renocar_unor

Triumph Tiger 1050 Sport (2016)

Vlastník berco
Vloženo 4.1.2018
Aktualizováno 19.8.2018

Veľmi dobrý kompromis medzi cestovaním a športovou jazdou. Vlastne športový turista.

Motorka koupena od Triumph-Radek (Olomouc) - Maximálna spokojnosť. Vyšli v ústretý úplne vo všetkom.

První dojmy - Motorku som si kupoval po predchádzajúcej skúsenosti na testovacích dňoch v rakúsku. Prakticky mi padla do ruky a bol som od prvého momentu s ňou akoby zrastený.

Motorku bych doporučil pro - Moto je vhodná pre vyššie postavy vzhľadom na to že je dosť veľká. Ja meriam 190 cm a sedí mi perfektne. Nefúka na mňa alebo to neriešim , Neviem nejak mi to nevadí lebo stále mám štít na minime. Odporučil by som predsa len jazdcom ktorý už čo to majú za sebou a nie úplnému nováčikovy.

Doplňky na motorce - Doplnky zatiaľ nie su. Plánujem dokúpiť ešte padacie protektory od Rutanu a to zatiaľ asi všetko. Nepociťujem že by bolo treba ešte niečo dokúpiť. Možno v budúcnosti ladený výfuk ale zatiaľ je to vo fáze špekulácii

Po roku prevádzky som dokúpil ladený výfuk od SC project. Motorke to výrazne pomohlo po všetkých stránkach. Narástol citeľne výkon a pomohlo to aj v bezpečnosti. Originál výfuk nebol takmer počuť a autá si ma takmer nevšímali. Teraz je to už iná šálka kávy.

Po predchádzajúcej vyše 2 ročnej skúsenosti s streetom som sa rozhodol troška sa vybrať aj ďalej a to znamenalo zmenu aj stroja. Vzhľadom na to že mi sedí priebeh trojválca tak voľba bola viac menej jasná. Tiger Sport spĺňa moje požiadavky na rýchle cestovanie a to doslova.
Kupoval som ako nový stroj tak začiatky boli naozaj ťažké lebo som ju zabehával a to neni zrovna časť jazdenia ktorá by človeka ohurovala. Ale prinieslo to naozaj svoje ovocie a teraz viem na čom chodím a nemám strach že by ma niečo prekvapilo. Prvých cca 4000 km bolo viac menej o zabehávaní a prejavovalo sa dosť chvenie motora približne okolo 5500 - 6000 otáčok hlavne pri deceleracii. Bol som v servise v Olomouci a skonštatovali že treba jazdiť a stratí sa to. Mali pravdu, cca pri 6000 km bol motor sadnutý a bolo radosť si vychutnávať jazdu.
Za sezónu som nabehol cca 11000 km s toho asi 3500 so spolujazdcom (manželkou). Ovládateľnosť pri jazde vo dvojici je prakticky nezmenená , samozrejme treba už troška dobrzďovať aj zadnou brzdou ale to len v krízovejších situáciach.
Na konci sezóny som dokúpil bočné kufre a topcase. Prakticky som ešte s tým nejazdil tak neviem posúdiť ako sa to bude správať takže na budúcu sezónu budem múdrejší a dám bližšie info.
Spotreba sa ustálila na 5,4 litra čo považujem za veľmi prijateľné. Podvozok a cestovanie sa samozrejme hodí na lepšie cesty ale znesie aj slovenské okrsky bez menšieho či vačšieho problému. Nestalo sa mi že by som mal akýkoľvek problém týmto smerom. Oproti stretu je pomerne mäkší a nemá tendenciu odskakovať na nerovnostiach. Možno je to dané aj váhou motocykla a ceľkovým nastavením.
Ochrana proti vetru je aspoň pre mňa postačujúca. Štít je síce nastaviteľný ale až na 2-3 x čo som išiel cez dážď ho mám v minimálnej polohe.Počas dažďa som ho zdvihol ale rozdiel som nejak extra necítil.

mvk73
mvk73 napsal 16.02.18 v 23:12 10b.

Gratulujem, skvela masina. Mozno si ju aj ja zadovazim.

DejvGSR
DejvGSR napsal 19.01.18 v 17:16 10b.

Velmi zajímavý Angličan s perfektním motorem a zajímavým dizajnem. Přeji hodně šťastných km v jeho sedle.

Máťa123
Máťa123 napsal 11.01.18 v 07:59 10b.

invalidbunny
invalidbunny napsal 09.01.18 v 11:19 10b.

konecne vidim tu nadheru - dobra volba a logicky krok smerom hore od streeta, pokial chce clovek aj cestovat

Petrr7
Petrr7 napsal 08.01.18 v 21:54 10b.

Taky jsem ji měl a rád na ty tři hrnky vzpomínám. Super mašina.