AJP PR5 250 Enduro (2015)

Vlastník 125Marek
Vloženo 10.6.2015
Aktualizováno 11.3.2017

Oprava držáku baterie + čistění vzduchového filtru

Vloženo: 28.03.2016, Uskutečněno: 28.03.2016, Stav tachometru: 4068 km, Zhlédnuto: 12x

Na AJP je baterie umístěna v levé části, pod "prsíčky", kde je vložená v kovové misce a je ukurtovaná takovou gumovou (pryžovou) páskou. Takto je to originálně: (fotka z druhé motorky)

Enemže, jak se jezdí s motorkou hlavně v terénu (skoky, pády, neustálé otřesy...), tak se pryžová páska přetrhne a baterie se opře o boční plast. Vliv na předčasné poškození pásky má také fakt, že se nepřirozeně láme o hranu baterie, která je docela ostrá a pásku nahlodává.

Takže místo nějaké pryžové pásky nastoupila stará dobrá osvědčená plastová stahovací páska Spojil jsem dvě, aby délka stačila, zaháknul za připravená oka, za která byla původně uchycena ta gumová páska a doufejme, že to bude držet Esteticky to není žádný zázrak, ale hlavní je tu funkčnost

Každopádně toho, že baterie není na svém místě jsme si všimli úplnou náhodou. Ničemu to nevadilo a myslím, že minimálně jednu nebo i víc vyjížděk byla ta baterie neupevněná.

Přes podzimní období se moc v terénu nepráší a musím se přiznat, že jsme na čištění vzduchového filtru tak trochu pozapomněli. No každopádně takto teď vypadal po cca 4 měsících nečištění (od začátku roku jsme byli na 2 nebo 3 vyjížďkách) Už dříve jsme přikoupili jeden náhradní molitanový filtr, takže proběhla výměna "kus za kus".

125Marek (10) napsal 06.04.2016 v 20:23

Tak na tu už vůbec ne... My ti to říkali Jaromíre s tou baterií, že jí ty pásky neudrží...

Martic (13) napsal 06.04.2016 v 20:07

125Marek: To jako na funkci rostlináře, jo?

125Marek (10) napsal 29.03.2016 v 18:24

No trošku, ale na funkci to nemá vliv

Martic (13) napsal 28.03.2016 v 21:34

Koukám, že ta volná baterka asi trochu pochroumala chladič

• Menší GO motoru

Trochu jsme podcenily servis... (n) Olej jsme měnili pravidelně, bohužel jsem nějak zapomněli na ventily :-( Po zimě nechtěla motorka chytit. Nakonec chytla, jel jsem se kus projet a domů jsem dojel na přívěsu :-( N

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 28.07.2018
    Uskutečněno: 28.07.2018
  • Zadní tlumič - výměna náplní a gufer

Od výroby (2,5 roku) nebylo se zadním tlumičem nic děláno, takže nastal čas na jeho opravu. Zdenda Horovic vše udělal za přijatelný pěňauze a tlumič již pěkně tlumí :-) Najeto 7,4 MTH od zničení tachometru :-D Za

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 01.04.2018
    Uskutečněno: 01.04.2018
  • Podzimní servis 2°

I starší AJPinka si zaslouží servis. Podle nového počítání dle MTH máme najeto 6,3 MTH. Jo, moc jsme toho od havárie neujeli. Důvod? Mám rameno v prdeli a čeká mě operace, navíc nebyl čas. Ale závod Cross Country AJP abs

Typ: Údržba
    Vloženo: 28.10.2017