Triumph Speed Triple (2007)

Vlastník Dermi83
Vloženo 23.10.2019
Aktualizováno 22.1.2020

Skutečně platí...buďto ho budete milovat nebo nenávidět! Já se do Speeda zamiloval na první pohled!

Motorka koupena od wormi (Dvůr Králové nad Labem) - Férové jednání a vstřícnost vč. technické podpory! Dle mě je prodejce velký motorkář, který tomu opravdu rozumí i technicky zdatný a férový chlap! Ještě jednou velké díky Patriku!

Kawasaki ZRX 1200: Nízký posez pro mou větší postavu + omezená nabídka v ČR tohoto typu motorky

První dojmy - Moje první dojmy byly, že motorka nádherně táhne a perfektně reaguje na změnu směru...zkrátka vychvalované ohlasy na podvozek Speed Tripla 1050 nelhaly!

Motorku bych doporučil pro - Pro ty, kteří chtějí cítit od motorky co největší odezvu...a i (spíš především) pro Ty, kteří rádi na okrskách "blbnou" a rádi a bezpečně řezají zatáčky ;-)

Doplňky na motorce - Motorka je převážně v originálním stavu a nehodlám na tom moc měnit...líbí se mi tak, jak je a na moje občasné projížďky to bohatě stačí...maximálně popřemýšlím o ukazateli zařazené rychlosti...to mi trošku chybí a někdy se v tom ztrácím

Po Speed Triplu jsem pokukoval už dávno, ale jelikož mám rodinu s malými dětmi, nechtěl jsem doma téma "MOTORKA" vůbec naťukávat. Naštěstí v mém blízkém okolí a i přímo sousedé motorky mají také, takže se vyskytla příležitost toto téma skutečně otevřít...a překvapivě jsem doma dostal svolení i požehnání. Ať prý mám nějakého koníčka...No nemám já úžasnou ženu? Super, sláva a jde se hledat!
Začal jsem tedy projíždět inzeráty, až jsem narazil na tohoto zeleného krasavce. Upozorňuji, že jiné barevné provedení Speeda jsem ani nechtěl. Ta barva je prostě dokonalá a plná optimismu! Navíc dle mého ojedinělá...stejně, jako design celé motorky! Prostě pro mě dokonalá kombinace. Speed Tripla 1050 jsem však nikdy ve skutečnosti před tím neviděl...znal jsem ho jen z fotek, recenzí a youtubu. No a když jsem ho viděl na vlastní oči a posadil se na něj, věděl jsem, že to je motorka pro mých 194 cm, jako dělaná. Posez je tedy spíš sportovně naladěný, respektive takový, pro jaké účely byla motorka stavěná...tzn. točivé okrsky apod. Ale dá se na ní v pohodě jet i několik hodin po dálnici...ale to je za mě strašná nuda a utrpení. Je to naháč, byť se štítkem...ale...od 150 Km/h se už musíte držet a hlídat si krk, aby vám neulítnul...

Jinak moje osobní zkušenosti s motorkami nejsou nějak velké...v roce 1999 jsem začínal na Suzuki GS500E a v roce 2007 jsem si pořídil Kawasaki Ninja ZX9R r.v. 2002...byla to pěkná mašina s brutálním výkonem...i pro mou postavu byla celkem ucházející...ale měl jsem jí jen rok, protože jsem se na ní prostě necítil...ale to bylo spíš mými malými zkušenostmi a hlavně strachem na tom něco více podnikat...jela nádherně a měla strašnou sílu. Nicméně jsem jí prodal a řekl si, že vlastně nejsem na motorky stavěný. 11 let tedy trvalo, než jsem si sednul na další mašinu, což byl právě Speed, když jsem ho kupoval...měl jsem samozřejmě taky strach, ale když jsem se poprvé svezl, věděl jsem, že to je konečně ono a že si konečně budu jízdy vychutnávat plnými doušky! Nehodlám si samozřejmě hrát na Pepu Sršně a jemu podobné střelce a machry. To rozhodně ne, protože mám rodinu a nechci se zabít! Chci se na Speedu vozit zajímavými cestami a kochat se krajinou...Speed umí strašně moc, takže pro můj styl jízdy to bude doufám jen předimenzované potěšení

Motorku mám cca 14 dní, takže jsem najel minimum...ale i za to minimum mám poznatky takové, že spotřeba se mi pohybuje kolem 5,5 ltr./100 km. Zátah je skutečně plynulý a velice rázný...tak, jak se již několikrát o výhodách tříválců psalo. Manévrovatelnost motorky je skvělá...prostě hned vím, co od ní můžu čekat...jsem do ní skutečně zamilovaný až po uši a není večer, kdy bych se na ní nešel podívat do garáže Musím jí jen nechat přezout na novou sezónu - pneu už mám, tak teď ještě čekám na vhodné počasí a čas, abych si zajel do servisu

Jinak motorka se nejlíp cítí na okrskách...ale to se cítí především i motorkáři ne? Dálnice jsou prostě nudné, jak už jsem podotknul výše... Ale projet je na Speedu jistě není problém!

Závěrem tohoto krátkého slohového cvičení zvolávám "TĚŠÍM SE NA JARO A NOVOU MOTORKÁŘSKOU SEZÓNU"

Dermi83
Dermi83 napsal 18.12.19 v 08:43

Díky chlapi! Věřím, že už taky vyhlížíte jaro

standamz
standamz napsal 17.12.19 v 20:16 10b.

Budeš spokojenej, neboj. Je to prostě super stroj! Navíc sis koupil dle mého nejhezčí model Spíďáka!

Qjetináč
Qjetináč napsal 16.12.19 v 22:21 10b.

Saaakra, ta barva je fakt pěkně vidět. Super!

Dermi83
Dermi83 napsal 25.10.19 v 21:03

Super a díky za Tvůj komentář

Brukev
Brukev napsal 25.10.19 v 04:40 10b.

Máš skvělou manželku i motorku ! Pekne jsi to popsal . A věř mi, že Speed toho umí mnohem víc než si umíš představit ( myslím jako ze má skrytý talent ) ... . Jednou mě v dolomitech přepadla nějaká můza( měl jsem stejný model ) a pořad jsem přidával a přidával a Speed jel lip a lip ... až sme všem ujeli a naaaramne jsme se nasmali