AJP PR5 250 Enduro (2015)

Vlastník 125Marek
Vloženo 10.6.2015
Aktualizováno 11.3.2017

Deník motorky
Nalezeno 24 záznamů

• Menší GO motoru

Trochu jsme podcenily servis... (n) Olej jsme měnili pravidelně, bohužel jsem nějak zapomněli na ventily :-( Po zimě nechtěla motorka chytit. Nakonec chytla, jel jsem se kus projet a domů jsem dojel na přívěsu :-( N

Vloženo: 28.07.2018
    Uskutečněno: 28.07.2018
  • Zadní tlumič - výměna náplní a gufer

Od výroby (2,5 roku) nebylo se zadním tlumičem nic děláno, takže nastal čas na jeho opravu. Zdenda Horovic vše udělal za přijatelný pěňauze a tlumič již pěkně tlumí :-) Najeto 7,4 MTH od zničení tachometru :-D Za

Vloženo: 01.04.2018
    Uskutečněno: 01.04.2018
  • Podzimní servis 2°

I starší AJPinka si zaslouží servis. Podle nového počítání dle MTH máme najeto 6,3 MTH. Jo, moc jsme toho od havárie neujeli. Důvod? Mám rameno v prdeli a čeká mě operace, navíc nebyl čas. Ale závod Cross Country AJP abs

Vloženo: 28.10.2017
    Uskutečněno: 28.10.2017
  • Nehoda není náhoda...

Protože jsem si na vyjížďce s klukama v Liberci vykloubil někdy v květnu rameno :Rychloměr se zastavil na cca 6200 Km. Prodejce rychloměr na skladě aktuálně nemá. Tak jsme z číny pořídili počítadlo MTH. Od teď budeme po

Typ: Havárie
    Vloženo: 07.09.2017
    Uskutečněno: 07.09.2017
  • Trochu tekoucí olej + další vylepšení

Koukám, koukám a co nevidím... Olej na betonu +o( :[ Začal jsem zkoumat odkudpak je. Gufero od řetězového kolečka lehce netěsnilo :-( Vyměnit se mi ještě úplně nechtělo, ale napadl mě nápad :-D Ten váleček, který je

Vloženo: 15.07.2017
    Uskutečněno: 15.07.2017
  • Výměna řetězové sady + nová přední guma

Řetězovka byla již značně načatá, řetěz na posledním tažení a kolečka připomínala žraločí zuby :-D Ideální čas na výměnu :-) Rozetu jsme koupili raději ocelovou z důvodu delší výdrže. Obvykle dáváme 2 řetězy a 2 řetě

Vloženo: 08.05.2017
    Uskutečněno: 08.05.2017
  • Problémy s čerpadlem benzínu

Asi karma nebo nějaká náhoda... Po výměně výfuku se motorka sama začala občas vypínat, nešla do otáček, jak měla a dusila se. Problém byl jasný, jde tam málo paliva :-( Takže vstřik nebo čerpadlo. Streetmoto nám motorku

Vloženo: 08.05.2017
    Uskutečněno: 08.05.2017
  • Nový výfuk Sharon

No jak to jen říci... Původní origo výfuk se začal postupně rozpadat :-( Co naplat. Mlácení o zem, neustálé pády a překlápění motorky prostě nemohl dlouho vydržet. Na tom by nebylo až tak nic divného. Přeci jen, tohle by

Vloženo: 24.03.2017
    Uskutečněno: 24.03.2017
  • Blastery No. 2

Tak došlo i na druhé motorce k výrobě blasterů :-) Byla opět použita tyč 20x15 mm. Opět byla použita částečně původní montážní sada. Válečky do řidítek byly vyrobeny samodomo, další části montážní sady rovněž. Jen přidě

Vloženo: 24.03.2017
    Uskutečněno: 24.03.2017
  • Nový potah sedla

Nejcitlivější část sedla (oblast u nádrže) se nám již před rokem začala jaksi párat :-( Nové AJP to má v pohodě, ale tohle sedlo na 2015ce byla asi nějaká páteční směna či co :-D Jasně - vliv benzínu, který teče po pol

Vloženo: 11.02.2017
    Uskutečněno: 11.02.2017
  • Výměna předních destiček

Destičky na tom byly už celkem mizerně a hlavně brzdný účinek byl jakýs takýs horší :-( Rozhodli jsme se pro výměnu za směs, která by lépe brzdila. Na AJP PR5 pasují brzdové destičky Goldfren 278 . Chtěli jsme verzi K

Vloženo: 11.02.2017
    Uskutečněno: 11.02.2017
  • Výměna oleje v předních vidlicích

Protože svět plný omylů a mýtů o výměnách kapalin v motorkách, rozhodli jsme se i my vyměnit olej tlumičích. Pravověrní offmoťáci, kteří svoje mašiny týrají hlavně na internetu a psaním na fora :-D , doporučují výměn

Vloženo: 27.01.2017
    Uskutečněno: 27.01.2017
  • Výměna ložisek

Po jedné projížďce tlačím motorku do garáže a slyším pravidelné loupání v předním kole... No jasně, ložiska kaput :-( Sundání kol - hračka. Dostat ložiska ven? To už bylo horší. Přední dejme tomu ještě šly. Ale zadní? T

Typ: Oprava
    Vloženo: 11.11.2016
    Uskutečněno: 11.11.2016
  • Výměna oleje

Tak opět nastal čas na výměnu oleje. :-) Interval výměny jsme zkrátili z původních 3000 km na cca 1500-2000 km vzhledem k drsnějšímu používání. Což je zhruba cca 50-70 MTH. No jako vždy se výměna oleje u nás neobejde be

Vloženo: 07.10.2016
    Uskutečněno: 07.10.2016
  • Výztuhy chladičů

Origo výztuhy AJP jsou celkem dobře řešeny. Neříkám, že nejlíp na světě, ale alespoň trochu více ten chladič chrání, než samotný kus plastu (y) Jenže jsou vyrobeny z hliníku a ten jak známo není tak odolný, jako ocel. Po

Vloženo: 03.10.2016
    Uskutečněno: 03.10.2016
  • Výměna páčky spojky

V důsledku permanentního nedostatku času a leckdy laksnímu přístupu k údržbě se nám stala tato věc. Již delší dobu se nám kývala nahoru a dolů páčka spojky. Nevěnovali jsme tomu pozornost a místo toho,a bychom ji dotáhli

Typ: Oprava
    Vloženo: 10.08.2016
    Uskutečněno: 10.08.2016
  • Výměna řetězové sady

Po 4000 km nastal čas vyměnit řetěz, řetězové kolečko a rozetu. Všechno již bylo na hraně životnosti a doma jsme čekali, kdy ten řetěz lupne :-) Měl jsem možnost koupit téměř nejetý EK řetěz za výhodnou cenu. Jenže byl

Vloženo: 03.04.2016
    Uskutečněno: 03.04.2016
  • Oprava držáku baterie + čistění vzduchového filtru

Na AJP je baterie umístěna v levé části, pod "prsíčky", kde je vložená v kovové misce a je ukurtovaná takovou gumovou (pryžovou) páskou. Takto je to originálně: (fotka z druhé motorky) Enemže, jak se jezdí s motork

Vloženo: 28.03.2016
    Uskutečněno: 28.03.2016
  • Výměna oleje po - najeto 3700 km

Nadešel čas vyměnit olej :-D První výměna proběhla na 1000 km (předepsané výrobcem). Další výměny jsou určené po každých 3000 km. V manuálu je též poznámka, že v závodním režimu se servisní intervaly zkracují na polovi

Vloženo: 14.01.2016
    Uskutečněno: 14.01.2016
  • Podzimní radovánky (videa)

Je tu podzim (alespoň počasí je stále podzimní) :-D a my stále jezdíme :) Pro ty, co nás nás sice znají, ale ještě nemají odběr, vřele doporučuju sledovat náš kanál AJP FANS CZ :) Jezdí se teď každý víkend a pokud bude

Vloženo: 15.12.2015
    Uskutečněno: 15.12.2015
  • Úprava koncovky výfuku

Co si budeme povídat, šířka zadní pneumatiky 120 mm je hodně relativní pojem :-| . Totiž šířka pneumatiky se počítá pouze jako šířka těla pneumatiky bez jejích bočních vzorků. Originální drapák od Michelinu měl špalky ve

Vloženo: 02.11.2015
    Uskutečněno: 02.11.2015
  • Výměna pneu + 3000km najeto

Slavíme jubileum - najeto 3000 km! :-DD Při té příležitosti jsme vyměnili zadní pneumatiku. Stávající Michelin AC10 120/90-18, kterou jsme měli z druhé ruky už byla prakticky ve věčných lovištích (vydržela cca 1500 km).

Vloženo: 02.11.2015
    Uskutečněno: 02.11.2015
  • Šrouby na rozetě a tahací popruhy

Bohužel musím napsat menší nepříjemnost, co se nám již pár krát přihodila. Netuším jak, ale povolují se nám šrouby na rozetě. Ač jsou matice samojistné, po určité době se šrouby povolí. Jednou se uvolnil dokonce takový z

Vloženo: 17.10.2015
    Uskutečněno: 17.10.2015
  • Držák SPZ, Pneu 120/90-18, Dojmy z motorky

Slíbili jsme, že podáme nějaké zprávy a zkušenosti z používání, tak se to v následujích větách pokusím nějak srozumitelně shrnout :-) Máme teď najeto 1900 km Začneme nejprve úpravou držáku SPZ. Původní je velmi dobrý

Typ: Reportáž
    Vloženo: 19.08.2015