KTM 1190 Adventure R (2014)

Vlastník elovo
Vloženo 31.1.2020
Aktualizováno 15.2.2024

Vysoké silniční enduro použitelné i v terénu.

KTM 990 Adventure R: nakonec při podobné ceně vyhrál mladší ročník
BMW R 1200 GS Adventure: zbytečně drahé i jeté kusy
BMW F 800 GS Adventure: byla zajímavá nabídka, ale KTM mi přišla taková zajímavější
Honda CRF1000L Africa Twin Adventure Spo: nebyla žádná zajímavá k mání
Yamaha Tenere 700: o téhle jediné jsem uvažoval jako o funglovce, ale pořád jsem váhal nakonec nekoupil kvůli nádrži - myslím že by mohla být o 2-3 litry větší a hlavně se mi nelíbil ten uzávěr

První dojmy - Vysoká... Od prvních metrů příjemná jízda. Oproti Banditu mi přijde možná klidnější a připadal jsem si jistěji (nevím jak to popsat).

Doplňky na motorce - Rozšíření bočního stojanu, držák navigace (telefonu), topcase a kufry KTM-Touratech, vyhřívané rukojeti KTM, hliníkový kryt motoru KTM

Průměrná spotřeba - 5.50701 l/100km

8.7.2020
Mám najeto asi 6t km, za sebou např. výlet po Alpách tak bych shrnul své poznatky
Motorka je vysoká...optimálně by to chtělo mít tak 190cm, já mám 185 a nasedám jako na koně přes stupačku - nevykopnu nohu tak vysoko abych to dal ze země
Ale zase to jak je vysoká je příjemné při jízdě - člověk nemá úplně zalomené nohy, vidí přes auta před sebou. Taky je potřeba přemýšlet kde zastavit aby člověk neměl krátkou nohu. Co se týče pohodlí tak jsem schopen dát i 700km za den (víc jsem zatím nezkoušel) - jel jsem z GG domů se zastávkou v Halstattu. Sedadlo by mohlo být lehce měkčí? (až pojedu na servis tak se pobavím o možnostech). Spotřeba se mi pohybuje někde kolem 5 - 5,3 l/100km.
31.1.2020
Objevila se zajímavá nabídka na typ motorky kterou jsem vždycky chtěl, tak jsem moc neváhal.
Zatím mám za sebou jednu jízdu cca 90km tak nemám co napsat

raser
raser napsal 03.02.20 v 16:14 10b.