renocar_unor

Triumph Tiger 1050 Sport (2015)

Vlastník sand0kana
Vloženo 30.3.2015
Aktualizováno 30.3.2015

Motorka je super. Výkonná pohodlná určená presne pre mňa Spokojnosť od prvého momentu

První dojmy - Motorku som chcel este pred skusobnou jazdou. Po skúšobnej jazde som bol ešte viac o tom presvedčený. Turisticko - športový posed ma iba presvieďča o správnom rozhodnutí.

Motorku bych doporučil pro - Pre človeka ktorý rád cestuje po okolí a dlhšie cesty a nevadí mu živý motor. 40% šport - radosť otočiť plynom 60% turista - uživať si cestu a okolie

Doplňky na motorce - Kufor, vyhrievané gripy, padáky, chrániče páčok, držiak navigácie, Centrálny stojan

Po prvej jazde (žial iba po Viedni nakoľko SK predajca ju nemal ako predvádzačku) som bol ňou očarený. Triumphu som mal na začiatku zmiešané pocity, nakoľko som bol verný iba japonským strojom, však po prvej dlhšej jazde ma očarila . Podvozok, výkon, posed, pohodlnosť je super. Pri vypnutí vydáva "kadejaké" zvuky takže si na to musím zvyknúť . Zo zvuku motora mám miestami zvláštne pocity nakoľko motor má zvuk ako keby išiel z posledného.. taký triumphácky. Časom chcem vymeniť aspoň výfuk. Čo sa týka servisu tak dúfam že žiadne veľké problémy nebudú rovnako ako s japonskými motorkami.
Čo sa týka bŕzd tie sú super neskáču, nekúšu. Brzdia dobre a plynule (s ABS) Celková ovládateľnost je na prijateľnej úrovni avšak 235kg je dosť. Je to také menšie monštrum ale to všetko mi vynahradí motor a pocit z tej jazdy. Síce ešte neviem ako to zdvihnem zo zeme pri tej váhe no však pády si nepripúštam .
Čo sa týka úložného priestoru som celkom sklamaný. Očakával som priestor na lekárničku a nárdie. Ten priestor je taký, že sa tam zmesti ledva nekompletné náradie (chýbajú tam maticové kľúče teda náradie je prakticky nepoužiteľné). Lekárnička je natlačená do priestoru natlačená len tak.tak.

Motorka má liate 120/80 a 180/55. Sú určené na cesty. V teréne si motorku neviem vôbec predstaviť. Maximálne prejsť 500m k plaži na parkovisku po šotolinovej ceste. Trochu ma mrzí, že na moto nedali vypletané kolesá s väčším rozmerom tak ako ich majú na 800tkach. Zvyknutý z predchádzajúcich moto som bol na výplety s väčším rozmerom a chýba mi to tu Každý retardér cítim viac ako na Honde Transalpovi.

Predná maska na motorke je fakt pekná. Nemá "zobák" ako dnešné turistické endurá

Viac info s cestovania doplním pri dlhšom výlete

martinx86
martinx86 napsal 04.04.15 v 09:05

Ja som predtym mal vypletane kolesa takze sila zvyku

Žorž.
Žorž. napsal 01.04.15 v 22:25

Snad dobrá volba ..časem si řekneme ..jinak já jsem rád, že nemá pletená velká kola...nedělal bych z toho enduro..je to sport, kde se nemusíš hrbit...

Bauiii
Bauiii napsal 31.03.15 v 13:00

PYTEL1
PYTEL1 napsal 30.03.15 v 09:11 10b.