První dojmy vysoká, štíhlá a pro mě neskutečně zábavná. S velkou ambicí nejen na silnici, ale hlavně do terénu. Strojovna na dobrodružné zážitky.

Motorku bych doporučil pro - Určitě pro někoho, komu není offroad cizí a rád v něm tráví čas. A celkově takové to dobrodružné cestování, kdy se člověk cítí skvěle, jak na silnici, tak i v terénu. Super na delší přesuny po silnici nebo prostě takové ty projížďky kolem komína mimo silnice.

Doplňky na motorce - - držák na hrazdičku pro telefon/navigaci od Marseluse a RAM držák na telefon
- nastavitelné plexi od Marseluse
- ochranná folie na displej
- padací rám HEED bunker

Časem budou další...

Kde začít. No od začátku. Člověk, když má chuť, ambice a toho ducha okusit trošku něco jiného než jen monotónní silnice a chce to vzít někam do terénu, tak hledá takový ten "univerzální" stroj. Očekával od toho pohodlí na delší cesty, nebál se to vzít do terénu a když sebou třebas praští, aby se hned půlka motorky neorvala, atd. atd.
Po mých zkušenostech s V-Strom 650, kdy jsem jich pár vlastnil a vždy musel dělat nějaké menší úpravy, ať už třeba podvozku (kosti, progresivní pružiny), vyměnit různé komponenty za odolnější (šusplech, chrániče páček, padáky,..) aj. ale v rámci nějakého rozumného rozpočtu. Pak by to pro mě postrádalo smysl, dělat nějaké větší úpravy. A jakmile člověk sjede ze silnice na nějakou tu rozbitou cestu, je moc rád, že tam tohle všechno má, ale časem začne poznávat ty rozdíly a limity, jak svoje, tak motorky. Beru to jako posun dále...
Když bylo poprvé představení Yamahy Ténéré 700, tuším v roce 2016, okouzlila mě hlavně vzhledem a tím, co ta motorka bude nabízet. V té době jsem tak nějak přičichnul k tomu adventure ježdění a řekl jsem si, že jednou si koupím novou motorku a bude to právě Tenerka 700. Když už konečně člověk nějaký ten peníz našetřil a šel s kůží na trh, myslím ten s motorkami, zjistil, že se jich urodilo až až. Jenže každá měla něco. Viz výše. Buď se mi nelíbil design, moc elektroniky, nějaká ta záležitost mi tam vadila, ale hlavně mi tam chybělo takové to prvotní okouzlení, to přeskočení jiskry, kdy si mě ten stroj něčím získal.
Když jsem jel s ženou v ten den D pro splněný sen, bylo to něco skvělého. Asi každý, kdo si pořídil něco nového, mi dá za pravdu, že tyhle pocity si uchová napořád. O tom bych mohl psát dlouhé řádky, ale to slovy vyjádřit pořádně ani nejde, to se musí zažít.
Když jsem odjížděl z Y Moto Praha, odehrával se ve mě vnitřní orgasmus každým milimetrem. Už od nastartování, usednutí a prostě vše.
První dojmy jsou báječné. Co vím určitě, tak sedlo nebude zrovna nejpohodlnější, ale letos budou nějaké delší cesty, tak to vyzkouším a na příští sezónu. Kdyžtak pořídím nějaké lepší.
Motorku poctivě zajíždím a snažím se ji dle návodů a instrukcí, co nejlépe zajet. Však je to také poprvé, tak si člověk musí dát záležet.
Zatím nemám, co bych psal z jízdních vlastností. Rozdíly, tam jsou určitě, ale po ujetí těch 1000 km, bude co porovnávat (s V-Stromem 650). Je to trošku jiná motorka, každopádně třeba to někomu pomůže se rozhodnout.
Více budu sdílet a psát na svých stránkách Nejen na motorce v odkazu níže:

Nejen na motorce

MWH
MWH napsal 08.04.24 v 21:54 10b.

taky po mi koukám

abbany
abbany napsal 05.04.24 v 17:52 10b.

Ahoj , taky jsem po ni pokukoval, ale do terenu je moc tezka. Ja zvolil AJP PR 7 a povedlo se mi zarezervovat Gold edition. Yamaha 215kg AJP 165 mokra vaha. minimum elektriky, a v terenu je boží, je lehounka, a to , že ji nikdo neveri protoze ji nezná, je jeho problem.Zatim zajizdim, mam cca 600 km lesem a terenem a muzu rict , sedi jako pribitá. Ale je to jen muj nazor, Uzívej to co sedí tobe a vytesuj se. ten pocit znám, musí se zažít, slova na to nejsou. Zdar

Sema
Sema napsal 31.03.24 v 22:30 10b.

Pěkný stroj.

Hikafima
Hikafima napsal 31.03.24 v 10:00 10b.

Krásný dárek k výročí. Taková hezká, štíhlá no paráda.

apfz8
apfz8 napsal 30.03.24 v 22:41 10b.