Triumph Tiger 1050 Sport (2014)

Vlastník RowJack74
Vloženo 30.10.2021
Aktualizováno 19.3.2024

Elegantní motorka v oku lahodícím bíločerném provedení, s nádherným zvukem. Skvělou ergonomii, jizdní vlastnosti i ovládání a neskutečně zábavnou jízdu kdy se smějete od ucha k uchu, tuhle motorku si zamilujete hned při první jízdě ... :D

Suzuki DL 650 V-Strom: Asi výkon a Tiger se mi prostě víc líbí :D
Yamaha Tracer 9 / 900: Cena, výška, jinak úžasná motorka :)
Triumph Tiger 800 XR: V době výběru jsem nenašel tu pravou 800ku ;)

První dojmy - První jízda při koupi opatrná, aby taky ne, ale motorka mi hned sedla a člověk má pocit, že už nechce jinou :D. Navíc ten zvuk je úžasnej. A první vyjížďka na domácí půdě už byla prostě paráda. Váha, výborný podvozek, výkon motoru, prostě celek jako takovej, to všechno dává člověku skvělej pocit z jízdy. Motorka je stabilní a krásně zvládá ty naše silniční tankodromy,zároveň jde krásně do zatáček a na rovince se umí pěkně odpíchnout :D samozřejmě v rámci bezpečné jízdy ;)

Doplňky na motorce - Vyhřívané rukojeti, chrániče řidítek, padáky motor, výfuk Mivv carbon, turistické plexi s deflectorem.
Originál boční kufry, zadní plotna Givi
Nově Givi V 47NN Tech - Monokey - černý, 47l, chrániče osy přední+zadní kolo
pirelli 120/70 R 17 angel GT A 58W TL F
pirelli 180/55 R 17 angel GT A 73W TL R
Nově přidáno
Gipro blue - ukazatel zařazeného rychlostního stupně
Navitel G550 moto - navigace
intact Bike Power GEL baterie YTX14-BS

Chtěl jsem něco na trochu delší cestování. Moje Honda Shadow je úžasná motorka, ale po 300km má člověk kostrč naklepanou jak kotletu a jelikož nějakej pořádnej cruiser je trochu mimo moje platební možnosti, zabrousil jsem při výběru mezi cestovní motorky. Triumph mě zaujal tříválcem, vzhledem a výbornýma recenzema jak z netu tak i od známých co Triumphy měli nebo stále mají. No a taky je to trochu netradiční značka v našich krajích, alespoň v mém okolí :).

Odjeto cca 500Km a líbí se mi čím dál víc :) Abych jen nechválil, manipulace na místě je prostě dřina, při mojí výšce, mam to tak akorát na zem, je lepší z motorky seskočit a jednoduše si jí otočit, popotlačit ve stoje. Neni to motorka pro střízlíky co si budem namlouvat :) takže nějaký odpichování v sedě při mé výšce,neni moc použitelné.
Na druhou stranu jakmile se rozjedete tak nastupuje výborný vyvážení+běžící motor a na jedničku je skvěle ovladatelná i ve velice malých rychlostech otočíte na kousku a nemá tendeci se zavírat jako třeba Shadow.

Po cca 8 000 kilometrech mě motorka baví víc a víc a teď těsně před sezonou si jen vzpomenu a mám úsměv na tváři :D Na váhu jsem si zvyknul, už mi to ani nepřijde, chce to prostě trenink a člověk si zvykne, naučí se s ní manipulovat.
Na motorce se cítím jistě, bezpečně a musím říct, že mě už parkrát podržela při krizový situaci (např. nedání přednosti kamionem na kruháči nebo osobák napříč silnice za zatáčkou, skupina cyklistů v protisměru apod. :D) Jasně že mám pořád respekt k těm kobylám pod prdelí, ale jízdu si pokaždé užívám naplno. I 25 kiláků, v únorovém mrazu, do servisu jsem si vychutnal :)

Juraj22
Juraj22 napsal 30.10.21 v 20:10 10b.

Krásnej Tigřík, super stroj, taky jsem o něm uvažoval