renocar_unor

Triumph Tiger 1050 Sport (2015)

Vlastník MadMoto
Vloženo 29.10.2020
Aktualizováno 14.1.2022

Splnil jsem si sen a pořídil si Tigera 1050 Sport!

První dojmy - Přecházím z 650 ccm naháče, takže první dojmy jsou neskutečné. Pohodlná silniční cestovní motorka, která má dostatek výkonu, krásný zvuk a vlastně všechno, co jsem si od ní sliboval.

Motorku bych doporučil pro - Všem, co hledají cestovní/silniční moto s dostatečným výkonem

Doplňky na motorce - Výfuk SC Project, vyšší plexi, originál kufr Triumph

10/2020 - Někdy v roce 2008, když jsem poprvé viděl "nového" Tigera 1050, tak jsem si řekl, že bych tuto motorku chtěl jednou mít. Samozřejmě nedávalo smysl hned šetřit na takovou motorku jako mou první a proto jsem si předtím koupil Gladiuse, což byla super motorka, ale samozřejmě úplně nesrovnatelná s Tigerem.

Když jsem teď dostal možnost se na Tigerovi (díky mému bratrovi) svézt, nebylo co řešit. Na první pohled se mi vzhledově tato motorka neskutečně líbí, ale to není samozřejmě všechno. Trochu jsem se bál, že se svou výškou (175 cm) budu mít trochu problém dosáhnout na zem, ale opravdu tomu tak není. Dosáhnu téměř celými chodidly na zem, takže v pohodě. Také jsem se obával manévrovatelnosti motorky na místě (například při vytlačení z garáže nebo při potřebě s ní pohnout bez nastartování). Je totiž o něco těžší (235 kg) a o dost mohutnější než má předchozí.
S tím nakonec opravdu problém také nemám.

Co se týče jízdních vlastností, tak jsem samozřejmě nadšený. Motorka krásně šlape od nízkých otáček až do těch nejvyšších. Má spoustu výkonu i pro jízdu ve dvou a hlavně jakmile se rozjede, tak mi připadá o 50 kg lehčí, jak se s ní krásně manévruje.

Jezdím s ní teprve měsíc, ale už teď jsem si jistý, že jsem si pořídil ideální motorku na mé ježdění. Hledal jsem "sportovněji" vypadajícího cesťáka a to je podle mého názoru přesně to, co jsem našel. Až budu mít o něco více naježděno, určitě přidám update na chování motorky.

9/2021 - Je to tady! Další sezóna za námi. Musím říct, že jsem si letošním rok s Tigerem dost užil. Jezdil jsem na třeba i 300km výlety a motorka je neskutečně pohodlná. Styl jízdy je taky čistě na řidiči. Buď můžete jen kohačku a užívat si krásný zvuk Tigera nebo za to můžete trochu vzít - výkonu má tato motorka opravdu dostatek. Již loni jsem psal, že se motorka krásně ovládá. Po další sezóně můžu říct, že je to úplně super. Záleží opravdu čistě jen na člověku, jak si s ní pohraje.

11/2021 - Je tu nádherný a zároveň smutný den. S přítelkyní jsme zjistili, že se nám povedlo založit rodinu. To bohužel znamená také to, že Tiger půjde do světa. Bohužel jsou potřeba peníze na větší auto. Upřímně doufám, že až prcek trochu povyroste, tak budu mít možnost si Tigera opět pořídit. Doufám, že Triumph dostane rozum a po té jejich "super novince" Tiger 660 Sport udělají také aspoň 1200 :)

Krátké video a zvuk výfuku SC Project -

8danny
8danny napsal 01.05.23 v 20:06 10b.

Pedl
Pedl napsal 05.11.20 v 18:15 10b.

Krasavec

Milan1963
Milan1963 napsal 29.10.20 v 17:08 10b.