renocar_unor

Triumph Tiger 1050 Sport (2013)

Vlastník johnjohn
Vloženo 16.7.2014
Aktualizováno 26.7.2017

zameranie takmer vyhradne na cesty, co mne vyhovuje (aj ked som videl foto ako na tom chlap brodil rieku), odnesie relativne komfortne a pohodovo dvoch na dovolenku k moru (cez alpy ;- )), super posed, vyborna ovladatelnost, citlivy plyn, citlive brzdy,

Motorka koupena od motocorse.sk - bez problemov, bez vyhrad. pohodovy, trpezlivy a pritom seriozny pristup.

Kawasaki Versys 1000: nesedel mi vzhlad, inak vyborna motorka
Ducati Multistrada 1200S: cena

První dojmy - je to moj splneny sen ;-) pre mna super masina, super motor, dobry zvuk, rozumna spotreba a dojazd, citlivy plyn, citlive brzdy (predna - je to ale otazkou zvyku) jazda - zvykam si, ucim sa, jej limity su dalej ako moje, inak bez vyhrad, lahko sa vodi, stabilna. v meste v pohode (v ramci moznosti), okresky parada..

Motorku bych doporučil pro - pre cestovatelov co sa obcas radi zabavia a nepotrebuju jazdit teren a nepotrebujú image dakarskeho jazdca. cestovanie vo dvoch bez problemov

Doplňky na motorce - vyhrievane rukovate, turisticke plexi, padacie ramy, komfort sedlo, bocne kufre
doplneny SC project (aj s palivovou mapou), plexi MRA vario a sport, padaci ram nahradeny RG padakmi

vybral som si ju pre jej univerzalny charakter, cestovatelske ambicie s fun faktorom, je neopozerana (ma ju malo ludi), je to anglicky trojvalec, pekna moto s dizajnom od talianov (cervena jej podla mna pristane, celkovo sa mi tento tigrik velmi paci) rozumna spotreba a dojazd, cena moto s doplnkami

nevyhody
- absencia trakcnej kontroly v kombinacii s 104Nm od 4300 ot/min na zadnom kolese robi z jazdy v dazdi tak trochu hru na nervy
- turisticke plexi pri mojej vyske 185 v istych rychlostiach robi hluk v prilbe
- pri manipulacii na mieste je tych 235kg citit

po 2 rokoch a 56 tkm stale vyborny pocit z jazdy - moto ide bez chyby. jedina oprava bola vymena pravej vyhrievanej rukovate - vyriesene v ramci zaruky bez problemov.
servisovane samozrejme poctivo a v stanovenom rozsahu a intervaloch.
Na motor nedám dopustiť - je to malý poklad.

3 roky a pár mesiacov 70 tkm. Motorka ide bez problémov. Servis pravidelný u dealera s komplet históriou. Reťazový kit menený 2x - naposledy 60tkm

Plexi štíty napokon používam dva - MRA Vario a MRA sport. Striedam - v lete keď je teplo mi vyhovuje nižší Sport. Pri chladnejšom počasí a dlhších tripoch už radšej vyšší - chladný vzduch fúka na hrudník.

Experimentovanie s pneumatikami - jazdené Pirelli Angel ST, GT, Dunlop Roadsmart 2 a 3, Metzeler Roadtec 01. Niekoré 2x. Najviac vyhovovali Roadsmart. 3 sú podobné 2 ale väčšia vydrž 12 tkm z toho 8 naložený a so spolujazdcom.
Skúšané Dunlop Sportsmart 2 Max - super guma ktorá dovoľuje väčšie náklony a v nich poskytne väčšiu istotu, tak isto pocit pri agresívnejšej jazde - avšak 7 tkm s odretými ušami (2,5 tkm naložený plus spolujazdec, 1 tkm len spolujazdec). Zrejme do nich pôjdem zas.

mendosk
mendosk napsal 13.11.17 v 15:03 10b.

cervena jej pristane nepresedlal si na speeda? Ta kombineza a prilba mi je akasi povedoma